Novinka

Spolupráce s Bhútánem

Spolupráce s Bhútánem

V rámci mezinárodní spolupráce s chovatelskými institucemi jsme již poněkolikáté zajistili odbornou stáž pro zahraniční kolegy. Nyní u nás více než 14 dní sbíral zkušenosti kolega z Bhútánu.

V rámci mezinárodní spolupráce s chovatelskými institucemi jsme již poněkolikáté zajistili odbornou stáž pro zahraniční kolegy. Více než čtrnáct dní sbíral v naší zoo zkušenosti  kolega Tshewang Lhendup z Bhútánské královské společnosti na ochranu přírody (RSPN). Tato organizace se mimo jiné zabývá ochranou kriticky ohrožené volavky císařské. Jedním z cílů je vytvořit v Bhútánu chovné a rehabilitační centrum právě pro tento druh, jehož početnost ve volné přírodě zřejmě nepřesahuje 250 ptáků.

ZOO Zlín je jednou ze tří vybraných evropských zoologických zahrad, kam jezdí naši bhútánští kolegové a budoucí pracovníci záchranné stanice získávat zkušenosti. Pan Lhendup se u nás učil zejména práci s líhněmi a umělým odchovem brodivých ptáků, se kterými máme bohaté zkušenosti. Pomáhal také s běžným provozem na úsecích, asistoval při odchytech ptáků a veterinárních zákrocích. Věříme, že se během stáže naučil mnoho užitečných dovedností, které dokáže zúročit při své práci v záchranném centru pro volavky císařské.

Zlínská zoo se do projektu výstavby záchranného centra pro volavky císařské aktivně zapojila v loňském roce. Z evropských institucí se kromě ZOO Zlín projektu účastní také Zoo Praha. Výstavba záchranného centra bude dokončena v roce 2019. ZOO Zlín se bude podílet na zaškolení pracovníků centra a jejich získání zkušeností s chovem ptáků přímo v areálu zoo a také odborným poradenstvím při dalším rozvoji centra.

3.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci