Novinka

Slonice Zola je březí!

Slonice Zola je březí!

Máme velkou radost! Slonice Zola je ve čtvrtém měsíci březosti! První inseminace slona afrického v ČR se tak napoprvé podařila.

Na leden 2017 nikdy ve zlínské zoo nezapomeneme. Právě v těchto dnech přišla z německé Hormone Laboratory Göttingen, která po celou dobu prováděla pro zoo rozbory vzorků moči, ta nejkrásnější zpráva. Potvrdila, že jednadvacetiletá slonice Zola je ve čtvrtém měsíci březosti! První inseminace samice slona afrického na území ČR, která v naší zoo proběhla 29. září 2016, se podařila. "Máme velkou radost. Úspěšnost umělého oplodnění bývá většinou 50%, u nás vyšla napoprvé. Po více než dvou letech náročné postupné realizace slavíme první úspěšný krok v reprodukci slonů afrických. Tým ošetřovatelů, zoologů a významných odborníků z Nizozemí, Německa a Francie odvedl skvělý výkon. Je to však jen ten první krok, čeká nás ještě spoustu další práce," hodnotí ředitel zoo Roman Horský.

Pokud půjde vše podle předpokladů, první slůně slona afrického v České republice by se mělo narodit v létě 2018. Porod by probíhal ještě ve stávajícím pavilonu, který zoo pro tyto potřeby náležitě upraví. "Prostor pavilonu paprskovitě rozdělíme na tři samostatné části, aby každá ze slonic měla svůj vlastní prostor. Zola by tak mohla porodit mládě v pavilonu, který důvěrně zná a na který je zvyklá," doplnil Roman Horský.

Pravidelně vám budeme informovat o všech novinkách souvisejích s chovem slonů ve zlínské zoo. Nezapomeňte proto sledovat náš web a facebook. A držet nám a hlavně Zole pěsti!

18.01. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci