Novinka

Spolupráce s Bhútánem

Spolupráce s Bhútánem

V rámci mezinárodní spolupráce s chovatelskými institucemi jsme již poněkolikáté zajistili odbornou stáž pro zahraniční kolegy. Nyní u nás více než 14 dní sbíral zkušenosti kolega z Bhútánu.

V rámci mezinárodní spolupráce s chovatelskými institucemi jsme již poněkolikáté zajistili odbornou stáž pro zahraniční kolegy. Více než čtrnáct dní sbíral v naší zoo zkušenosti  kolega Tshewang Lhendup z Bhútánské královské společnosti na ochranu přírody (RSPN). Tato organizace se mimo jiné zabývá ochranou kriticky ohrožené volavky císařské. Jedním z cílů je vytvořit v Bhútánu chovné a rehabilitační centrum právě pro tento druh, jehož početnost ve volné přírodě zřejmě nepřesahuje 250 ptáků.

ZOO Zlín je jednou ze tří vybraných evropských zoologických zahrad, kam jezdí naši bhútánští kolegové a budoucí pracovníci záchranné stanice získávat zkušenosti. Pan Lhendup se u nás učil zejména práci s líhněmi a umělým odchovem brodivých ptáků, se kterými máme bohaté zkušenosti. Pomáhal také s běžným provozem na úsecích, asistoval při odchytech ptáků a veterinárních zákrocích. Věříme, že se během stáže naučil mnoho užitečných dovedností, které dokáže zúročit při své práci v záchranném centru pro volavky císařské.

Zlínská zoo se do projektu výstavby záchranného centra pro volavky císařské aktivně zapojila v loňském roce. Z evropských institucí se kromě ZOO Zlín projektu účastní také Zoo Praha. Výstavba záchranného centra bude dokončena v roce 2019. ZOO Zlín se bude podílet na zaškolení pracovníků centra a jejich získání zkušeností s chovem ptáků přímo v areálu zoo a také odborným poradenstvím při dalším rozvoji centra.

3.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslavy u slonů afrických

V neděli 4.6. jsme společně s návštěvníky oslavili 2. narozeniny slůněte a 20 let chovu slonů afrických. A byla to oslava jaksepatří :)

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci