Novinka

Spolupráce s Bhútánem

Spolupráce s Bhútánem

V rámci mezinárodní spolupráce s chovatelskými institucemi jsme již poněkolikáté zajistili odbornou stáž pro zahraniční kolegy. Nyní u nás více než 14 dní sbíral zkušenosti kolega z Bhútánu.

V rámci mezinárodní spolupráce s chovatelskými institucemi jsme již poněkolikáté zajistili odbornou stáž pro zahraniční kolegy. Více než čtrnáct dní sbíral v naší zoo zkušenosti  kolega Tshewang Lhendup z Bhútánské královské společnosti na ochranu přírody (RSPN). Tato organizace se mimo jiné zabývá ochranou kriticky ohrožené volavky císařské. Jedním z cílů je vytvořit v Bhútánu chovné a rehabilitační centrum právě pro tento druh, jehož početnost ve volné přírodě zřejmě nepřesahuje 250 ptáků.

ZOO Zlín je jednou ze tří vybraných evropských zoologických zahrad, kam jezdí naši bhútánští kolegové a budoucí pracovníci záchranné stanice získávat zkušenosti. Pan Lhendup se u nás učil zejména práci s líhněmi a umělým odchovem brodivých ptáků, se kterými máme bohaté zkušenosti. Pomáhal také s běžným provozem na úsecích, asistoval při odchytech ptáků a veterinárních zákrocích. Věříme, že se během stáže naučil mnoho užitečných dovedností, které dokáže zúročit při své práci v záchranném centru pro volavky císařské.

Zlínská zoo se do projektu výstavby záchranného centra pro volavky císařské aktivně zapojila v loňském roce. Z evropských institucí se kromě ZOO Zlín projektu účastní také Zoo Praha. Výstavba záchranného centra bude dokončena v roce 2019. ZOO Zlín se bude podílet na zaškolení pracovníků centra a jejich získání zkušeností s chovem ptáků přímo v areálu zoo a také odborným poradenstvím při dalším rozvoji centra.

3.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci