Novinka

Tom Štverák běžel pro zoo

Tom Štverák běžel pro zoo

17. dubna absolvoval srdcař a skvělý běžec Tom Štverák na jeden zátah trasu dlouhou 205 km! Běžel pro Zoo Zlín a jak sám teď napsal, byla to prozatím nejtěžší výzva v jeho běžecké kariéře.

17. dubna absolvoval srdcař a skvělý běžec Tom Štverák na jeden zátah trasu dlouhou 205 km! Běžel pro Zoo Zlín a jak sám teď napsal, byla to prozatím nejtěžší výzva v jeho běžecké kariéře. Úplně poprvé zdolat uvedenou vzdálenost, navíc v neskutečně těžkých podmínkách. Na hřebenech Vsetínska bylo místy i metr sněhu. Tom odstartoval v sobotu 17.4. v 8.00 hod ze Zubří, doběhl v neděli 18.4. krátce před půlnocí. Hluboce smekáme před tímto úžasným výkonem!

A jak hodnotí zdolaných 205 km Tom Štverák?
Asi ještě pořádně moc nevím, co k tomu víc říct. By rozbitý, jak jsem ještě nikdy nebyl, a prošel jsem si tím největším peklem za celou moji kariéru. A to jak fyzickým, tak i psychickým. Už před startem vlastně nebylo nic dobře, ale rozhodl jsem se to i přes to všechno v čele s podmínkami zkusit. A teď toho rozhodně nelituju. Bylo to hodně intenzivní a “KRÁSA ULTRA” se ukázala v plné síle.  
Chci moc poděkovat úplně všem, kteří se na tomhle projektu jakkoliv podíleli. Bylo VÁS opravdu hodně v čele se supportem, sparingové na trati, fanoušci na startu, v cíli, po trati a taky doma, sponzoři a partneři, atd...
Jelikož je VÁS vážně moc, tak jedno velké DÍKY VŠEM ❤️.

Tom Štverák zavítá do areálu zoo příští týden 12.5. a předá nám dárkový šek na částku, kterou se podařilo v rámci registrace podporovatelů shromáždit.
Tome, moc a moc za zlínskou zoo děkujeme! Jste opravdu borec!

 

5.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci