Novinka

Návštěva thajské velvyslankyně

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Paní velvyslankyně zavítala do zlínské zoo jako ambasador pro podporu zahájení naší spolupráce se společností Zoological Park Organization, která pod záštitou thajského krále sdružuje 8 thajských zoo.

„Velmi mě potěšil zájem paní velvyslankyně o návštěvu zlínské zoo, speciálně pak její iniciativa a pomoc pro navázání spolupráce, která by měla pro nás skutečně mimořádný význam. Díky našemu členství v Asociaci zoo jihovýchodní Asie jsem mohl řadu zahrad, které sdružuje Zoological Park Organization, osobně poznat. Největší dojem na mne udělala Khao Kheow Open Zoo. S touto zahradou máme mnoho společného, jako jediní např. odchováváme dvojzoborožce indické nebo marabu menší. Věřím, že právě osobní zapojení J.E. paní velvyslankyně pomůže k navázání společných kontaktů a rozběhnutí vzájemné spolupráce s uvedenou společností i sdruženými zahradami,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Paní velvyslankyně za doprovodu ředitele zoo zavítala do expozice Zátoka rejnoků, velmi ocenila možnost přímého kontaktu a krmení rejnoků. Již před návštěvou zoo však projevila přání navštívit především ptačí expozice, k dalším zastávkám při prohlídce areálu tak patřily expozice dvojzoborožců indických, pavilon Odchovna v chovatelské zázemí a také nedávno otevřená voliéra Gora Ark. „Povedlo se vám vytvořit skutečně jedinečnou expozici, jsem naprosto ohromena tím prostorem a také možností sledovat z bezprostřední blízkosti krmení supů. A děkuji vám i za splnění velkého snu. Poprvé v životě mohu u vás obdivovat hadilovy písaře, moc jsem si přála uvidět je na vlastní oči,“ s neskrývaným dojetím řekla J.E. paní velvyslankyně.

22.09. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci