Novinka

Slonice Zola je březí!

Slonice Zola je březí!

Máme velkou radost! Slonice Zola je ve čtvrtém měsíci březosti! První inseminace slona afrického v ČR se tak napoprvé podařila.

Na leden 2017 nikdy ve zlínské zoo nezapomeneme. Právě v těchto dnech přišla z německé Hormone Laboratory Göttingen, která po celou dobu prováděla pro zoo rozbory vzorků moči, ta nejkrásnější zpráva. Potvrdila, že jednadvacetiletá slonice Zola je ve čtvrtém měsíci březosti! První inseminace samice slona afrického na území ČR, která v naší zoo proběhla 29. září 2016, se podařila. "Máme velkou radost. Úspěšnost umělého oplodnění bývá většinou 50%, u nás vyšla napoprvé. Po více než dvou letech náročné postupné realizace slavíme první úspěšný krok v reprodukci slonů afrických. Tým ošetřovatelů, zoologů a významných odborníků z Nizozemí, Německa a Francie odvedl skvělý výkon. Je to však jen ten první krok, čeká nás ještě spoustu další práce," hodnotí ředitel zoo Roman Horský.

Pokud půjde vše podle předpokladů, první slůně slona afrického v České republice by se mělo narodit v létě 2018. Porod by probíhal ještě ve stávajícím pavilonu, který zoo pro tyto potřeby náležitě upraví. "Prostor pavilonu paprskovitě rozdělíme na tři samostatné části, aby každá ze slonic měla svůj vlastní prostor. Zola by tak mohla porodit mládě v pavilonu, který důvěrně zná a na který je zvyklá," doplnil Roman Horský.

Pravidelně vám budeme informovat o všech novinkách souvisejích s chovem slonů ve zlínské zoo. Nezapomeňte proto sledovat náš web a facebook. A držet nám a hlavně Zole pěsti!

18.01. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Vítej Akabo!

Přinášíme vám záběry příjezdu, stěhování a také prvních momentů samce jaguára Akaba v novém domově. Nenechte si ujít naše video.

Objevte nové věci

Máme nového samce jaguára!

V pátek 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a je nádherný!

Objevte nové věci

Pokračujeme v záchraně vzácných látkových tapet v zámku Lešná

Letos opet pokračujeme v restaurování látkových tapet v zámku Lešná, které pocházejí z konce 19. století. Tentokrát se záchrana týká místnosti pojmenované Kulečníková herna.

Objevte nové věci