Novinka

Rekordní návštěvnost

Rekordní návštěvnost

Hlásíme rekordní návštěvnost! Od začátku roku si zlínskou zoo prohlédlo více než 200 000 návštěvníků. O 40 000 jsme tak překonali stejné období roku 2017. Děkujeme!!

Zlínská zoo má další důvod k radosti. Do areálu zahrady zavítalo od začátku roku více než 200 000 návštěvníků. Zoo si tak prohlédlo o 40 000 osob víc než ve stejným obdobím roku 2017. Porovnání se daným obdobím rekordního roku 2016, kdy do zahrady zavítalo 668 000 návštěvníků, představuje 35% nárůst návštěvnosti. Doslova letní počasí, které panovalo v měsíci dubnu, navíc významně přispělo k historickému rekordu tohoto měsíce. Dubnová návštěvnost se zastavila na 90 000 osobách, což znamená více jak dvojnásobný počet lidí ve srovnání s dubnem 2016. Zvýšený zájem zaznamenal i zámek Lešná v areálu zoo. Zámecké interiéry si prohlédlo o třetinu více návštěvníků než za stejné měsíce roku 2017.

Podle ředitele zoo Romana Horského stojí za zvýšeným zájmem návštěvníků nejen příznivé počasí, ale také stálé proměny areálu a poskytovaných služeb. „V letošním roce jsme v dubnu návštěvníky poprvé pozvali na nově upravené expozice v Amazonii. Pojmenovali jsme je Guayanas a nabídli setkání nejen s původními obyvateli amazonské oblasti, např. kotuly, tukany, čápy jihoamerickými, papoušky ara, ale také s novými druhy - mravenečníky čtyřprstými a tamaríny pestrými. Zanedlouho navíc zde znovu zpřístupníme průchozí voliéru pro ary, kterou jsme o třetinu zvětšili,“ uvedl Roman Horský. S pozitivním ohlasem se setkal i originální projekt 4NATURE, kdy zlínské zoo jako první nabídla návštěvníkům možnost rozhodnout, kolik korun věnuje na ochranu zvířat ve volné přírodě. „Projekt jsme spustili 17. dubna. Za vstupenky 4NATURE návštěvníci obdrží žetony, které pak prostřednictvím zábavných pokladniček věnují na „svůj“ projekt ochrany zvířat v divočině. O přízeň návštěvníků se ucházejí tři projekty - podpora vzácné saoly v Laosu, pomoc ohroženým zvířatům na Sumatře a vytvoření záchranného centra v Ekvádoru,“ dodal ředitel Horský. Během prvního měsíce návštěvníci takto přispěli částkou 169 114 Kč. Z trojice ochranářských projektů je prozatím nejvíce podporovaným projekt v Ekvádoru, následuje Sumatra a nejmenší podporu zaznamenal projekt saola v Laosu. Jak však ředitel zoo dodal, rozdíly nejsou nijak závratné.

Velké přízni návštěvníků se stále těší roční permanentní karty ZOO Zlín Family. Ty zlínská zoo nabízí od roku 2011, v současně době eviduje kolem 3 000 vydaných karet. „Kartu ZOO Zlín Family si od začátku letošního roku pořídilo téměř 1 400 zájemců, což je o 15 % více jako vloni za stejné období. Z tohoto počtu více jak polovina připadá na karty rodiče a děti. Rozhodli jsme se vyjít vstříc právě rodinám s dětmi, zakoupení roční karty se tak vyplatí již při druhé návštěvě pětičlenné rodiny,“ řekla Romana Bujáčková, vedoucí oddělení marketingu. S hlavní sezónou je také spjat vyšší zájem o elektronické vstupenky s okamžitým doručením. „Od ledna 2018 lidé zakoupili 3 000 on-line vstupenek. Tyto vstupenky jsou levnější než v pokladně, navíc umožní přímý vstup do areálu přes turniket. Odpadne tak jakékoliv čekání u vstupu, zvláště o sobotách a nedělích. Objednání on-line vstupenky na webu zoo trvá opravdu jen několik minut,“ dodala Bujáčková.

22.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci