Novinka

Slonice Zola je březí!

Slonice Zola je březí!

Máme velkou radost! Slonice Zola je ve čtvrtém měsíci březosti! První inseminace slona afrického v ČR se tak napoprvé podařila.

Na leden 2017 nikdy ve zlínské zoo nezapomeneme. Právě v těchto dnech přišla z německé Hormone Laboratory Göttingen, která po celou dobu prováděla pro zoo rozbory vzorků moči, ta nejkrásnější zpráva. Potvrdila, že jednadvacetiletá slonice Zola je ve čtvrtém měsíci březosti! První inseminace samice slona afrického na území ČR, která v naší zoo proběhla 29. září 2016, se podařila. "Máme velkou radost. Úspěšnost umělého oplodnění bývá většinou 50%, u nás vyšla napoprvé. Po více než dvou letech náročné postupné realizace slavíme první úspěšný krok v reprodukci slonů afrických. Tým ošetřovatelů, zoologů a významných odborníků z Nizozemí, Německa a Francie odvedl skvělý výkon. Je to však jen ten první krok, čeká nás ještě spoustu další práce," hodnotí ředitel zoo Roman Horský.

Pokud půjde vše podle předpokladů, první slůně slona afrického v České republice by se mělo narodit v létě 2018. Porod by probíhal ještě ve stávajícím pavilonu, který zoo pro tyto potřeby náležitě upraví. "Prostor pavilonu paprskovitě rozdělíme na tři samostatné části, aby každá ze slonic měla svůj vlastní prostor. Zola by tak mohla porodit mládě v pavilonu, který důvěrně zná a na který je zvyklá," doplnil Roman Horský.

Pravidelně vám budeme informovat o všech novinkách souvisejích s chovem slonů ve zlínské zoo. Nezapomeňte proto sledovat náš web a facebook. A držet nám a hlavně Zole pěsti!

18.01. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Zoo Zlín je třetím nejnavštěvovanějším turistickým místem ČR za rok 2021!

Slavíme obrovský úspěch! Zlínská zoo se v roce 2021 zařadila mezi trojici nejoblíbenějších turistických cílů České republiky! Do zoo zavítalo téměř 624 000 osob, o 20 % více než v roce 2020.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zveme Vás na Den Japonska!

V neděli 26. června si v japonské zahradě Mu-Shin nenechejte ujít Den Japonska. Těšit se můžete na čajový obřad, ochutnávku sushi a také na zábavné dílny pro děti i dospělé.

Objevte nové věci

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

V neděli 19. června jsme uspořádali oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. A byla to oslava jaksepatří!

Objevte nové věci

Mláďata lemurů kata mají slavné kmotry

Maggie, Homer, Happy a Heroe. Tak se od konce května jmenují čtyři mláďata lemura kata, která pokřtili oblíbení čeští herci Roman Vojtek, Martin Hrdinka, Honza Šťastný a Vladimír Polívka.

Objevte nové věci