Open Nav

Spolupráce s Bhútánem

Úvod Novinky Spolupráce s Bhútánem

V rámci mezinárodní spolupráce s chovatelskými institucemi jsme již poněkolikáté zajistili odbornou stáž pro zahraniční kolegy. Více než čtrnáct dní sbíral v naší zoo zkušenosti  kolega Tshewang Lhendup z Bhútánské královské společnosti na ochranu přírody (RSPN). Tato organizace se mimo jiné zabývá ochranou kriticky ohrožené volavky císařské. Jedním z cílů je vytvořit v Bhútánu chovné a rehabilitační centrum právě pro tento druh, jehož početnost ve volné přírodě zřejmě nepřesahuje 250 ptáků.

ZOO Zlín je jednou ze tří vybraných evropských zoologických zahrad, kam jezdí naši bhútánští kolegové a budoucí pracovníci záchranné stanice získávat zkušenosti. Pan Lhendup se u nás učil zejména práci s líhněmi a umělým odchovem brodivých ptáků, se kterými máme bohaté zkušenosti. Pomáhal také s běžným provozem na úsecích, asistoval při odchytech ptáků a veterinárních zákrocích. Věříme, že se během stáže naučil mnoho užitečných dovedností, které dokáže zúročit při své práci v záchranném centru pro volavky císařské.

Zlínská zoo se do projektu výstavby záchranného centra pro volavky císařské aktivně zapojila v loňském roce. Z evropských institucí se kromě ZOO Zlín projektu účastní také Zoo Praha. Výstavba záchranného centra bude dokončena v roce 2019. ZOO Zlín se bude podílet na zaškolení pracovníků centra a jejich získání zkušeností s chovem ptáků přímo v areálu zoo a také odborným poradenstvím při dalším rozvoji centra.

Spolupráce s Bhútánem

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín