Novinka

Den bez palmového oleje

Den bez palmového oleje

Na 1. února připadá Den bez palmového oleje. Tato surovina je všudepřítomná, přesto svým osobním přístupem můžeme ušetřit přírodu i vlastní peníze. Co tak zkusit 28denní výzvu bez "palmáče"?

Na 1. února připadá Den bez palmového oleje. Tato surovina je všudepřítomná, ale pokud člověk alespoň trochu chce, může svým přístupem ušetřit přírodu i vlastní peníze. Co tak zkusit 28denní výzvu bez "palmáče"? 

Intenzivní pěstování palmy olejné přináší obrovské odlesňování tropických deštných lesů v jihovýchodní Asii, Africe i Jižní Americe. Ničí životní prostředí zvířat, rostlin a místních obyvatel. Dnes se s palmovým olejem setkáme v každém druhém výrobku - od potravin přes mycí i dekorativní kosmetiku, drogerii, svíčky, krmiva pro hospodářská zvířata i domácí mazlíčky až po technická maziva. Pokud však člověk alespoň trochu chce, dokáže naprostou většinu zmiňovaných výrobků najít i bez palmového oleje.

Je to na každém z nás. Zkusme alespoň jeden den bez palmového oleje. Nebo ještě lépe, vyzkoušejme 28denní únorovou výzvu - http://www.stoppalmovemuoleji.cz/vyzva28. Podrobné informace najdete také na webu Koalice proti palmovému oleji.  

Doporučujeme únorové číslo časopisu Koktejl, ve kterém najde velmi zajímavý článek o cestě palmového oleje ze své původní africké domoviny do celého světa a pak zase zpátky.

V krátkém videu Vám známé české tváře ukáží  zbytečnost a zbytnost palmového oleje a že "zodpovědnost za planetu začíná doma".

 

1.02. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci

Zoo Zlín je ekonomickým tygrem mezi zoologickými zahradami

A to doslova. Dokážeme si totiž pokrýt 91 % našich nákladů. Naše soběstačnost tak patří mezi ty nejvyšší v rámci světových zoo.

Objevte nové věci