Novinka

Sloni jsou v Karibuni spokojeni

Sloni jsou v Karibuni spokojeni

Po 14 dnech se již sloní stádo naprosto zabydlelo v novém chovném zařízení v Karibuni a cítí se tu jako doma. Máme z toho velkou radost!

Celé stádo si tak nyní užívá vnitřní ustájení, které je rozlehlejší než původní pavilon s přilehlým výběhem dohromady a patří mezi tři největší zařízení svého druhu na světě. Postupnou realizaci nového chovného zařízení si můžete na fotografiích prohlédnout zde.

Slonice se slůnětem jsou po čtrnáctidenním pobytu již v pohodě, uvolněné, zvykly si na nové prostředí. Chovatelé je už také krátce sprchují, postupně zařazují i pozitivní trénink, zkrátka sloni se vracejí do běžného chovného režimu, jak tomu bylo v původním sloninci. Přesto jim ale ještě dopřáváme potřebný klid, aby si na nové prostředí opravdu zvykli a cítili se v něm víc a víc bezpečně.

Nemusíte se obávat, že slony teď neuvidíte. V původním pavilonu slonů již brzy nainstalujeme velkoplošnou obrazovku, prostřednictvím které nabídneme nejen záběry z nového chovného zařízení v Karibuni, ale také dokument o chovu slonů ve zlínské zoo nebo vzpomínku na oslavy našeho Zyqarriho. Plánujeme také vedené komentované prohlídky chovného zařízení v Karibuni.

V původním pavilonu slonů se již zabydlela samice tapíra čabrakového Nadira. Bude to prozatím její dočasné útočiště, dokud v asijské oblasti nedokončíme novou vnitřní ubikaci. Do budoucna máme ale s pavilonem a přilehlým výběhem velké plány, Rádi bychom zde připravili novou expozici pro šimpanze bonobo.

7.12. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci