Novinka

Sloni jsou v Karibuni spokojeni

Sloni jsou v Karibuni spokojeni

Po 14 dnech se již sloní stádo naprosto zabydlelo v novém chovném zařízení v Karibuni a cítí se tu jako doma. Máme z toho velkou radost!

Celé stádo si tak nyní užívá vnitřní ustájení, které je rozlehlejší než původní pavilon s přilehlým výběhem dohromady a patří mezi tři největší zařízení svého druhu na světě. Postupnou realizaci nového chovného zařízení si můžete na fotografiích prohlédnout zde.

Slonice se slůnětem jsou po čtrnáctidenním pobytu již v pohodě, uvolněné, zvykly si na nové prostředí. Chovatelé je už také krátce sprchují, postupně zařazují i pozitivní trénink, zkrátka sloni se vracejí do běžného chovného režimu, jak tomu bylo v původním sloninci. Přesto jim ale ještě dopřáváme potřebný klid, aby si na nové prostředí opravdu zvykli a cítili se v něm víc a víc bezpečně.

Nemusíte se obávat, že slony teď neuvidíte. V původním pavilonu slonů již brzy nainstalujeme velkoplošnou obrazovku, prostřednictvím které nabídneme nejen záběry z nového chovného zařízení v Karibuni, ale také dokument o chovu slonů ve zlínské zoo nebo vzpomínku na oslavy našeho Zyqarriho. Plánujeme také vedené komentované prohlídky chovného zařízení v Karibuni.

V původním pavilonu slonů se již zabydlela samice tapíra čabrakového Nadira. Bude to prozatím její dočasné útočiště, dokud v asijské oblasti nedokončíme novou vnitřní ubikaci. Do budoucna máme ale s pavilonem a přilehlým výběhem velké plány, Rádi bychom zde připravili novou expozici pro šimpanze bonobo.

7.12. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Vítej Akabo!

Přinášíme vám záběry příjezdu, stěhování a také prvních momentů samce jaguára Akaba v novém domově. Nenechte si ujít naše video.

Objevte nové věci

Máme nového samce jaguára!

V pátek 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a je nádherný!

Objevte nové věci

Pokračujeme v záchraně vzácných látkových tapet v zámku Lešná

Letos opet pokračujeme v restaurování látkových tapet v zámku Lešná, které pocházejí z konce 19. století. Tentokrát se záchrana týká místnosti pojmenované Kulečníková herna.

Objevte nové věci