Novinka

Zámek Lešná otevřen!

Zámek Lešná otevřen!

Do zámku Lešná můžete zavítat již každý den kromě pondělí. Od úterý do pátku nabízíme prohlídky v 11.00, 13.00 a 15.00 hod., během víkendů pak každou půlhodinu. A máme několik novinek!

Do zámku Lešná můžete zavítat již každý den kromě pondělí. Od úterý do pátku nabízíme prohlídky v 11.00, 13.00 a 15.00 hod., během víkendů pak každou půlhodinu. Připravili jsme opět několik novinek. Tou nejvýznamnější je rozšíření návštěvnické trasy o prohlídku 2. nadzemního podlaží, kde je od letošní sezóny otevřena pracovna hraběte Josefa Karla Seilerna. Ten na začátku 20. století založil v zámeckém parku soukromou zoologickou zahradu, na kterou po druhé světové válce navázala ZOO Zlín. Návštěvníci uvidí také historické fotografie původních majitelů zámku, hraběcí rodiny Seilern-Aspang, a nahlédnou do nově zrekonstruovaných pokojů, ze kterých je výhled na nádvoří zámku a novou letní expozici pro aligátory.

Nové překvapení nabízí zámek Lešná i pro školáky. „Loni byly velmi úspěšné prohlídky zámku s výukou etikety. Program byl primárně pro školy, v září jsme však téma etikety využili i při speciálních dětských prohlídkách pro veřejnost. Letos jsme pro děti z prvního stupně připravili zábavnou pátrací hru Zámecká šifra. S žádostí o rezervaci tohoto programu se již ozvaly desítky škol. Během prázdnin dětskou Zámeckou šifru nabídneme také veřejnosti,“ uvedla Romana Bujáčková ze ZOO Zlín.

Zámecká šifra je pro všechny, kteří se bojí, že by děti klasický historický výklad nebavil. Malí návštěvníci společně s průvodcem pátrají v bohatě vyzdobených zámeckých interiérech po nápovědách a hledají klíč, který jim otevře dveře zpět do zoologické zahrady. Děti poznají historii a největší zajímavosti zámku zábavnou formou, na konci je čeká třpytivá odměna. Trase vede také do patra, do nově otevřené pracovny hraběte Josefa Seilerna.

25.03. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslava 2. narozenin Zyqarriho a 20 let chovu slonů

V neděli 4. června Vás zveme na velkou oslavu dvaceti let chovu slonů afrických a druhých narozenin prvního mláděte slona afrického v ČR!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci