Novinka

Tom Štverák běžel pro zoo

Tom Štverák běžel pro zoo

17. dubna absolvoval srdcař a skvělý běžec Tom Štverák na jeden zátah trasu dlouhou 205 km! Běžel pro Zoo Zlín a jak sám teď napsal, byla to prozatím nejtěžší výzva v jeho běžecké kariéře.

17. dubna absolvoval srdcař a skvělý běžec Tom Štverák na jeden zátah trasu dlouhou 205 km! Běžel pro Zoo Zlín a jak sám teď napsal, byla to prozatím nejtěžší výzva v jeho běžecké kariéře. Úplně poprvé zdolat uvedenou vzdálenost, navíc v neskutečně těžkých podmínkách. Na hřebenech Vsetínska bylo místy i metr sněhu. Tom odstartoval v sobotu 17.4. v 8.00 hod ze Zubří, doběhl v neděli 18.4. krátce před půlnocí. Hluboce smekáme před tímto úžasným výkonem!

A jak hodnotí zdolaných 205 km Tom Štverák?
Asi ještě pořádně moc nevím, co k tomu víc říct. By rozbitý, jak jsem ještě nikdy nebyl, a prošel jsem si tím největším peklem za celou moji kariéru. A to jak fyzickým, tak i psychickým. Už před startem vlastně nebylo nic dobře, ale rozhodl jsem se to i přes to všechno v čele s podmínkami zkusit. A teď toho rozhodně nelituju. Bylo to hodně intenzivní a “KRÁSA ULTRA” se ukázala v plné síle.  
Chci moc poděkovat úplně všem, kteří se na tomhle projektu jakkoliv podíleli. Bylo VÁS opravdu hodně v čele se supportem, sparingové na trati, fanoušci na startu, v cíli, po trati a taky doma, sponzoři a partneři, atd...
Jelikož je VÁS vážně moc, tak jedno velké DÍKY VŠEM ❤️.

Tom Štverák zavítá do areálu zoo příští týden 12.5. a předá nám dárkový šek na částku, kterou se podařilo v rámci registrace podporovatelů shromáždit.
Tome, moc a moc za zlínskou zoo děkujeme! Jste opravdu borec!

 

5.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Vítej Akabo!

Přinášíme vám záběry příjezdu, stěhování a také prvních momentů samce jaguára Akaba v novém domově. Nenechte si ujít naše video.

Objevte nové věci

Máme nového samce jaguára!

V pátek 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a je nádherný!

Objevte nové věci

Pokračujeme v záchraně vzácných látkových tapet v zámku Lešná

Letos opet pokračujeme v restaurování látkových tapet v zámku Lešná, které pocházejí z konce 19. století. Tentokrát se záchrana týká místnosti pojmenované Kulečníková herna.

Objevte nové věci