Novinka

Zámek Lešná od 30.5.

Zámek Lešná od 30.5.

Po prodlouženém „zimním spánku“ se v sobotu 30. května otevře zámek Lešná v Zoo Zlín. Po třech letech Vás znovu pozveme i do hraběcí ložnice. Bude se na co těšit!

Po prodlouženém „zimním spánku“ se v sobotu 30. května otevře zámek Lešná v Zoo Zlín. Návštěvníci se mají na co těšit, po třech letech se vrátil na své místo restaurovaný dobový nábytek z hraběcí ložnice. Během červnových víkendů bude zámek Lešná otevřen vždy od 10.00 do 17.00 hodin, ve všední dny pak od 10.00 do 16.00 hod. 

Během čtyřicetiminutové prohlídky návštěvníci zavítají do 11 bohatě vybavených pokojů. Čeká na ně také řada překvapení a kuriozit, například stříbrný poklad, egyptská mumie nebo luxusní koupelna s vířivkou. K nejatraktivnějším místnostem opět patří i hraběcí ložnice. „Dominantou místnosti je bohatě intarzovaná postel s nebesy, kterou řezbáři zhotovili z ořechového dřeva. Postel se zdá díky optickému klamu velmi malá, její délka je však téměř dva metry. Stěny ložnice jsou potaženy překrásnými látkovými tapetami z Francie. Nábytek je většinou barokní, pochází z 18. století. Romantický lustr je kombinací zlaceného bronzu a českého křišťálu,“ přiblížila novou podobu ložnice kastelánka Světlana Divilková. 

Přestože historickou budovu z 19. století kryje ze dvou třetin lešení kvůli opravě střechy, provoz zámecké expozice nebude nijak narušen. Provoz zámku musí být ovšem upraven dle platných opatření v souvislosti s koronavirem. Počet návštěvníků ve skupině bude snížen na 20 osob, v zámecké pokladně bude k dispozici dezinfekce. Lidé mohou vstupovat do interiéru pouze se zakrytými dýchacími cestami, průvodci budou používat ochranné štíty. Malými místnostmi zámku se bude procházet bez výkladu.

Stavební práce na kompletní opravě střechy začaly na podzim 2019. V současné době probíhá výměna krytiny na hlavních plochách s navrácením původních barevných vzorů. Provádí se také restaurátorské práce na jižních vikýřích a klempířských prvcích v rámci celé střechy. Většina těchto prvků se odváží do restaurátorských dílen. Celková oprava střechy by měla být dokončena v roce 2021.

29.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během Velikonoc k nám zavítalo 35 000 návštěvníků!

Děkujeme za Vaši fantastickou přízeň! Od čtvrtku 28. března do pondělí 1.4. si návštěvu zlínské zoo nenechalo ujít 35 190 návštěvníků.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Máme tři mláďata vyder obrovských!

Tři mláďata vyder obrovských, která se narodila letos na konci ledna, už uvidíte v tropické hale Yucatan. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Opět jsme odchovali čáje chocholaté

Máme velkou radost! Podařilo se nám navázat na loňský úspěch a opětovně odchovat 2 mláďata čáje chocholaté.

Objevte nové věci

Odchov supa chocholatého je světovým úspěchem!

Máme velkou radost. Po 8 letech chovu slavíme první úspěšný odchov supa chocholatého. Ve světě se za uplynulý rok podařilo odchovat pouze 5 mláďat tohoto afrického supa.

Objevte nové věci