Novinka

Ochutnejte naše Zámecké sušenky!

Ochutnejte naše Zámecké sušenky!

V pokladně zámku Lešná a u "kafekola" Coffee express si můžete zakoupit naše nové Zámecké sušenky. Na výběr máte ze dvou příchutí - čokoládové s pomerančem a skořicové.

Během letošní sezony se před zámkem úspěšně zabydlelo „kafekolo“ společnosti Coffee Express. Nepřetržité fronty na jejich skvělou kávu jsou důkazem, že své práci skutečně rozumí. A protože k dobré kávě patří také něco dobrého na zub, rozhodli jsme se v zámecké pokladně a u Coffee Expressu nabízet originální sušenky. Vybírat si můžete ze dvou příchutí – čokoláda s pomerančem, nebo skořice.

Sušenky dostaly název podle hraběnky Sarolty Seilernové, které žila na Lešné od roku 1885 do roku 1945 a byla známou svou dobročinností. O výrobu sušenek se stará Naděje, otrokovická o. p. s., která zaměstnává lidi se zdravotním postižením.

S paní hraběnkou Saroltou souvisí i etiketa sušenek. Pro její návrh jsme se nechali inspirovat dobovou fotografií paní hraběnky a jejích dětí. Fotograf je zachytil na zámeckých schodech.

2.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Dvě první místa v soutěži Bílý slon

Zoo Zlín získala dvě první místa v soutěži Bílý slon - za odchov dvojzoborožců indických v kategorii Ptáci a za pavilon slonů afrických v Karibuni v kategorii Stavba roku. Slavíme!

Objevte nové věci

Odborníci nesouhlasí se změnami v zákoně o zoologických zahradách

V Senátu v pátek 3. května proběhl kulatý stůl k novele zákona o zoologických zahradách, kterou připravuje ministerstvo životního prostředí. S novelou zákona odborníci nesouhlasí.

Objevte nové věci

Květen v Zoo Zlín

Květen je ve zlínské zoo nádherný, přijeďte se podívat! Areál rozzářily stovky kvetoucích rostlin a keřů, během víkendů nabízíme také komentované krmení.

Objevte nové věci