Novinka

Rekordní návštěvnost a nová terária pro plazy

Rekordní návštěvnost a nová terária pro plazy

Za uplynulý půlrok k nám zavítal rekordní počet návštěvníků. Děkujeme!! A máme pro vás prázdninové překvapení - nová terária u rejnoků a u žiraf.

Zoo Zlín se v letošním roce těší mimořádné přízni návštěvníků. Do areálu zahrady doposud zavítalo 320 000 osob, což znamená 11% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023. Daří se i zámku Lešná, historické interiéry si prohlédlo 12 716 návštěvníků, o třetinu více než vloni. Pokud bude návštěvnost pokračovat v uvedeném trendu, věříme, že překonáme dosavadní rekord z roku 2022. Tehdy do zahrady přišlo téměř 799 000 návštěvníků.

V posledních několika let návštěvnost Zoo Zlín pravidelně atakuje hranici 800 000 osob. „Neznám lepší ocenění úsilí všech 90 zaměstnanců zahrady než právě neustálý návštěvnický zájem. Získáváme nové návštěvníky, opakovaně se k nám také vrací celé rodiny a nebojím se říct i generace. Velmi si této přízně vážíme a všem návštěvníkům za ni děkujeme,“ uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský. Jak dále dodal, vysoké návštěvnosti napomáhají i rozhlehlá parkoviště v okolí zoo. „K dispozici je nyní 1 600 parkovacích míst, to je nejvíc v rámci českých zoo. Parkoviště, které spravuje zoo, jsou bezplatná, lidé tak mohou zdarma zaparkovat především u sezonního vstupu. Pro další dvě nová parkoviště s kapacitou celkem 190 míst již máme zpracovánu projektovou dokumentaci. Součástí nových parkovišť bude i stellplatz pro 18 karavanů,“ řekl ředitel Horský.

Návštěvníci také velmi pozitivně hodnotí novinky a proměny expozic, které každým rokem zoo přináší. „Věříme, že rozvoj zahrady v duchu spokojené zvíře rovná se spokojený návštěvník přináší ovoce. Krok po kroku budujeme areál naprosto odlišný od tradičního pojetí zoo, prioritou je maximální komfort a prostor pro zvířata. Přesně takové bude i záchranné centrum pro lvy, jehož výstavba se rozběhla před 14 dny. A také probíhající oprava expozice gibonů stříbrných v asijské oblasti,“ doplnil Horský.

Uvedené nové projekty však nejsou jedinými novinkami, které zlínská zoo připravila. „Myslím, že potěšíme všechny milovníky plazů. V polovině července se do letní expozice u zámku opět vrátí aligátoři, velkou radost bezpochyby již nyní udělají nová terária v Zátoce rejnoků a v pavilonu žiraf. Lidé zde uvidí například africké krajty královské, australské krajty zelené a kýlnaté. Posledně jmenované patří mezi velmi vzácně chované krajty, ve volné přírodě byly objeveny teprve v roce 1981. Kromě hadů se můžete těšit také na námi odchovaná mláďata želv pardálích nebo mohutné africké žáby hrabatky drsné,“ představil novinky ředitel Roman Horský.

28.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Omezení přístupu k výběhu slonů

V souvislosti s výstavbou nového záchranného centra pro lvy dojde ke krátkému omezení přístupu k výběhu slonů v Karibuni.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zvířata a tropické teploty

Tropické teploty zvládají zvířata ve zlínské zoo bez problémů. Nabízíme jim i různé osvěžení, třeba tygři a sloni dostávají zmrzlinu. A pamatujeme také na návštěvníky.

Objevte nové věci

Aligátoři opět v letní expozici

Letní expozice aligátorů amerických poblíž zámku Lešná opět ožila. Těšit se můžete na samce Vincenta, na konci července jej doplní 2 samice.

Objevte nové věci

Máme mládě tygra ussurijského!

Slavíme velký chovatelský úspěch, tygřice Samba odchovává své první mládě. Díky projekční obrazovce u expozice tygrů jej uvidíte i vy.

Objevte nové věci