Rok otevření: 2023
Vznikla proměnou původní asijské voliéry a rozšířením výběhu medvědů pyskatých. Pojmenovali jsme ji podle svazového státu v jižní Indii, který patří mezi přírodní perly Indie a celého Orientu.
Pro zvířata jsme zde připravili nadstandartní chovatelské podmínky a maximální prostor. V rozhlehlé voliéře, která na délku měří 40 a na šířku 25 metů, uvidíte zástupce mokřadních druhů asijských ptáků, např. vzácně chované marabu indomalajské, nesyty bílé a nesyty indomalajské, pelikány skrvnozobé nebo pižmovky bělokřídlé. Pro medvědy pyskaté zde vznikl odpočinkový brloh, který je propojen se stávajícím výběhem a který umožní medvědy pozorovat i během zimního období
Výjimečné je samotné pojetí celé expozice. Chceme lidem dopřát pocit, že vstoupili do indického chrámu a z bezprostřední blízkosti pozorují místní zvířata. Sochy boha Ganéši, chrliče v podobě draků, vyřezávané mohutné vstupní dveře, obložení z přírodního lateritu, indická hudba, vonné tyčinky, to vše nám pomáhá vytvořit autentický zážitek.
Rok otevření: 2025
Gibonika je výsledkem rozsáhlé rekonstrukce původního prostoru, který byl původně určen pro gibony a tapíry. Nyní je expozice určena výhradně pro gibony stříbrné a díky velkým proskleným stěnám umožní návštěvníkům obdivovat tyto fascinující primáty i v chladnějších měsících roku. Návštěvníci se tak dostanou opravdu téměř na dosah giboní rodiny.
Okolí expozice bylo nově obohaceno o relaxační zónu, která návštěvníky přenese do exotické jihovýchodní Asie. Součástí této zóny je zážitkový chodník pro reflexní terapii chodidel, sochy Buddhů, etnografické předměty a umělecké prvky z asijských kultur, vše doplněno o pečlivě zvolené výsadby. Gibonika tak nabízí nejen zážitek z přítomnosti unikátních zvířat, ale i atmosféru, která v návštěvnících vyvolá pocit, že se ocitli v srdci Asie.
Rok otevření: 2001
Pro největší kočkovité šelmy tygry ussurijské je nutností prostorná expozice a přirozené prostředí. Pocit divočiny kromě husté vegetace navozují také umělé skály s vodopádem a protékající potůček. I když jsou tygři mohutná zvířata a jejich srst vypadá nápadně, v pestrém prostředí se vám lehce ztratí. Celý rozhlehlý výběh můžete shlédnout také z vyvýšené dřevěné vyhlídky, jejíž součástí je i expozice pro veverky šedobřiché.
Rok otevření: 2019
V jednom z nejprostornějších výběhů celé zoo našli útočiště největší zástupci skupiny divokých turů gauři indičtí. Čtveřici těchto obrů jsme získali v roce 2019 z indické Zoo Mysore. Poprvé po 60 letech se tak do Evropy podařilo dovézt tento druh přímo z jejich domoviny. Gaury chová pouze 9 evropských zoo, populace čítá 34 jedinců. Získání mladých a nepříbuzných zvířat přímo z Indie tak bylo pro celý chovný program doslova klíčové.
K dispozici vstupenky v pokladně, on-line vstupenky, přenosné kuponové permanentky a roční karty Family.