Novinka

Návštěva thajské velvyslankyně

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Paní velvyslankyně zavítala do zlínské zoo jako ambasador pro podporu zahájení naší spolupráce se společností Zoological Park Organization, která pod záštitou thajského krále sdružuje 8 thajských zoo.

„Velmi mě potěšil zájem paní velvyslankyně o návštěvu zlínské zoo, speciálně pak její iniciativa a pomoc pro navázání spolupráce, která by měla pro nás skutečně mimořádný význam. Díky našemu členství v Asociaci zoo jihovýchodní Asie jsem mohl řadu zahrad, které sdružuje Zoological Park Organization, osobně poznat. Největší dojem na mne udělala Khao Kheow Open Zoo. S touto zahradou máme mnoho společného, jako jediní např. odchováváme dvojzoborožce indické nebo marabu menší. Věřím, že právě osobní zapojení J.E. paní velvyslankyně pomůže k navázání společných kontaktů a rozběhnutí vzájemné spolupráce s uvedenou společností i sdruženými zahradami,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Paní velvyslankyně za doprovodu ředitele zoo zavítala do expozice Zátoka rejnoků, velmi ocenila možnost přímého kontaktu a krmení rejnoků. Již před návštěvou zoo však projevila přání navštívit především ptačí expozice, k dalším zastávkám při prohlídce areálu tak patřily expozice dvojzoborožců indických, pavilon Odchovna v chovatelské zázemí a také nedávno otevřená voliéra Gora Ark. „Povedlo se vám vytvořit skutečně jedinečnou expozici, jsem naprosto ohromena tím prostorem a také možností sledovat z bezprostřední blízkosti krmení supů. A děkuji vám i za splnění velkého snu. Poprvé v životě mohu u vás obdivovat hadilovy písaře, moc jsem si přála uvidět je na vlastní oči,“ s neskrývaným dojetím řekla J.E. paní velvyslankyně.

22.09. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Vítej Akabo!

Přinášíme vám záběry příjezdu, stěhování a také prvních momentů samce jaguára Akaba v novém domově. Nenechte si ujít naše video.

Objevte nové věci

Máme nového samce jaguára!

V pátek 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a je nádherný!

Objevte nové věci

Pokračujeme v záchraně vzácných látkových tapet v zámku Lešná

Letos opet pokračujeme v restaurování látkových tapet v zámku Lešná, které pocházejí z konce 19. století. Tentokrát se záchrana týká místnosti pojmenované Kulečníková herna.

Objevte nové věci