Novinka

SK Baťov vítěz pétanque

SK Baťov vítěz pétanque

8. ročník turnaje Pétanq mezi zvířaty zná již svého vítěze. Stal se jím tým SK Baťov ve složení Lenka Tichavová, Zdeněk Tichava a Jiří Šrajt.

Již po osmé jsme v neděli 9. září ve 12.00 hod. odstartovali turnaj "Pétanque mezi zvířaty". Do klání se tentokrát zapojilo 14 přihlášených týmů. Tři týmy patří mezi skutečné stálice, hrají s námi od prvního turnaje v roce 2011. Nechyběly ani "kulturní" posily, do zlínské zoo na turnaj opět zavítali herci z Městského divadla Zlín (Pepa Koller, Marek Příkazký a Vojta Johaník) a ze Slováckého divadla (Kamila Zetelová, Petra Staňková, Tom Šulaj).

Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin, hrálo se systémem každý s každým. Do velkého finále postoupily z každé skupiny 3 nejlepší týmy. Z vítězství se nakonec radoval tým SK Baťov ve složení Lenka Tichavová, Zdeněk Tichava a Jiří Šrajt. "Máme velkou radost. Sem tam si všichni zahrajeme na koupališti v Otrokovicích, ale že vyhrajeme v zoo, v to jsme vůbec nevěřili. Vždyť jsme byli jednoznačně nejstarší tým," uvedl pan Šrajt. Druhé místo obsadil další nováček turnaje - tým MIMIŠT ve složení Mirka Hošáková, Štěpán Hošák a Milena Koutníková. "Byl to skvělý zážitek a moc děkujeme zoo, že něco podobného pořádá. A druhé místo je prostě skvělé. Příští rok rozhodně znovu přijedeme," s úsměvem řekla Milena Koutníková. Třetí příčka pak patřila dlouholetému pravidelnému účastníkovi - týmu SIFONŮ ve složení Soňa Huťková, Renáta Kadlíčková a Zoltán Szászfali. "Do zlínské zoo chodíme moc rádi a turnaj jsme si nemohli nechat ujít. Nemá totiž chybu. Třetí místo je fajn, příště zabojujeme ještě víc," hodnotil zážitek Zoltán Szászfali.

Turnaj se zájmem sledovali i samotní návštěvníci zoo. Lákaly je nejen skvělé výkony všech hráčů, ale také jeden speciální maskot týmu Zlínského divadla. Nádherný červený veterán Aero 662 Sport, československý závodní vůz z roku 1931. "I když sázka na náš maskot úplně nevyšla, nic nám nezabrání příští rok opět dorazit a potvrdit, že zvolený název našeho týmu - Vítězný tým - zkrátka sedí. Je to bezva akce a moc rádi se do zlínské zoo vracíme," hodnotil Pepa Koller.

Tak příští rok na 9. ročníku turnaje Pétanque mezi zvířaty!

9.09. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Zoo Zlín je třetím nejnavštěvovanějším turistickým místem ČR za rok 2021!

Slavíme obrovský úspěch! Zlínská zoo se v roce 2021 zařadila mezi trojici nejoblíbenějších turistických cílů České republiky! Do zoo zavítalo téměř 624 000 osob, o 20 % více než v roce 2020.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zveme Vás na Den Japonska!

V neděli 26. června si v japonské zahradě Mu-Shin nenechejte ujít Den Japonska. Těšit se můžete na čajový obřad, ochutnávku sushi a také na zábavné dílny pro děti i dospělé.

Objevte nové věci

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

V neděli 19. června jsme uspořádali oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. A byla to oslava jaksepatří!

Objevte nové věci

Mláďata lemurů kata mají slavné kmotry

Maggie, Homer, Happy a Heroe. Tak se od konce května jmenují čtyři mláďata lemura kata, která pokřtili oblíbení čeští herci Roman Vojtek, Martin Hrdinka, Honza Šťastný a Vladimír Polívka.

Objevte nové věci