Novinka

Ochutnejte naše Zámecké sušenky!

Ochutnejte naše Zámecké sušenky!

V pokladně zámku Lešná a u "kafekola" Coffee express si můžete zakoupit naše nové Zámecké sušenky. Na výběr máte ze dvou příchutí - čokoládové s pomerančem a skořicové.

Během letošní sezony se před zámkem úspěšně zabydlelo „kafekolo“ společnosti Coffee Express. Nepřetržité fronty na jejich skvělou kávu jsou důkazem, že své práci skutečně rozumí. A protože k dobré kávě patří také něco dobrého na zub, rozhodli jsme se v zámecké pokladně a u Coffee Expressu nabízet originální sušenky. Vybírat si můžete ze dvou příchutí – čokoláda s pomerančem, nebo skořice.

Sušenky dostaly název podle hraběnky Sarolty Seilernové, které žila na Lešné od roku 1885 do roku 1945 a byla známou svou dobročinností. O výrobu sušenek se stará Naděje, otrokovická o. p. s., která zaměstnává lidi se zdravotním postižením.

S paní hraběnkou Saroltou souvisí i etiketa sušenek. Pro její návrh jsme se nechali inspirovat dobovou fotografií paní hraběnky a jejích dětí. Fotograf je zachytil na zámeckých schodech.

2.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Máme novou lvici!

Přinášíme skvělou zprávu. Zveme Vás na první setkání s naší novou lvicí! Získali jsme ji z francouzské zoo Planete Sauvage a jmenuje se Kwale.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Novinky u tygrů

Přijďte se podívat na náš nový pár tygrů ussurijských - čtyřletou tygřici Sambu a dvanáctiletého tygra Youriho.

Objevte nové věci

Rekordní počet mláďat želvy ostruhaté

Máme velkou radost! Ze 24 vajec želv ostruhatých, o které chovatelé pečovali v inkubátorech, se již vylíhlo 20 želviček. I zbývající 4 vejce jsou oplozena, počet malých želv se tak brzy navýší.

Objevte nové věci

Vzácný odchov dvou druhů pelikánů

Hlásíme významné chovatelské úspěchy - 2 mláďata pelikánů australských a 1 mládě pelikánů skvrnozobých! Máme velkou radost.

Objevte nové věci