Novinka

Slonice Ulu poprvé v novém výběhu

Slonice Ulu poprvé v novém výběhu

Slavíme! Tento týden slonice Ulu poprvé prošla koridorem a už si užívá nový tříhektarový výběh!! V pátek 21.8. Vám navíc poprvé umožníme přístup k tomuto výběhu a nabídneme první ochutnávku Karibuni.

Máme velký důvod k radosti! Tento týden slonice Ulu poprvé prošla koridorem do velkého výběhu. Po několikaměsíční usilovné práci našich chovatelů se konečně podařilo všechny tři slonice navyknout na průchod koridorem, který spojuje stávající expozici s novým výběhem v Karibuni. Slonice Kali, Zola a Ulu teď podvečerní hodiny a celou noc tráví v tříhektarovém travnatém výběhu. A jak je podle fotografií vidět, náramně si užívají i přírodní bahniště. Tím však příliv dobrých zpráv nekončí. V pátek 21. srpna Vám poprvé umožníme přístup k tomuto výběhu a nabídneme zcela nový pohled na slony.

Zmiňovaný výběh v Karibuni jsme kompletně dokončili v loňském roce, od letošního jara chovatelé zvykali slonice na průchod koridorem. Sloni jsou citlivá zvířata, na každou změnu je potřeba je připravovat velmi pozvolně. „Velkým problémem se ukázal přechod přes můstek nad potokem, který je součástí koridoru. Pro slonice to byla skutečná výzva a každá se k ní postavila jinak,“ popsal ředitel zoo Roman Horský. Nejlépe to tradičně zvládla Zola, po několika týdnech ji následovala i dominantní Kali. Největší úskalí znamenal průchod koridorem pro nejmladší slonici Ulu. „Přes naše veškeré možné pobídky, přes pomoc kolegy Cona Mula ze Zoo Rhenen Ula došla maximálně do poloviny můstku, pak se otočila a vrátila zpátky do stávajícího výběhu. Nakonec jsme se rozhodli ponechat vše pouze na ní a doufali, že jí svým způsobem pomohou také Kali a Zola, které v novém výběhu pravidelně trávily prakticky celou noc. A naše přání se opravdu splnilo,“ přiblížil celý průběh ředitel Horský.

Na základě tohoto úspěchu jsme se rozhodli co nejdříve umožnit přístup k výběhu i návštěvníkům. „Máme opravdu velkou radost, že v pátek 21. srpna všechny pozveme na první „ochutnávku“ Karibuni. Původně jsme chtěli slonice pouštět do výběhu pouze v noci, naše plány jsme však změnili. Lidé nás během uzavření zoo neskutečně podpořili, svou přízeň nám návštěvou zoo, příspěvky na sbírkové konto, nákupy na e-shopu nebo sponzorskými dary projevují vlastně neustále. Moc to pro nás znamená, proto jsme se rozhodli poděkovat právě zpřístupněním výběhu v Karibuni. Slonice tak od příštího pátku uvidíte v takřka nekonečném výběhu, uvidíte je při krmení pod novým přístřeškem nebo při sprchování u jezírka. Věřím, že pro všechny to bude mimořádný zážitek,“ uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

14.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Vítej Akabo!

Přinášíme vám záběry příjezdu, stěhování a také prvních momentů samce jaguára Akaba v novém domově. Nenechte si ujít naše video.

Objevte nové věci

Máme nového samce jaguára!

V pátek 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a je nádherný!

Objevte nové věci

Pokračujeme v záchraně vzácných látkových tapet v zámku Lešná

Letos opet pokračujeme v restaurování látkových tapet v zámku Lešná, které pocházejí z konce 19. století. Tentokrát se záchrana týká místnosti pojmenované Kulečníková herna.

Objevte nové věci