Open Nav

Den bez palmového oleje

Úvod Novinky Den bez palmového oleje

Na 1. února připadá Den bez palmového oleje. Tato surovina je všudepřítomná, ale pokud člověk alespoň trochu chce, může svým přístupem ušetřit přírodu i vlastní peníze. Co tak zkusit 28denní výzvu bez "palmáče"? 

Intenzivní pěstování palmy olejné přináší obrovské odlesňování tropických deštných lesů v jihovýchodní Asii, Africe i Jižní Americe. Ničí životní prostředí zvířat, rostlin a místních obyvatel. Dnes se s palmovým olejem setkáme v každém druhém výrobku - od potravin přes mycí i dekorativní kosmetiku, drogerii, svíčky, krmiva pro hospodářská zvířata i domácí mazlíčky až po technická maziva. Pokud však člověk alespoň trochu chce, dokáže naprostou většinu zmiňovaných výrobků najít i bez palmového oleje.

Je to na každém z nás. Zkusme alespoň jeden den bez palmového oleje. Nebo ještě lépe, vyzkoušejme 28denní únorovou výzvu - http://www.stoppalmovemuoleji.cz/vyzva28. Podrobné informace najdete také na webu Koalice proti palmovému oleji.  

Doporučujeme únorové číslo časopisu Koktejl, ve kterém najde velmi zajímavý článek o cestě palmového oleje ze své původní africké domoviny do celého světa a pak zase zpátky.

V krátkém videu Vám známé české tváře ukáží  zbytečnost a zbytnost palmového oleje a že "zodpovědnost za planetu začíná doma".

 

Den bez palmového oleje

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín