Novinka

Ochutnejte naše Zámecké sušenky!

Ochutnejte naše Zámecké sušenky!

V pokladně zámku Lešná a u "kafekola" Coffee express si můžete zakoupit naše nové Zámecké sušenky. Na výběr máte ze dvou příchutí - čokoládové s pomerančem a skořicové.

Během letošní sezony se před zámkem úspěšně zabydlelo „kafekolo“ společnosti Coffee Express. Nepřetržité fronty na jejich skvělou kávu jsou důkazem, že své práci skutečně rozumí. A protože k dobré kávě patří také něco dobrého na zub, rozhodli jsme se v zámecké pokladně a u Coffee Expressu nabízet originální sušenky. Vybírat si můžete ze dvou příchutí – čokoláda s pomerančem, nebo skořice.

Sušenky dostaly název podle hraběnky Sarolty Seilernové, které žila na Lešné od roku 1885 do roku 1945 a byla známou svou dobročinností. O výrobu sušenek se stará Naděje, otrokovická o. p. s., která zaměstnává lidi se zdravotním postižením.

S paní hraběnkou Saroltou souvisí i etiketa sušenek. Pro její návrh jsme se nechali inspirovat dobovou fotografií paní hraběnky a jejích dětí. Fotograf je zachytil na zámeckých schodech.

2.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci