Novinka

SK Baťov vítěz pétanque

SK Baťov vítěz pétanque

8. ročník turnaje Pétanq mezi zvířaty zná již svého vítěze. Stal se jím tým SK Baťov ve složení Lenka Tichavová, Zdeněk Tichava a Jiří Šrajt.

Již po osmé jsme v neděli 9. září ve 12.00 hod. odstartovali turnaj "Pétanque mezi zvířaty". Do klání se tentokrát zapojilo 14 přihlášených týmů. Tři týmy patří mezi skutečné stálice, hrají s námi od prvního turnaje v roce 2011. Nechyběly ani "kulturní" posily, do zlínské zoo na turnaj opět zavítali herci z Městského divadla Zlín (Pepa Koller, Marek Příkazký a Vojta Johaník) a ze Slováckého divadla (Kamila Zetelová, Petra Staňková, Tom Šulaj).

Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin, hrálo se systémem každý s každým. Do velkého finále postoupily z každé skupiny 3 nejlepší týmy. Z vítězství se nakonec radoval tým SK Baťov ve složení Lenka Tichavová, Zdeněk Tichava a Jiří Šrajt. "Máme velkou radost. Sem tam si všichni zahrajeme na koupališti v Otrokovicích, ale že vyhrajeme v zoo, v to jsme vůbec nevěřili. Vždyť jsme byli jednoznačně nejstarší tým," uvedl pan Šrajt. Druhé místo obsadil další nováček turnaje - tým MIMIŠT ve složení Mirka Hošáková, Štěpán Hošák a Milena Koutníková. "Byl to skvělý zážitek a moc děkujeme zoo, že něco podobného pořádá. A druhé místo je prostě skvělé. Příští rok rozhodně znovu přijedeme," s úsměvem řekla Milena Koutníková. Třetí příčka pak patřila dlouholetému pravidelnému účastníkovi - týmu SIFONŮ ve složení Soňa Huťková, Renáta Kadlíčková a Zoltán Szászfali. "Do zlínské zoo chodíme moc rádi a turnaj jsme si nemohli nechat ujít. Nemá totiž chybu. Třetí místo je fajn, příště zabojujeme ještě víc," hodnotil zážitek Zoltán Szászfali.

Turnaj se zájmem sledovali i samotní návštěvníci zoo. Lákaly je nejen skvělé výkony všech hráčů, ale také jeden speciální maskot týmu Zlínského divadla. Nádherný červený veterán Aero 662 Sport, československý závodní vůz z roku 1931. "I když sázka na náš maskot úplně nevyšla, nic nám nezabrání příští rok opět dorazit a potvrdit, že zvolený název našeho týmu - Vítězný tým - zkrátka sedí. Je to bezva akce a moc rádi se do zlínské zoo vracíme," hodnotil Pepa Koller.

Tak příští rok na 9. ročníku turnaje Pétanque mezi zvířaty!

9.09. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci

Zoo Zlín je ekonomickým tygrem mezi zoologickými zahradami

A to doslova. Dokážeme si totiž pokrýt 91 % našich nákladů. Naše soběstačnost tak patří mezi ty nejvyšší v rámci světových zoo.

Objevte nové věci