Novinka

Vánoční strom rozsvícen!

Vánoční strom rozsvícen!

V neděli 3.12. jsme slavnostně rozsvítili vánoční strom a světelnou výzdobu zoo. Do zoo zavítal také Mikuláš s andělem a čertem a s pestrou nadílkou pro děti.

Letošní Vánoce jsme ve zlínské zoo přivítali v neděli 3. prosince. Společně jsme rozsvítíli vánoční strom na nádvoří zámku Lešná, rozzářila se také světelná vánoční výzdoba areálu. Slavnostní rozsvícení si nenechalo ujít téměř 800 návštěníků.

Vánočně laděný program odstartoval na nádvoří zámku Lešná v 14.30 hod. Nabídnul koledy, říkadla, vánoční tradice a zvyky ze Slovácka, konkrétně ze Skoronic u Kyjova, a to v podání skvělého folklórního souboru Děcka ze Skoronic. Pro všechny návštěvníky jsme zdarma nabídli vánoční punč, který v mrazivém počasí přišel vhod. V 15.00 hod. zavítal na nádvoří Mikuláš v doprovodu anděla a čerta. Za básničku nebo písničku s vánočním námětem každému "odvážlivci" věnoval hezký dárek ze zoo. Krátce po 15. hodině pak celá trojice společně s dětmi rozvítila vánoční jedličku.

Nenadělovala však jen zlínská zoo. Návštěvníci pod náš vánoční strom položili obrovskou záplavu dárků. Zvířáta si tak již teď pochutnávají na jablkách, mrkvi, sušeném pečivu, oříščích, semínkách. mandarinkách, pomeračních, ananasu nebo banánech. Moc a moc děkujeme!!

Od neděle 3. prosince do 1. ledna 2018 zlínskou zoo ozdobí světelná vánoční výzdoba. Prostory hlavního vstupu, zámecký park a zámek Lešná nabídnou typické vánoční motivy, v parku před zámkem Lešná pak můžete obdivovat světelné siluety exotických zvířat. Rodinu „zářících“ slonů, lvů, medvěda, tapírů, nosorožců, rejnoků, žirafy, tučňáků, lachtanů a supů v letošním roce rozšířila skupina klokanů.

Speciální dárek připravujeme i na Štědrý den. Všechny děti do 15 let budou mít v tento den vstup do zoo za symbolickou 1 Kč.

 

4.12. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslava 2. narozenin Zyqarriho a 20 let chovu slonů

V neděli 4. června Vás zveme na velkou oslavu dvaceti let chovu slonů afrických a druhých narozenin prvního mláděte slona afrického v ČR!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci