Novinka

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Sponzorování zvířat v zoologických zahradách je dlouhodobě oblíbenou aktivitou řady společností a jednotlivců. Řada firem nás také podporuje věcnými dary nebo technickou pomocí. K takovým patří i společnost VNT electronics z Lanškrouna. U pěti výběhů v areálu zoo pracovníci společnosti naistalovali jedinečný systém elektrického zabezpečení výběhů, který jako první na světě umožňuje vzdálené ovládání elektrických ohradníků telefonem nebo přes počítač pomocí aplikace fencee Cloud. Pro zoo tato podpora znamená úsporu více než 350 000 Kč.

Společnost VNT Lanškroun je nejen významným dodavatelem elektrických ohradníků, úspěšně působí i na poli vývoje a výroby elektronických výcvikových obojků a GPS vyhledávacích zařízení pro psy. Ke zvířatům mělo vedení společnosti vždy velmi blízko, provozní problémy zoologických zahrad v uplynulých dvou letech je tak nenechaly chladnými. „Rozhodli jsme se pomoct zlínské zoo. Podle našeho názoru dlouhodobě odvádí naprosto fantastickou práci, velmi rádi ji navštěvujeme. Nejprve byl ve hře finanční dar, pak jsme se ale zoo oslovili s nabídkou bezplatné instalace elektrických ohradníků fencee s RF generátory dálkově ovládanými z telefonu nebo webu. U výběhu dželad, medvědů, lvů, tygrů a hyen jsme tak zprovoznili náš produkt pojmenovaný Moderní chytrá farma, který díky zmiňovaným generátorům umožňuje elektrické ohradníky na dálku například vypínat a zapínat, regulovat jejich výkon, kontrolovat napětí a hodnoty uzemnění ohrady,“ přiblížil podporu zoo jednatel společnosti VNT Ing. Jan Horák.

Zlínská zoo tuto podporu velmi uvítala. „Uplynulé dva roky byly pro nás náročné. Řešili jsme zajištění samotného provozu zoo, každá pomoc firem nebo veřejnosti pro nás moc znamenala. Nabídka společnosti VNT byla velkorysá, velmi si jejich pomoci vážíme. Nový systém elektrické ochrany nám umožní mít ohradníky nepřetržitě pod kontrolou a usnadní také odhalování konkrétního místa poruchy. Po všech stránkách opravdu jedinečný systém,“ vyjádřil své poděkování ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

11.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci