Novinka

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Slavíme další chovatelský úspěch. V tropické hale Yucatan můžete obdivovat čtyři mláďata největších vyder na světě.

Narodila se na začátku července, první měsíc k nim však přistupovali jen chovatelé, a to pouze v době krmení. „Máme z mláďat obrovskou radost, jsou vitální a ve skvělé kondici. Vypadá to, že jsme našli ten správný „klič“, jak vytvořit co nejlepší podmínky pro zdárný odchov mláďat. A jak už to v chovatelském životě bývá, trochu nám pomohla i určitá náhoda,“ uvedla hlavní zooložka Markéta Horská.

Samice Mora se opět projevila jako svědomitá matka, s péči jí pomáhá také její prvorozená dcera, samička Dana. „Lidé tak u nás uvidí stejnou rodinnou skupinu, jako ve volné přírodě, kde se o mláďata starají i jejich starší sourozenci. Pro mladou samičku Danu je to cenná zkušenost,“ doplnila Markéta Horská. Samec Dagget, otec mláďat, zůstává prozatím společně se svými dvěma téměř dvouletými potomky ve venkovním výběhu. „Celou rodinu plánujeme spojit až v druhé polovině srpna, prozatím jim umožňujeme jen zvukový kontakt,“ doplnila Markéta Horská.

Věříme, že přítomnost návštěvníků v tropické hale vydří rodina zvládne bez problémů. Chovatelé však budou vydry pečlivě sledovat. Pokud by u nich zaznamenali neklid a nervozitu, opět na chvíli přistoupíme k uzavření části haly.

8.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Večerní prohlídky zoo a zámku

Zveme Vás na oblíbené večerní lampionové prohlídky zlínské zoo a zámku Lešná! Po tři říjnové soboty, konkrétně 1., 8. a 15. října, si můžete užít večerní návštěvu areálu zahrady a zámku Lešná.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První přirozený odchov kotingy v Evropě

Představujeme výjimečné chovatelské úspěchy - první přirozený odchov jihoamerického pěvce kotingy tříbarvé v Evropě a početné odchovy vlhovců žlutohřbetých, červenohřbetých a zelených.

Objevte nové věci

Zažíváme skvělou sezónu, věříme v překonání hranice 700 000 návštěvníků

Zájem o návštěvu zlínské zoo je skutečně mimořádný. Pokud půjde vše podle předpokladů, poprvé letos překonáme počet 700 000 návštěvníků v jednom roce. Děkujeme!!!

Objevte nové věci

Hlasujte pro nás v soutěži o cenu "Památky děkují"

Oprava střechy zámku Lešná byla nominována na cenu Národního památkového ústavu. Svým hlasováním nás můžete i Vy podpořit!

Objevte nové věci