Novinka

Tom Štverák běžel pro zoo

Tom Štverák běžel pro zoo

17. dubna absolvoval srdcař a skvělý běžec Tom Štverák na jeden zátah trasu dlouhou 205 km! Běžel pro Zoo Zlín a jak sám teď napsal, byla to prozatím nejtěžší výzva v jeho běžecké kariéře.

17. dubna absolvoval srdcař a skvělý běžec Tom Štverák na jeden zátah trasu dlouhou 205 km! Běžel pro Zoo Zlín a jak sám teď napsal, byla to prozatím nejtěžší výzva v jeho běžecké kariéře. Úplně poprvé zdolat uvedenou vzdálenost, navíc v neskutečně těžkých podmínkách. Na hřebenech Vsetínska bylo místy i metr sněhu. Tom odstartoval v sobotu 17.4. v 8.00 hod ze Zubří, doběhl v neděli 18.4. krátce před půlnocí. Hluboce smekáme před tímto úžasným výkonem!

A jak hodnotí zdolaných 205 km Tom Štverák?
Asi ještě pořádně moc nevím, co k tomu víc říct. By rozbitý, jak jsem ještě nikdy nebyl, a prošel jsem si tím největším peklem za celou moji kariéru. A to jak fyzickým, tak i psychickým. Už před startem vlastně nebylo nic dobře, ale rozhodl jsem se to i přes to všechno v čele s podmínkami zkusit. A teď toho rozhodně nelituju. Bylo to hodně intenzivní a “KRÁSA ULTRA” se ukázala v plné síle.  
Chci moc poděkovat úplně všem, kteří se na tomhle projektu jakkoliv podíleli. Bylo VÁS opravdu hodně v čele se supportem, sparingové na trati, fanoušci na startu, v cíli, po trati a taky doma, sponzoři a partneři, atd...
Jelikož je VÁS vážně moc, tak jedno velké DÍKY VŠEM ❤️.

Tom Štverák zavítá do areálu zoo příští týden 12.5. a předá nám dárkový šek na částku, kterou se podařilo v rámci registrace podporovatelů shromáždit.
Tome, moc a moc za zlínskou zoo děkujeme! Jste opravdu borec!

 

5.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Slavíme další chovatelský úspěch. V tropické hale Yucatan můžete obdivovat čtyři mláďata největších vyder na světě.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mimořádný odchov marabu menšího

Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch světového významu. Tím je odchov mláděte marabu menšího, vzácně chovaného čápa z jihovýchodní Asie.

Objevte nové věci

Cena hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná

Zoo Zlín získala prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná!

Objevte nové věci

Opět startuje komentované krmení

Po téměř tříleté pauze (covidová omezení) znovu rozbíháme oblíbené komentované krmení! Od 1.7. se na vás každý den těší naši komentátoři hned na 8 stanovištích. A nebudou chybět i jaguáři!

Objevte nové věci