Novinka

Stromy mají prvního sponzora!

Stromy mají prvního sponzora!

15 nových stromů, které od dubna zdobí areál poblíž zámku Lešná, mění sponzorské údaje. Jsou to totiž úplně první stromy, které zoo získala jako sponzorský dar. Děkujeme firmě TSS Group Zlín!

Park v okolí zámku Lešná od dubna „zdobí“ 15 nových stromů. Pro zlínskou zoo tyto stromy neznamenají jen nahrazení stromů, o které zahrada přišla během loňských větrných poryvů. Jsou to totiž první stromy, které zoo získala jako sponzorský dar. Díky zlínské společnosti TSS Group s.r.o. parter zámeckého parku rozšířily např. duby zimní, zmarličník japonský, jilm habrolistý nebo lípa stříbrná. Symbolická výsadba posledně zmiňovaného stromu se v sobotu 4. května stala milou příležitostí pro společenské setkání vedení zoo a zaměstnanců společnosti TSS Group s.r.o. 

Zlínská zoo se dlouhodobě těší přízni sponzorů. Každoročně zahradě věnují částku kolem dvou milionů Kč, v naprosté většině se však jedná o příspěvky na chov vzácných a ohrožených druhů zvířat. Poprvé ve více než sedmdesátileté historii zoo se však objevil sponzor, který věnoval finanční dar na zakoupení nových stromů. Společnost TSS Group tímto způsobem navíc oslavila 15. výročí založení firmy. „Tato podpora, možná bych to nazval spíše partnerství, je pro nás mimořádná. Všem podnikatelům, firmám i lidem, kteří mají rádi zlínskou zoo, nabízí nové možnosti, jak nám mohou pomoct,“ uvedl ředitel ZOO Zlín Roman Horský. Pro zahradu je obnova parku jednou z priorit, na které usilovně pracuje několik posledních let. „15 stromů nahradilo staré stromy, s kterými jsme se museli bohužel rozloučit. Nové stromky porostou, můžeme je všichni sledovat, předpokládám, že nás pravděpodobně přežijí. Je to takový pěkný odkaz, že nejen zoologické zahradě, ale i firmám a lidem záleží na tom, co se u nás děje. A to je moc dobře,“ doplnil ředitel Horský.

O své dojmy se podělil i ředitel společnosti TSS Group Branislav Rojko. „Firma TSS Group se snaží fungovat tak, aby byla úspěšná nejen v našem oboru podnikání, ale aby byla prospěšná i pro společnost. Stejný přístup volíme i k našim zaměstnancům. S kolegy jsme se proto dohodli, že k 15. výročí neuspořádáme jen velkou party, ale že zasadíme 15 stromů. Za každý rok firmy 1 strom. Vybrali jsme si zlínskou zoo, protože podle nás je to jedna z top českých zahrad. A stejně tak se i my snažíme dostat na pozici jedné z nejúspěšnějších firem v oboru našeho podnikání, tzn. v bezpečnostních a informačních technologiích. Věřím, že se rozhodně ve zlínské zoo nepotkáváme naposledy, že naše spolupráce bude pokračovat i v dalších letech,“ zdůraznil ředitel Branislav Rojko.

Rozmístění 15 nových stromů přibližuje přiložená mapka.

1. dub zimní
2. zmarličník japonský
3. dub zimní
4. dub zimní
5. dub zimní
6. dub bahenní
7. habr obecný
8. jilm habrolistý
9. bříza Ermanova
10. jírovec pleťový
11. bříza himalájská
12. dub šarlatový
13. javor mléč stříhanolistý
14. lípa stříbrná
15. višeň pilovitá  

6.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Hledáme papouška!

Chceme všechny poprosit o pomoc! Hledáme papouška aru hyacintového.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návštěva velvyslankyně Malajsie

Na konci května Zoo Zlín hostila vzácnou návštěvu. Ředitel Roman Horský zde přivítal velvyslankyni Malajsie v České republice Její Excelenci paní Suzilah Binti Moho Sidek.

Objevte nové věci

Mláďata klokanů už mají jméno

Šest mláďat klokanů rudokrkých v pondělí 3. června pokřtili ministr životního prostředí Petr Hladík a hosté 64. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Objevte nové věci

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci