Novinka

Zoo rozzářily jarničky

Zoo rozzářily jarničky

Zlínská zoo je v těchto dnech plná rozkvetlých květin. Zámecký park a okolí zámku Lešná doslova rozzářily nové záhony krokusů, narcisů a tulipánů.

Zlínská zoo je v těchto dnech plná rozkvetlých květin. Zámecký park a blízké okolí zámku Lešná doslova rozzářily nové záhony typických jarních cibulovin – krokusů, narcisů a tulipánů. Pestrobarevné koberce jarniček, často sestavené do prostorových efektů, se v plné kráse představí právě během dubna a května.

Výsadba nových ploch proběhla již vloni na podzim. Pracovníci zahradnictví vybrali 5 kombinací kvetoucích směsí cibulovin a mechanicky osázeli nových 311 m2 záhonů. Sněženky, bledule, vilíny, ladoňky a další jarní rostliny tak v letošním roce nejdříve doplnily „ornamenty“ z barevných krokusů, které vévodí travnatým plochám v parku. Bílé a žluté narcisy, fialový česnek a bílý ladoník poté ozdobily pískové chodníky, poblíž tradičních záhonů vonících hyacintů u zámku Lešná rozkvetly narcisy a krokusy. „Krásné barevné efekty vytvoří směs nazvaná Sunset, kterou jsme vysázeli podél hlavní cesty k zámku Lešná. Jemné bílé narcisy již brzy zvýrazní tulipány nejrůznějších barev,“ uvedla vedoucí botanického oddělení Marie Kohoutková. Jednotlivé druhy cibulovin se po dobu kvetení budou navzájem prolínat a vytvoří tak dojem stále kvetoucího záhonu.

Zlínská zoo květinovou výzdobu pravidelně rozšiřuje a obohacuje. „Snažíme se, aby areál zoo skutečně kvetl od časného jara do pozdního podzimu. Každoročně vysadíme velké množství nových rostlin, nabídneme nová botanické zákoutí. Letos jsme poblíž zámku Lešná připravili jezírko s fontánami v podobě plameňáků, teď se zaměříme na Guayanas. U proměněných expozic v amazonské oblasti postupně dokončíme terénní úpravy a hlavně vysadíme bambusy, kapradiny, palmy a další rostliny,“ dodala Marie Kohoutková.

9.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslava 2. narozenin Zyqarriho a 20 let chovu slonů

V neděli 4. června Vás zveme na velkou oslavu dvaceti let chovu slonů afrických a druhých narozenin prvního mláděte slona afrického v ČR!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci