Novinka

Návštěva velvyslankyně Malajsie

Návštěva velvyslankyně Malajsie

Na konci května Zoo Zlín hostila vzácnou návštěvu. Ředitel Roman Horský zde přivítal velvyslankyni Malajsie v České republice Její Excelenci paní Suzilah Binti Moho Sidek.

Paní velvyslankyně zavítala do zlínské zoo jako ambasador pro podporu spolupráce mezi Zoo Zlín a malajskými zoo. 

„Velmi mě potěšil zájem paní velvyslankyně o návštěvu zlínské zoo, speciálně pak její iniciativa a pomoc pro rozšíření spolupráce s malajskými zahradami. Díky našemu členství v Asociaci zoo jihovýchodní Asie jsem mohl některé zahrady již osobně poznat. Dlouhodobá spolupráce a přátelské vazby nás pojí se Zoo Taman Negara, odkud pochází například naše chovné skupiny vzácných nesytů bílých a indomalajských. Oba tyto druhy nesytů pravidelně rozmnožujeme jako jediná mimoasijská zoo. Věřím, že právě osobní zapojení paní velvyslankyně pomůže k rozšíření spolupráce i s dalším malajskými zoo,“ řekl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

Paní velvyslankyně za doprovodu ředitele zoo zavítala do expozice Zátoka rejnoků, velmi ocenila možnost přímého kontaktu a krmení rejnoků. K dalším zastávkám při prohlídce areálu patřily voliéra Gora Ark, expozice Kerala, Etiopie, Jaguar Trek a africká oblast Karibuni. „Povedlo se vám vytvořit pro slony skutečně jedinečný prostor, jsem naprosto ohromena jeho rozlohou a uspořádáním, mám skutečně pocit, že jsme se ocitli v Africe. Děkuji za zprostředkování všech krásných zážitků ve vaší zoo, velmi ráda vám budu nápomocna při rozvoji spolupráce se zoologickými institucemi v Malajsii,“ uvedla J.E. paní velvyslankyně.

6.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Hledáme papouška!

Chceme všechny poprosit o pomoc! Hledáme papouška aru hyacintového.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mláďata klokanů už mají jméno

Šest mláďat klokanů rudokrkých v pondělí 3. června pokřtili ministr životního prostředí Petr Hladík a hosté 64. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Objevte nové věci

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci

Dvě první místa v soutěži Bílý slon

Zoo Zlín získala dvě první místa v soutěži Bílý slon - za odchov dvojzoborožců indických v kategorii Ptáci a za pavilon slonů afrických v Karibuni v kategorii Stavba roku. Slavíme!

Objevte nové věci