Novinka

Zámek Lešná od 30.5.

Zámek Lešná od 30.5.

Po prodlouženém „zimním spánku“ se v sobotu 30. května otevře zámek Lešná v Zoo Zlín. Po třech letech Vás znovu pozveme i do hraběcí ložnice. Bude se na co těšit!

Po prodlouženém „zimním spánku“ se v sobotu 30. května otevře zámek Lešná v Zoo Zlín. Návštěvníci se mají na co těšit, po třech letech se vrátil na své místo restaurovaný dobový nábytek z hraběcí ložnice. Během červnových víkendů bude zámek Lešná otevřen vždy od 10.00 do 17.00 hodin, ve všední dny pak od 10.00 do 16.00 hod. 

Během čtyřicetiminutové prohlídky návštěvníci zavítají do 11 bohatě vybavených pokojů. Čeká na ně také řada překvapení a kuriozit, například stříbrný poklad, egyptská mumie nebo luxusní koupelna s vířivkou. K nejatraktivnějším místnostem opět patří i hraběcí ložnice. „Dominantou místnosti je bohatě intarzovaná postel s nebesy, kterou řezbáři zhotovili z ořechového dřeva. Postel se zdá díky optickému klamu velmi malá, její délka je však téměř dva metry. Stěny ložnice jsou potaženy překrásnými látkovými tapetami z Francie. Nábytek je většinou barokní, pochází z 18. století. Romantický lustr je kombinací zlaceného bronzu a českého křišťálu,“ přiblížila novou podobu ložnice kastelánka Světlana Divilková. 

Přestože historickou budovu z 19. století kryje ze dvou třetin lešení kvůli opravě střechy, provoz zámecké expozice nebude nijak narušen. Provoz zámku musí být ovšem upraven dle platných opatření v souvislosti s koronavirem. Počet návštěvníků ve skupině bude snížen na 20 osob, v zámecké pokladně bude k dispozici dezinfekce. Lidé mohou vstupovat do interiéru pouze se zakrytými dýchacími cestami, průvodci budou používat ochranné štíty. Malými místnostmi zámku se bude procházet bez výkladu.

Stavební práce na kompletní opravě střechy začaly na podzim 2019. V současné době probíhá výměna krytiny na hlavních plochách s navrácením původních barevných vzorů. Provádí se také restaurátorské práce na jižních vikýřích a klempířských prvcích v rámci celé střechy. Většina těchto prvků se odváží do restaurátorských dílen. Celková oprava střechy by měla být dokončena v roce 2021.

29.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci