Open Nav

Známe vítěze pétanque

Úvod Novinky Známe vítěze pétanque

V neděli 13. září ve 12.00 hod. odstartoval jubilejní 10. ročník turnaje Pétanque mezi zvířaty. Hrálo se na novém hřišti v parku před zámkem Lešná, do klání se zapojilo rekordních 17 přihlášených týmů. K naší radosti ani tentokrát nechyběli herci z Městského divadla Zlín a ze Slováckého divadla. Stejně tak jsme moc rádi přivítali stálici mezi účastníky - tým Bertíků, který nevynechal ani jeden z deseti ročníků. V letošním roce se z vítězství po naprosto suverénním výkonu radovali nováčci našeho turnaje - tým KŘEČKŮ ze Zlína. Zaslouženě tak získali cenné trofeje - pohár v podobě vajíčka od běžce kasuára přilbového a poukaz na konzumaci v hotelu Baltaci Atrium Zlín.

Týmy jsme tradičně rozdělili do dvou základních skupin a hrálo se systémem každý s každým. Do velkého finále postoupily z každé skupiny 3 nejlepší trojice hráčů. Po urputném klání těsně za stupni vítězů skončili VEVÁCI, které reprezentovali Věra Balajková, Markéta Fuksová a Rostislav Čáslavský. Třetí místo obsadil tým PRALINKY ve složení Soňa Huťková, Julie Veselá a Eva Tomková. Stříbro vybojovali dlouholetí účastníci DIVADELNÍCI z Městského divadla Zlín - Pepa Koller, Maruška Vojtěchová a Štěpán Princ. Vítězství naprosto zaslouženě díky skvělým výsledkům v základním i finálním kole slavili KŘEČCI ze Zlína - Lucia Kollerová s dětmi Jakubem a Davidem. "Máme velkou, ale opravdu velkou radost! Vůbec jsme netrénovali, ani jsme nepočítali s tím, že vzhledem k věku kluků bychom mohli převálcovat zbývající týmy. Bojovali jsem však jako lvi a výsledek je tady," s úsměvem hodnotila úspěch paní Kollerová.

Speciální dárek za neutuchající přízeň a za účast ve všech ročnících dostal tým Bertíků. Zoo je odměnila setkáním s lemury kata.

Turnaj se zájmem sledovali i samotní návštěvníci zoo. Lákaly je nejen sportovní výkony hráčů, ale také mohutné vzájemné povzbuzování. "Tento turnaj je bezvadná akce, skvěle připravená a já bych chtěl zlínské zoo za všechny účastníky moc a moc poděkovat, že jej stále pořádá. Příští 11. ročník si rozhodně nenecháme ujít a určitě dorazíme," řekl Pepa Koller z týmu Divadelníků.

Zlínská zoo děkuje partnerovi hotelu Baltaci Atrium Zlín za bezplatné poskytnutí dárkového voucheru na konzumaci v hotelové restauraci v hodnotě 2 500 Kč pro vítězný tým jubilejního 10. ročníku turnaje v pétanque.

Známe vítěze pétanque Známe vítěze pétanque Známe vítěze pétanque Známe vítěze pétanque Známe vítěze pétanque Známe vítěze pétanque Známe vítěze pétanque

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín