Novinka

Půl milionu Kč pro ukrajinské zoo

Půl milionu Kč pro ukrajinské zoo

Zlínská zoo a Safari Park Dvůr Králové společně věnovaly na pomoc ukrajinským zoo půl milionu Kč. Moc děkujeme, že jste naše sbírky podpořili!

Válka na Ukrajině těžce zasáhla i místní zoologické zahrady. Pomocnou ruku téměř vzápětí nabídly české a slovenské zoo prostřednictvím společné finanční sbírky, zlínská zoo a Safari park Dvůr Králové navíc rozběhly své vlastní projekty. U lidí se setkaly s mimořádným ohlasem, do ukrajinské Zoo Mikolajiv tak dnes odešel finanční dar ve výši půl milionu Kč. Pomůže nejen uvedené zoologické zahradě, ale také Ekoparku Feldman a Berďanské Zoo – Safari.

Zlínská a královodvorská zoo byly od samého počátku války na Ukrajině v úzkém kontaktu s prezidentem Unie ukrajinských zoo a ředitelem Zoo Mikolajiv Volodymyrem Topčijem. „Spojuje nás dlouholetá vzájemná spolupráce a také osobní přátelství. Společně jsme hledali možnosti, jak podat další konkrétní pomocnou ruku, proto jsme přišli s vlastními projekty. Hluboce děkuji všem našim příznivcům, kteří zakoupením poukazu „Krmím zvířata v ukrajinských zoo“ poslali svůj příspěvek. Díky této podpoře mohla Zoo Zlín na účet Zoo Mykolajiv zaslat částku 300 000 Kč, část z této pomoci ředitel Topčij odešle na účet Ekoparku Feldman v Charkovské oblasti, který válečné události citelně zasáhly. Za měsíc fungování projektu je to skvělý výsledek, moc všem ještě jednou děkuji,“ přiblížil podobu zaslané pomoci ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

Safari Park Dvůr Králové věnoval částku 200 000 Kč, která pomůže nejen Zoo Mykolajiv, ale také Berďanské Zoo – Safari. „Ukrajinské zahrady za uvedené finanční prostředky nakoupí tolik potřebné krmení. Původně jsme zvažovali zaslat naturální pomoc, po poradě s kolegou Topčijem jsme se rozhodli pro tu finanční. Všechny zmiňované zahrady tak budou moci zakoupit přesně to, co skutečně nejvíce potřebují. Chtěl bych všem velmi poděkovat za každou korunu, kterou věnovali ve prospěch zvířat a zaměstnanců zoologických zahrad na Ukrajině,“ vyzdvihl solidaritu lidí ředitel Safari Parku Přemysl Rabas.

1.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci