Novinka

Spolupráce s Bhútánem

Spolupráce s Bhútánem

V rámci mezinárodní spolupráce s chovatelskými institucemi jsme již poněkolikáté zajistili odbornou stáž pro zahraniční kolegy. Nyní u nás více než 14 dní sbíral zkušenosti kolega z Bhútánu.

V rámci mezinárodní spolupráce s chovatelskými institucemi jsme již poněkolikáté zajistili odbornou stáž pro zahraniční kolegy. Více než čtrnáct dní sbíral v naší zoo zkušenosti  kolega Tshewang Lhendup z Bhútánské královské společnosti na ochranu přírody (RSPN). Tato organizace se mimo jiné zabývá ochranou kriticky ohrožené volavky císařské. Jedním z cílů je vytvořit v Bhútánu chovné a rehabilitační centrum právě pro tento druh, jehož početnost ve volné přírodě zřejmě nepřesahuje 250 ptáků.

ZOO Zlín je jednou ze tří vybraných evropských zoologických zahrad, kam jezdí naši bhútánští kolegové a budoucí pracovníci záchranné stanice získávat zkušenosti. Pan Lhendup se u nás učil zejména práci s líhněmi a umělým odchovem brodivých ptáků, se kterými máme bohaté zkušenosti. Pomáhal také s běžným provozem na úsecích, asistoval při odchytech ptáků a veterinárních zákrocích. Věříme, že se během stáže naučil mnoho užitečných dovedností, které dokáže zúročit při své práci v záchranném centru pro volavky císařské.

Zlínská zoo se do projektu výstavby záchranného centra pro volavky císařské aktivně zapojila v loňském roce. Z evropských institucí se kromě ZOO Zlín projektu účastní také Zoo Praha. Výstavba záchranného centra bude dokončena v roce 2019. ZOO Zlín se bude podílet na zaškolení pracovníků centra a jejich získání zkušeností s chovem ptáků přímo v areálu zoo a také odborným poradenstvím při dalším rozvoji centra.

3.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Hledáme papouška!

Chceme všechny poprosit o pomoc! Hledáme papouška aru hyacintového.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návštěva velvyslankyně Malajsie

Na konci května Zoo Zlín hostila vzácnou návštěvu. Ředitel Roman Horský zde přivítal velvyslankyni Malajsie v České republice Její Excelenci paní Suzilah Binti Moho Sidek.

Objevte nové věci

Mláďata klokanů už mají jméno

Šest mláďat klokanů rudokrkých v pondělí 3. června pokřtili ministr životního prostředí Petr Hladík a hosté 64. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Objevte nové věci

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci