Novinka

Sloni jsou v Karibuni spokojeni

Sloni jsou v Karibuni spokojeni

Po 14 dnech se již sloní stádo naprosto zabydlelo v novém chovném zařízení v Karibuni a cítí se tu jako doma. Máme z toho velkou radost!

Celé stádo si tak nyní užívá vnitřní ustájení, které je rozlehlejší než původní pavilon s přilehlým výběhem dohromady a patří mezi tři největší zařízení svého druhu na světě. Postupnou realizaci nového chovného zařízení si můžete na fotografiích prohlédnout zde.

Slonice se slůnětem jsou po čtrnáctidenním pobytu již v pohodě, uvolněné, zvykly si na nové prostředí. Chovatelé je už také krátce sprchují, postupně zařazují i pozitivní trénink, zkrátka sloni se vracejí do běžného chovného režimu, jak tomu bylo v původním sloninci. Přesto jim ale ještě dopřáváme potřebný klid, aby si na nové prostředí opravdu zvykli a cítili se v něm víc a víc bezpečně.

Nemusíte se obávat, že slony teď neuvidíte. V původním pavilonu slonů již brzy nainstalujeme velkoplošnou obrazovku, prostřednictvím které nabídneme nejen záběry z nového chovného zařízení v Karibuni, ale také dokument o chovu slonů ve zlínské zoo nebo vzpomínku na oslavy našeho Zyqarriho. Plánujeme také vedené komentované prohlídky chovného zařízení v Karibuni.

V původním pavilonu slonů se již zabydlela samice tapíra čabrakového Nadira. Bude to prozatím její dočasné útočiště, dokud v asijské oblasti nedokončíme novou vnitřní ubikaci. Do budoucna máme ale s pavilonem a přilehlým výběhem velké plány, Rádi bychom zde připravili novou expozici pro šimpanze bonobo.

7.12. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Čtvrté mládě tapíra čabrakového

Na konci prosince 2022 se ve zlínské zoo narodilo čtvrté mládě tapíra čabrakového. Tentokrát je to sameček, kterého chovatelé pojmenovali Coffee.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Přihlašování na tábory již v sobotu 4.2.2023!

I letošní prázdniny provedeme Vaše děti čtyřmi kontinety a pohádkovým zámkem. Takže vzhůru za neopakovatelnými zážitky!

Objevte nové věci

Rok 2022 - nejúspěšnější rok v historii zoo

Hlásíme nový návštěvnický rekord! V roce 2022 k nám zavítalo téměř 800 000 návštěvníků. DĚKUJEME!!!

Objevte nové věci

Přejeme vám šťastný a úspěšný rok 2023!

Všem našim návštěvníkům děkujeme za neutuchající přízeň a přejeme hezký nový rok 2023!

Objevte nové věci