Novinka

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Slavíme další chovatelský úspěch. V tropické hale Yucatan můžete obdivovat čtyři mláďata největších vyder na světě.

Narodila se na začátku července, první měsíc k nim však přistupovali jen chovatelé, a to pouze v době krmení. „Máme z mláďat obrovskou radost, jsou vitální a ve skvělé kondici. Vypadá to, že jsme našli ten správný „klič“, jak vytvořit co nejlepší podmínky pro zdárný odchov mláďat. A jak už to v chovatelském životě bývá, trochu nám pomohla i určitá náhoda,“ uvedla hlavní zooložka Markéta Horská.

Samice Mora se opět projevila jako svědomitá matka, s péči jí pomáhá také její prvorozená dcera, samička Dana. „Lidé tak u nás uvidí stejnou rodinnou skupinu, jako ve volné přírodě, kde se o mláďata starají i jejich starší sourozenci. Pro mladou samičku Danu je to cenná zkušenost,“ doplnila Markéta Horská. Samec Dagget, otec mláďat, zůstává prozatím společně se svými dvěma téměř dvouletými potomky ve venkovním výběhu. „Celou rodinu plánujeme spojit až v druhé polovině srpna, prozatím jim umožňujeme jen zvukový kontakt,“ doplnila Markéta Horská.

Věříme, že přítomnost návštěvníků v tropické hale vydří rodina zvládne bez problémů. Chovatelé však budou vydry pečlivě sledovat. Pokud by u nich zaznamenali neklid a nervozitu, opět na chvíli přistoupíme k uzavření části haly.

8.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci