Novinka

Slonice Zola je březí!

Slonice Zola je březí!

Máme velkou radost! Slonice Zola je ve čtvrtém měsíci březosti! První inseminace slona afrického v ČR se tak napoprvé podařila.

Na leden 2017 nikdy ve zlínské zoo nezapomeneme. Právě v těchto dnech přišla z německé Hormone Laboratory Göttingen, která po celou dobu prováděla pro zoo rozbory vzorků moči, ta nejkrásnější zpráva. Potvrdila, že jednadvacetiletá slonice Zola je ve čtvrtém měsíci březosti! První inseminace samice slona afrického na území ČR, která v naší zoo proběhla 29. září 2016, se podařila. "Máme velkou radost. Úspěšnost umělého oplodnění bývá většinou 50%, u nás vyšla napoprvé. Po více než dvou letech náročné postupné realizace slavíme první úspěšný krok v reprodukci slonů afrických. Tým ošetřovatelů, zoologů a významných odborníků z Nizozemí, Německa a Francie odvedl skvělý výkon. Je to však jen ten první krok, čeká nás ještě spoustu další práce," hodnotí ředitel zoo Roman Horský.

Pokud půjde vše podle předpokladů, první slůně slona afrického v České republice by se mělo narodit v létě 2018. Porod by probíhal ještě ve stávajícím pavilonu, který zoo pro tyto potřeby náležitě upraví. "Prostor pavilonu paprskovitě rozdělíme na tři samostatné části, aby každá ze slonic měla svůj vlastní prostor. Zola by tak mohla porodit mládě v pavilonu, který důvěrně zná a na který je zvyklá," doplnil Roman Horský.

Pravidelně vám budeme informovat o všech novinkách souvisejích s chovem slonů ve zlínské zoo. Nezapomeňte proto sledovat náš web a facebook. A držet nám a hlavně Zole pěsti!

18.01. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci