Novinka

Ochutnejte naše Zámecké sušenky!

Ochutnejte naše Zámecké sušenky!

V pokladně zámku Lešná a u "kafekola" Coffee express si můžete zakoupit naše nové Zámecké sušenky. Na výběr máte ze dvou příchutí - čokoládové s pomerančem a skořicové.

Během letošní sezony se před zámkem úspěšně zabydlelo „kafekolo“ společnosti Coffee Express. Nepřetržité fronty na jejich skvělou kávu jsou důkazem, že své práci skutečně rozumí. A protože k dobré kávě patří také něco dobrého na zub, rozhodli jsme se v zámecké pokladně a u Coffee Expressu nabízet originální sušenky. Vybírat si můžete ze dvou příchutí – čokoláda s pomerančem, nebo skořice.

Sušenky dostaly název podle hraběnky Sarolty Seilernové, které žila na Lešné od roku 1885 do roku 1945 a byla známou svou dobročinností. O výrobu sušenek se stará Naděje, otrokovická o. p. s., která zaměstnává lidi se zdravotním postižením.

S paní hraběnkou Saroltou souvisí i etiketa sušenek. Pro její návrh jsme se nechali inspirovat dobovou fotografií paní hraběnky a jejích dětí. Fotograf je zachytil na zámeckých schodech.

2.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslava 2. narozenin Zyqarriho a 20 let chovu slonů

V neděli 4. června Vás zveme na velkou oslavu dvaceti let chovu slonů afrických a druhých narozenin prvního mláděte slona afrického v ČR!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci