Novinka

Zoo rozzářily jarničky

Zoo rozzářily jarničky

Zlínská zoo je v těchto dnech plná rozkvetlých květin. Zámecký park a okolí zámku Lešná doslova rozzářily nové záhony krokusů, narcisů a tulipánů.

Zlínská zoo je v těchto dnech plná rozkvetlých květin. Zámecký park a blízké okolí zámku Lešná doslova rozzářily nové záhony typických jarních cibulovin – krokusů, narcisů a tulipánů. Pestrobarevné koberce jarniček, často sestavené do prostorových efektů, se v plné kráse představí právě během dubna a května.

Výsadba nových ploch proběhla již vloni na podzim. Pracovníci zahradnictví vybrali 5 kombinací kvetoucích směsí cibulovin a mechanicky osázeli nových 311 m2 záhonů. Sněženky, bledule, vilíny, ladoňky a další jarní rostliny tak v letošním roce nejdříve doplnily „ornamenty“ z barevných krokusů, které vévodí travnatým plochám v parku. Bílé a žluté narcisy, fialový česnek a bílý ladoník poté ozdobily pískové chodníky, poblíž tradičních záhonů vonících hyacintů u zámku Lešná rozkvetly narcisy a krokusy. „Krásné barevné efekty vytvoří směs nazvaná Sunset, kterou jsme vysázeli podél hlavní cesty k zámku Lešná. Jemné bílé narcisy již brzy zvýrazní tulipány nejrůznějších barev,“ uvedla vedoucí botanického oddělení Marie Kohoutková. Jednotlivé druhy cibulovin se po dobu kvetení budou navzájem prolínat a vytvoří tak dojem stále kvetoucího záhonu.

Zlínská zoo květinovou výzdobu pravidelně rozšiřuje a obohacuje. „Snažíme se, aby areál zoo skutečně kvetl od časného jara do pozdního podzimu. Každoročně vysadíme velké množství nových rostlin, nabídneme nová botanické zákoutí. Letos jsme poblíž zámku Lešná připravili jezírko s fontánami v podobě plameňáků, teď se zaměříme na Guayanas. U proměněných expozic v amazonské oblasti postupně dokončíme terénní úpravy a hlavně vysadíme bambusy, kapradiny, palmy a další rostliny,“ dodala Marie Kohoutková.

9.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Máme novou lvici!

Přinášíme skvělou zprávu. Zveme Vás na první setkání s naší novou lvicí! Získali jsme ji z francouzské zoo Planete Sauvage a jmenuje se Kwale.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Novinky u tygrů

Přijďte se podívat na náš nový pár tygrů ussurijských - čtyřletou tygřici Sambu a dvanáctiletého tygra Youriho.

Objevte nové věci

Rekordní počet mláďat želvy ostruhaté

Máme velkou radost! Ze 24 vajec želv ostruhatých, o které chovatelé pečovali v inkubátorech, se již vylíhlo 20 želviček. I zbývající 4 vejce jsou oplozena, počet malých želv se tak brzy navýší.

Objevte nové věci

Vzácný odchov dvou druhů pelikánů

Hlásíme významné chovatelské úspěchy - 2 mláďata pelikánů australských a 1 mládě pelikánů skvrnozobých! Máme velkou radost.

Objevte nové věci