Novinka

Zámek Lešná od 30.5.

Zámek Lešná od 30.5.

Po prodlouženém „zimním spánku“ se v sobotu 30. května otevře zámek Lešná v Zoo Zlín. Po třech letech Vás znovu pozveme i do hraběcí ložnice. Bude se na co těšit!

Po prodlouženém „zimním spánku“ se v sobotu 30. května otevře zámek Lešná v Zoo Zlín. Návštěvníci se mají na co těšit, po třech letech se vrátil na své místo restaurovaný dobový nábytek z hraběcí ložnice. Během červnových víkendů bude zámek Lešná otevřen vždy od 10.00 do 17.00 hodin, ve všední dny pak od 10.00 do 16.00 hod. 

Během čtyřicetiminutové prohlídky návštěvníci zavítají do 11 bohatě vybavených pokojů. Čeká na ně také řada překvapení a kuriozit, například stříbrný poklad, egyptská mumie nebo luxusní koupelna s vířivkou. K nejatraktivnějším místnostem opět patří i hraběcí ložnice. „Dominantou místnosti je bohatě intarzovaná postel s nebesy, kterou řezbáři zhotovili z ořechového dřeva. Postel se zdá díky optickému klamu velmi malá, její délka je však téměř dva metry. Stěny ložnice jsou potaženy překrásnými látkovými tapetami z Francie. Nábytek je většinou barokní, pochází z 18. století. Romantický lustr je kombinací zlaceného bronzu a českého křišťálu,“ přiblížila novou podobu ložnice kastelánka Světlana Divilková. 

Přestože historickou budovu z 19. století kryje ze dvou třetin lešení kvůli opravě střechy, provoz zámecké expozice nebude nijak narušen. Provoz zámku musí být ovšem upraven dle platných opatření v souvislosti s koronavirem. Počet návštěvníků ve skupině bude snížen na 20 osob, v zámecké pokladně bude k dispozici dezinfekce. Lidé mohou vstupovat do interiéru pouze se zakrytými dýchacími cestami, průvodci budou používat ochranné štíty. Malými místnostmi zámku se bude procházet bez výkladu.

Stavební práce na kompletní opravě střechy začaly na podzim 2019. V současné době probíhá výměna krytiny na hlavních plochách s navrácením původních barevných vzorů. Provádí se také restaurátorské práce na jižních vikýřích a klempířských prvcích v rámci celé střechy. Většina těchto prvků se odváží do restaurátorských dílen. Celková oprava střechy by měla být dokončena v roce 2021.

29.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslava 2. narozenin Zyqarriho a 20 let chovu slonů

V neděli 4. června Vás zveme na velkou oslavu dvaceti let chovu slonů afrických a druhých narozenin prvního mláděte slona afrického v ČR!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci