Novinka

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Sponzorování zvířat v zoologických zahradách je dlouhodobě oblíbenou aktivitou řady společností a jednotlivců. Řada firem nás také podporuje věcnými dary nebo technickou pomocí. K takovým patří i společnost VNT electronics z Lanškrouna. U pěti výběhů v areálu zoo pracovníci společnosti naistalovali jedinečný systém elektrického zabezpečení výběhů, který jako první na světě umožňuje vzdálené ovládání elektrických ohradníků telefonem nebo přes počítač pomocí aplikace fencee Cloud. Pro zoo tato podpora znamená úsporu více než 350 000 Kč.

Společnost VNT Lanškroun je nejen významným dodavatelem elektrických ohradníků, úspěšně působí i na poli vývoje a výroby elektronických výcvikových obojků a GPS vyhledávacích zařízení pro psy. Ke zvířatům mělo vedení společnosti vždy velmi blízko, provozní problémy zoologických zahrad v uplynulých dvou letech je tak nenechaly chladnými. „Rozhodli jsme se pomoct zlínské zoo. Podle našeho názoru dlouhodobě odvádí naprosto fantastickou práci, velmi rádi ji navštěvujeme. Nejprve byl ve hře finanční dar, pak jsme se ale zoo oslovili s nabídkou bezplatné instalace elektrických ohradníků fencee s RF generátory dálkově ovládanými z telefonu nebo webu. U výběhu dželad, medvědů, lvů, tygrů a hyen jsme tak zprovoznili náš produkt pojmenovaný Moderní chytrá farma, který díky zmiňovaným generátorům umožňuje elektrické ohradníky na dálku například vypínat a zapínat, regulovat jejich výkon, kontrolovat napětí a hodnoty uzemnění ohrady,“ přiblížil podporu zoo jednatel společnosti VNT Ing. Jan Horák.

Zlínská zoo tuto podporu velmi uvítala. „Uplynulé dva roky byly pro nás náročné. Řešili jsme zajištění samotného provozu zoo, každá pomoc firem nebo veřejnosti pro nás moc znamenala. Nabídka společnosti VNT byla velkorysá, velmi si jejich pomoci vážíme. Nový systém elektrické ochrany nám umožní mít ohradníky nepřetržitě pod kontrolou a usnadní také odhalování konkrétního místa poruchy. Po všech stránkách opravdu jedinečný systém,“ vyjádřil své poděkování ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

11.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslavy u slonů afrických

V neděli 4.6. jsme společně s návštěvníky oslavili 2. narozeniny slůněte a 20 let chovu slonů afrických. A byla to oslava jaksepatří :)

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci