Novinka

Slonice Ulu poprvé v novém výběhu

Slonice Ulu poprvé v novém výběhu

Slavíme! Tento týden slonice Ulu poprvé prošla koridorem a už si užívá nový tříhektarový výběh!! V pátek 21.8. Vám navíc poprvé umožníme přístup k tomuto výběhu a nabídneme první ochutnávku Karibuni.

Máme velký důvod k radosti! Tento týden slonice Ulu poprvé prošla koridorem do velkého výběhu. Po několikaměsíční usilovné práci našich chovatelů se konečně podařilo všechny tři slonice navyknout na průchod koridorem, který spojuje stávající expozici s novým výběhem v Karibuni. Slonice Kali, Zola a Ulu teď podvečerní hodiny a celou noc tráví v tříhektarovém travnatém výběhu. A jak je podle fotografií vidět, náramně si užívají i přírodní bahniště. Tím však příliv dobrých zpráv nekončí. V pátek 21. srpna Vám poprvé umožníme přístup k tomuto výběhu a nabídneme zcela nový pohled na slony.

Zmiňovaný výběh v Karibuni jsme kompletně dokončili v loňském roce, od letošního jara chovatelé zvykali slonice na průchod koridorem. Sloni jsou citlivá zvířata, na každou změnu je potřeba je připravovat velmi pozvolně. „Velkým problémem se ukázal přechod přes můstek nad potokem, který je součástí koridoru. Pro slonice to byla skutečná výzva a každá se k ní postavila jinak,“ popsal ředitel zoo Roman Horský. Nejlépe to tradičně zvládla Zola, po několika týdnech ji následovala i dominantní Kali. Největší úskalí znamenal průchod koridorem pro nejmladší slonici Ulu. „Přes naše veškeré možné pobídky, přes pomoc kolegy Cona Mula ze Zoo Rhenen Ula došla maximálně do poloviny můstku, pak se otočila a vrátila zpátky do stávajícího výběhu. Nakonec jsme se rozhodli ponechat vše pouze na ní a doufali, že jí svým způsobem pomohou také Kali a Zola, které v novém výběhu pravidelně trávily prakticky celou noc. A naše přání se opravdu splnilo,“ přiblížil celý průběh ředitel Horský.

Na základě tohoto úspěchu jsme se rozhodli co nejdříve umožnit přístup k výběhu i návštěvníkům. „Máme opravdu velkou radost, že v pátek 21. srpna všechny pozveme na první „ochutnávku“ Karibuni. Původně jsme chtěli slonice pouštět do výběhu pouze v noci, naše plány jsme však změnili. Lidé nás během uzavření zoo neskutečně podpořili, svou přízeň nám návštěvou zoo, příspěvky na sbírkové konto, nákupy na e-shopu nebo sponzorskými dary projevují vlastně neustále. Moc to pro nás znamená, proto jsme se rozhodli poděkovat právě zpřístupněním výběhu v Karibuni. Slonice tak od příštího pátku uvidíte v takřka nekonečném výběhu, uvidíte je při krmení pod novým přístřeškem nebo při sprchování u jezírka. Věřím, že pro všechny to bude mimořádný zážitek,“ uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

14.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Slavíme další chovatelský úspěch. V tropické hale Yucatan můžete obdivovat čtyři mláďata největších vyder na světě.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mimořádný odchov marabu menšího

Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch světového významu. Tím je odchov mláděte marabu menšího, vzácně chovaného čápa z jihovýchodní Asie.

Objevte nové věci

Cena hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná

Zoo Zlín získala prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná!

Objevte nové věci

Opět startuje komentované krmení

Po téměř tříleté pauze (covidová omezení) znovu rozbíháme oblíbené komentované krmení! Od 1.7. se na vás každý den těší naši komentátoři hned na 8 stanovištích. A nebudou chybět i jaguáři!

Objevte nové věci