Novinka

Zámek Lešná nabízí nový prohlídkový okruh

Zámek Lešná nabízí nový prohlídkový okruh

Zveme vás na nově připravený rozšířený prohlídkový okruh zámku Lešná! Poprvé vám představíme apartmán hraběnky Ilony Seilernové.

Pokud během návštěvy areálu zlínské zoo plánujete zavítat i do zámku Lešná, určitě si nenechte ujít novinku letošního roku. Připravili jsme pro vás nový rozšířený prohlídkový okruh, jehož hlavní ozdobou je apartmán hraběnky Ilony Seilernové. Na rozšířený prohlídkový okruh můžete po dobu prázdnin zavítat každý den vždy ve 13.00 hod.

Nejprve zavítáte do 11 místností základního okruhu, poté po schodišti vystoupáte do prvního patra, ve kterém se původně nacházely soukromé pokoje hraběcí rodiny. Prohlédnete si krásný intarzovaný světlík, který zajišťuje přirozené osvětlení schodiště, poté vstoupíte do pracovny hraběte Josefa Karla Seilerna, zakladatele zlínské zoo. Naši průvodci Vám přiblíží život pana hraběte, který byl ve své době i uznávaným ornitologem, a také jeho cestu kolem světa. Tu podnikl společně se svou manželkou hraběnkou Terezií Lažanskou v letech 1929-1930. V obrazové galerii můžete díky desítkám fotografií "projít" historií zlínské zoo. Černobílé fotografie ukazují historickou podobu jednotlivých expozic a míst, barevné pak jejich současný vzhled. A pak již zamíříte do jedinečného, nově instalovaného apartmá hraběnky Ilony Seilernové, nevlastní sestry Josefa Karla Seilerna. Její životní příběh by vydal na samostatné knižní zpracování, přijďte si jej poslechnout!

Rozšířený prohlídkový okruh trvá 80 minut. Hezkou vzpomínkou na návštěvu zámku Lešná může být i nový průvodce zámkem Lešná. Zakoupíte jej v zooshopech v areálu nebo na našem e-shopu.

Těší se na vás průvodci zámku Lešná.

 

1.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci