Novinka

Sloni si již užívají nový pavilon v Karibuni

Sloni si již užívají nový pavilon v Karibuni

Máme velký důvod k radosti. Trojice slonic s osmnáctiměsíčním slůnětem na výbornou zvládla přesun do dokončeného chovného zařízení v Karibuni! Přinášíme první fotografie.

Celé stádo si tak nyní užívá nové vnitřní ustájení, které je rozlehlejší než původní pavilon s přilehlým výběhem dohromady a patří mezi tři největší zařízení svého druhu na světě. Připravujeme pro Vás dokumentační obsáhlé video, nabídneme Vám ty nejdůležitější okamžiky v covu slonů afrických ve zlínské zoo. Postupnou realizaci nového chovného zařízení si můžete na fotografiích prohlédnout zde.

Slonům teď chceme dopřát maximální možný klid. Potřebují dostatek času, aby si na nové prostředí zvykli a cítili se v něm bezpečně. Přesto se nemusíte obávat, že slony neuvidíte. V původním pavilonu slonů již brzy nainstalujeme velkoplošnou obrazovku s pro projekci z nového pavilonu slonů, plánujeme také vedené komentované prohlídky chovného zařízení v Karibuni.

A co bude s původním sloním pavilonem a přilehlým výběhem? Prozatím poskytne dočasné útočiště tapírům čabrakovým, pro které budeme v asijské oblasti realizovat novou vnitřní ubikaci. Do budoucna však máme s uvedenými prostory velké plány, rádi bychom zde připravili novou expozici pro šimpanze bonobo.

25.11. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci

Zoo Zlín je ekonomickým tygrem mezi zoologickými zahradami

A to doslova. Dokážeme si totiž pokrýt 91 % našich nákladů. Naše soběstačnost tak patří mezi ty nejvyšší v rámci světových zoo.

Objevte nové věci