Novinka

Známe vítěze pétanque

Známe vítěze pétanque

Jubilejní 10. ročník turnaje Pétanque mezi zvířaty zná vítěze. První místo naprosto suverénně vybojoval tým Křečci ze Zlína. Blahopřejeme!

V neděli 13. září ve 12.00 hod. odstartoval jubilejní 10. ročník turnaje Pétanque mezi zvířaty. Hrálo se na novém hřišti v parku před zámkem Lešná, do klání se zapojilo rekordních 17 přihlášených týmů. K naší radosti ani tentokrát nechyběli herci z Městského divadla Zlín a ze Slováckého divadla. Stejně tak jsme moc rádi přivítali stálici mezi účastníky - tým Bertíků, který nevynechal ani jeden z deseti ročníků. V letošním roce se z vítězství po naprosto suverénním výkonu radovali nováčci našeho turnaje - tým KŘEČKŮ ze Zlína. Zaslouženě tak získali cenné trofeje - pohár v podobě vajíčka od běžce kasuára přilbového a poukaz na konzumaci v hotelu Baltaci Atrium Zlín.

Týmy jsme tradičně rozdělili do dvou základních skupin a hrálo se systémem každý s každým. Do velkého finále postoupily z každé skupiny 3 nejlepší trojice hráčů. Po urputném klání těsně za stupni vítězů skončili VEVÁCI, které reprezentovali Věra Balajková, Markéta Fuksová a Rostislav Čáslavský. Třetí místo obsadil tým PRALINKY ve složení Soňa Huťková, Julie Veselá a Eva Tomková. Stříbro vybojovali dlouholetí účastníci DIVADELNÍCI z Městského divadla Zlín - Pepa Koller, Maruška Vojtěchová a Štěpán Princ. Vítězství naprosto zaslouženě díky skvělým výsledkům v základním i finálním kole slavili KŘEČCI ze Zlína - Lucia Kollerová s dětmi Jakubem a Davidem. "Máme velkou, ale opravdu velkou radost! Vůbec jsme netrénovali, ani jsme nepočítali s tím, že vzhledem k věku kluků bychom mohli převálcovat zbývající týmy. Bojovali jsem však jako lvi a výsledek je tady," s úsměvem hodnotila úspěch paní Kollerová.

Speciální dárek za neutuchající přízeň a za účast ve všech ročnících dostal tým Bertíků. Zoo je odměnila setkáním s lemury kata.

Turnaj se zájmem sledovali i samotní návštěvníci zoo. Lákaly je nejen sportovní výkony hráčů, ale také mohutné vzájemné povzbuzování. "Tento turnaj je bezvadná akce, skvěle připravená a já bych chtěl zlínské zoo za všechny účastníky moc a moc poděkovat, že jej stále pořádá. Příští 11. ročník si rozhodně nenecháme ujít a určitě dorazíme," řekl Pepa Koller z týmu Divadelníků.

Zlínská zoo děkuje partnerovi hotelu Baltaci Atrium Zlín za bezplatné poskytnutí dárkového voucheru na konzumaci v hotelové restauraci v hodnotě 2 500 Kč pro vítězný tým jubilejního 10. ročníku turnaje v pétanque.

16.09. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Čtvrté mládě tapíra čabrakového

Na konci prosince 2022 se ve zlínské zoo narodilo čtvrté mládě tapíra čabrakového. Tentokrát je to sameček, kterého chovatelé pojmenovali Coffee.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Přihlašování na tábory již v sobotu 4.2.2023!

I letošní prázdniny provedeme Vaše děti čtyřmi kontinety a pohádkovým zámkem. Takže vzhůru za neopakovatelnými zážitky!

Objevte nové věci

Rok 2022 - nejúspěšnější rok v historii zoo

Hlásíme nový návštěvnický rekord! V roce 2022 k nám zavítalo téměř 800 000 návštěvníků. DĚKUJEME!!!

Objevte nové věci

Přejeme vám šťastný a úspěšný rok 2023!

Všem našim návštěvníkům děkujeme za neutuchající přízeň a přejeme hezký nový rok 2023!

Objevte nové věci