Novinka

Vánoční strom rozsvícen!

Vánoční strom rozsvícen!

V neděli 3.12. jsme slavnostně rozsvítili vánoční strom a světelnou výzdobu zoo. Do zoo zavítal také Mikuláš s andělem a čertem a s pestrou nadílkou pro děti.

Letošní Vánoce jsme ve zlínské zoo přivítali v neděli 3. prosince. Společně jsme rozsvítíli vánoční strom na nádvoří zámku Lešná, rozzářila se také světelná vánoční výzdoba areálu. Slavnostní rozsvícení si nenechalo ujít téměř 800 návštěníků.

Vánočně laděný program odstartoval na nádvoří zámku Lešná v 14.30 hod. Nabídnul koledy, říkadla, vánoční tradice a zvyky ze Slovácka, konkrétně ze Skoronic u Kyjova, a to v podání skvělého folklórního souboru Děcka ze Skoronic. Pro všechny návštěvníky jsme zdarma nabídli vánoční punč, který v mrazivém počasí přišel vhod. V 15.00 hod. zavítal na nádvoří Mikuláš v doprovodu anděla a čerta. Za básničku nebo písničku s vánočním námětem každému "odvážlivci" věnoval hezký dárek ze zoo. Krátce po 15. hodině pak celá trojice společně s dětmi rozvítila vánoční jedličku.

Nenadělovala však jen zlínská zoo. Návštěvníci pod náš vánoční strom položili obrovskou záplavu dárků. Zvířáta si tak již teď pochutnávají na jablkách, mrkvi, sušeném pečivu, oříščích, semínkách. mandarinkách, pomeračních, ananasu nebo banánech. Moc a moc děkujeme!!

Od neděle 3. prosince do 1. ledna 2018 zlínskou zoo ozdobí světelná vánoční výzdoba. Prostory hlavního vstupu, zámecký park a zámek Lešná nabídnou typické vánoční motivy, v parku před zámkem Lešná pak můžete obdivovat světelné siluety exotických zvířat. Rodinu „zářících“ slonů, lvů, medvěda, tapírů, nosorožců, rejnoků, žirafy, tučňáků, lachtanů a supů v letošním roce rozšířila skupina klokanů.

Speciální dárek připravujeme i na Štědrý den. Všechny děti do 15 let budou mít v tento den vstup do zoo za symbolickou 1 Kč.

 

4.12. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Máme novou lvici!

Přinášíme skvělou zprávu. Zveme Vás na první setkání s naší novou lvicí! Získali jsme ji z francouzské zoo Planete Sauvage a jmenuje se Kwale.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Novinky u tygrů

Přijďte se podívat na náš nový pár tygrů ussurijských - čtyřletou tygřici Sambu a dvanáctiletého tygra Youriho.

Objevte nové věci

Rekordní počet mláďat želvy ostruhaté

Máme velkou radost! Ze 24 vajec želv ostruhatých, o které chovatelé pečovali v inkubátorech, se již vylíhlo 20 želviček. I zbývající 4 vejce jsou oplozena, počet malých želv se tak brzy navýší.

Objevte nové věci

Vzácný odchov dvou druhů pelikánů

Hlásíme významné chovatelské úspěchy - 2 mláďata pelikánů australských a 1 mládě pelikánů skvrnozobých! Máme velkou radost.

Objevte nové věci