Novinka

Slonice Ulu poprvé v novém výběhu

Slonice Ulu poprvé v novém výběhu

Slavíme! Tento týden slonice Ulu poprvé prošla koridorem a už si užívá nový tříhektarový výběh!! V pátek 21.8. Vám navíc poprvé umožníme přístup k tomuto výběhu a nabídneme první ochutnávku Karibuni.

Máme velký důvod k radosti! Tento týden slonice Ulu poprvé prošla koridorem do velkého výběhu. Po několikaměsíční usilovné práci našich chovatelů se konečně podařilo všechny tři slonice navyknout na průchod koridorem, který spojuje stávající expozici s novým výběhem v Karibuni. Slonice Kali, Zola a Ulu teď podvečerní hodiny a celou noc tráví v tříhektarovém travnatém výběhu. A jak je podle fotografií vidět, náramně si užívají i přírodní bahniště. Tím však příliv dobrých zpráv nekončí. V pátek 21. srpna Vám poprvé umožníme přístup k tomuto výběhu a nabídneme zcela nový pohled na slony.

Zmiňovaný výběh v Karibuni jsme kompletně dokončili v loňském roce, od letošního jara chovatelé zvykali slonice na průchod koridorem. Sloni jsou citlivá zvířata, na každou změnu je potřeba je připravovat velmi pozvolně. „Velkým problémem se ukázal přechod přes můstek nad potokem, který je součástí koridoru. Pro slonice to byla skutečná výzva a každá se k ní postavila jinak,“ popsal ředitel zoo Roman Horský. Nejlépe to tradičně zvládla Zola, po několika týdnech ji následovala i dominantní Kali. Největší úskalí znamenal průchod koridorem pro nejmladší slonici Ulu. „Přes naše veškeré možné pobídky, přes pomoc kolegy Cona Mula ze Zoo Rhenen Ula došla maximálně do poloviny můstku, pak se otočila a vrátila zpátky do stávajícího výběhu. Nakonec jsme se rozhodli ponechat vše pouze na ní a doufali, že jí svým způsobem pomohou také Kali a Zola, které v novém výběhu pravidelně trávily prakticky celou noc. A naše přání se opravdu splnilo,“ přiblížil celý průběh ředitel Horský.

Na základě tohoto úspěchu jsme se rozhodli co nejdříve umožnit přístup k výběhu i návštěvníkům. „Máme opravdu velkou radost, že v pátek 21. srpna všechny pozveme na první „ochutnávku“ Karibuni. Původně jsme chtěli slonice pouštět do výběhu pouze v noci, naše plány jsme však změnili. Lidé nás během uzavření zoo neskutečně podpořili, svou přízeň nám návštěvou zoo, příspěvky na sbírkové konto, nákupy na e-shopu nebo sponzorskými dary projevují vlastně neustále. Moc to pro nás znamená, proto jsme se rozhodli poděkovat právě zpřístupněním výběhu v Karibuni. Slonice tak od příštího pátku uvidíte v takřka nekonečném výběhu, uvidíte je při krmení pod novým přístřeškem nebo při sprchování u jezírka. Věřím, že pro všechny to bude mimořádný zážitek,“ uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

14.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci