Novinka

SK Baťov vítěz pétanque

SK Baťov vítěz pétanque

8. ročník turnaje Pétanq mezi zvířaty zná již svého vítěze. Stal se jím tým SK Baťov ve složení Lenka Tichavová, Zdeněk Tichava a Jiří Šrajt.

Již po osmé jsme v neděli 9. září ve 12.00 hod. odstartovali turnaj "Pétanque mezi zvířaty". Do klání se tentokrát zapojilo 14 přihlášených týmů. Tři týmy patří mezi skutečné stálice, hrají s námi od prvního turnaje v roce 2011. Nechyběly ani "kulturní" posily, do zlínské zoo na turnaj opět zavítali herci z Městského divadla Zlín (Pepa Koller, Marek Příkazký a Vojta Johaník) a ze Slováckého divadla (Kamila Zetelová, Petra Staňková, Tom Šulaj).

Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin, hrálo se systémem každý s každým. Do velkého finále postoupily z každé skupiny 3 nejlepší týmy. Z vítězství se nakonec radoval tým SK Baťov ve složení Lenka Tichavová, Zdeněk Tichava a Jiří Šrajt. "Máme velkou radost. Sem tam si všichni zahrajeme na koupališti v Otrokovicích, ale že vyhrajeme v zoo, v to jsme vůbec nevěřili. Vždyť jsme byli jednoznačně nejstarší tým," uvedl pan Šrajt. Druhé místo obsadil další nováček turnaje - tým MIMIŠT ve složení Mirka Hošáková, Štěpán Hošák a Milena Koutníková. "Byl to skvělý zážitek a moc děkujeme zoo, že něco podobného pořádá. A druhé místo je prostě skvělé. Příští rok rozhodně znovu přijedeme," s úsměvem řekla Milena Koutníková. Třetí příčka pak patřila dlouholetému pravidelnému účastníkovi - týmu SIFONŮ ve složení Soňa Huťková, Renáta Kadlíčková a Zoltán Szászfali. "Do zlínské zoo chodíme moc rádi a turnaj jsme si nemohli nechat ujít. Nemá totiž chybu. Třetí místo je fajn, příště zabojujeme ještě víc," hodnotil zážitek Zoltán Szászfali.

Turnaj se zájmem sledovali i samotní návštěvníci zoo. Lákaly je nejen skvělé výkony všech hráčů, ale také jeden speciální maskot týmu Zlínského divadla. Nádherný červený veterán Aero 662 Sport, československý závodní vůz z roku 1931. "I když sázka na náš maskot úplně nevyšla, nic nám nezabrání příští rok opět dorazit a potvrdit, že zvolený název našeho týmu - Vítězný tým - zkrátka sedí. Je to bezva akce a moc rádi se do zlínské zoo vracíme," hodnotil Pepa Koller.

Tak příští rok na 9. ročníku turnaje Pétanque mezi zvířaty!

9.09. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Slavíme další chovatelský úspěch. V tropické hale Yucatan můžete obdivovat čtyři mláďata největších vyder na světě.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mimořádný odchov marabu menšího

Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch světového významu. Tím je odchov mláděte marabu menšího, vzácně chovaného čápa z jihovýchodní Asie.

Objevte nové věci

Cena hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná

Zoo Zlín získala prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná!

Objevte nové věci

Opět startuje komentované krmení

Po téměř tříleté pauze (covidová omezení) znovu rozbíháme oblíbené komentované krmení! Od 1.7. se na vás každý den těší naši komentátoři hned na 8 stanovištích. A nebudou chybět i jaguáři!

Objevte nové věci