Novinka

Zoo rozzářily jarničky

Zoo rozzářily jarničky

Zlínská zoo je v těchto dnech plná rozkvetlých květin. Zámecký park a okolí zámku Lešná doslova rozzářily nové záhony krokusů, narcisů a tulipánů.

Zlínská zoo je v těchto dnech plná rozkvetlých květin. Zámecký park a blízké okolí zámku Lešná doslova rozzářily nové záhony typických jarních cibulovin – krokusů, narcisů a tulipánů. Pestrobarevné koberce jarniček, často sestavené do prostorových efektů, se v plné kráse představí právě během dubna a května.

Výsadba nových ploch proběhla již vloni na podzim. Pracovníci zahradnictví vybrali 5 kombinací kvetoucích směsí cibulovin a mechanicky osázeli nových 311 m2 záhonů. Sněženky, bledule, vilíny, ladoňky a další jarní rostliny tak v letošním roce nejdříve doplnily „ornamenty“ z barevných krokusů, které vévodí travnatým plochám v parku. Bílé a žluté narcisy, fialový česnek a bílý ladoník poté ozdobily pískové chodníky, poblíž tradičních záhonů vonících hyacintů u zámku Lešná rozkvetly narcisy a krokusy. „Krásné barevné efekty vytvoří směs nazvaná Sunset, kterou jsme vysázeli podél hlavní cesty k zámku Lešná. Jemné bílé narcisy již brzy zvýrazní tulipány nejrůznějších barev,“ uvedla vedoucí botanického oddělení Marie Kohoutková. Jednotlivé druhy cibulovin se po dobu kvetení budou navzájem prolínat a vytvoří tak dojem stále kvetoucího záhonu.

Zlínská zoo květinovou výzdobu pravidelně rozšiřuje a obohacuje. „Snažíme se, aby areál zoo skutečně kvetl od časného jara do pozdního podzimu. Každoročně vysadíme velké množství nových rostlin, nabídneme nová botanické zákoutí. Letos jsme poblíž zámku Lešná připravili jezírko s fontánami v podobě plameňáků, teď se zaměříme na Guayanas. U proměněných expozic v amazonské oblasti postupně dokončíme terénní úpravy a hlavně vysadíme bambusy, kapradiny, palmy a další rostliny,“ dodala Marie Kohoutková.

9.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci