Novinka

Sloni si již užívají nový pavilon v Karibuni

Sloni si již užívají nový pavilon v Karibuni

Máme velký důvod k radosti. Trojice slonic s osmnáctiměsíčním slůnětem na výbornou zvládla přesun do dokončeného chovného zařízení v Karibuni! Přinášíme první fotografie.

Celé stádo si tak nyní užívá nové vnitřní ustájení, které je rozlehlejší než původní pavilon s přilehlým výběhem dohromady a patří mezi tři největší zařízení svého druhu na světě. Připravujeme pro Vás dokumentační obsáhlé video, nabídneme Vám ty nejdůležitější okamžiky v covu slonů afrických ve zlínské zoo. Postupnou realizaci nového chovného zařízení si můžete na fotografiích prohlédnout zde.

Slonům teď chceme dopřát maximální možný klid. Potřebují dostatek času, aby si na nové prostředí zvykli a cítili se v něm bezpečně. Přesto se nemusíte obávat, že slony neuvidíte. V původním pavilonu slonů již brzy nainstalujeme velkoplošnou obrazovku s pro projekci z nového pavilonu slonů, plánujeme také vedené komentované prohlídky chovného zařízení v Karibuni.

A co bude s původním sloním pavilonem a přilehlým výběhem? Prozatím poskytne dočasné útočiště tapírům čabrakovým, pro které budeme v asijské oblasti realizovat novou vnitřní ubikaci. Do budoucna však máme s uvedenými prostory velké plány, rádi bychom zde připravili novou expozici pro šimpanze bonobo.

25.11. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Čtvrté mládě tapíra čabrakového

Na konci prosince 2022 se ve zlínské zoo narodilo čtvrté mládě tapíra čabrakového. Tentokrát je to sameček, kterého chovatelé pojmenovali Coffee.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Přihlašování na tábory již v sobotu 4.2.2023!

I letošní prázdniny provedeme Vaše děti čtyřmi kontinety a pohádkovým zámkem. Takže vzhůru za neopakovatelnými zážitky!

Objevte nové věci

Rok 2022 - nejúspěšnější rok v historii zoo

Hlásíme nový návštěvnický rekord! V roce 2022 k nám zavítalo téměř 800 000 návštěvníků. DĚKUJEME!!!

Objevte nové věci

Přejeme vám šťastný a úspěšný rok 2023!

Všem našim návštěvníkům děkujeme za neutuchající přízeň a přejeme hezký nový rok 2023!

Objevte nové věci