Novinka

Den bez palmového oleje

Den bez palmového oleje

Na 1. února připadá Den bez palmového oleje. Tato surovina je všudepřítomná, přesto svým osobním přístupem můžeme ušetřit přírodu i vlastní peníze. Co tak zkusit 28denní výzvu bez "palmáče"?

Na 1. února připadá Den bez palmového oleje. Tato surovina je všudepřítomná, ale pokud člověk alespoň trochu chce, může svým přístupem ušetřit přírodu i vlastní peníze. Co tak zkusit 28denní výzvu bez "palmáče"? 

Intenzivní pěstování palmy olejné přináší obrovské odlesňování tropických deštných lesů v jihovýchodní Asii, Africe i Jižní Americe. Ničí životní prostředí zvířat, rostlin a místních obyvatel. Dnes se s palmovým olejem setkáme v každém druhém výrobku - od potravin přes mycí i dekorativní kosmetiku, drogerii, svíčky, krmiva pro hospodářská zvířata i domácí mazlíčky až po technická maziva. Pokud však člověk alespoň trochu chce, dokáže naprostou většinu zmiňovaných výrobků najít i bez palmového oleje.

Je to na každém z nás. Zkusme alespoň jeden den bez palmového oleje. Nebo ještě lépe, vyzkoušejme 28denní únorovou výzvu - http://www.stoppalmovemuoleji.cz/vyzva28. Podrobné informace najdete také na webu Koalice proti palmovému oleji.  

Doporučujeme únorové číslo časopisu Koktejl, ve kterém najde velmi zajímavý článek o cestě palmového oleje ze své původní africké domoviny do celého světa a pak zase zpátky.

V krátkém videu Vám známé české tváře ukáží  zbytečnost a zbytnost palmového oleje a že "zodpovědnost za planetu začíná doma".

 

1.02. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rozsvícení vánočního stromu a světelné výzdoby

V neděli 11. prosince oficiálně přivítáme ve zlínské zoo letošní Vánoce! Těšit se můžete na Mikuláše, anděla a čerty, vánoční program, naše voňavé překvapení a společné rozsvícení vánočního stromu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Sloni si již užívají nový pavilon v Karibuni

Máme velký důvod k radosti. Trojice slonic s osmnáctiměsíčním slůnětem na výbornou zvládla přesun do dokončeného chovného zařízení v Karibuni! Přinášíme první fotografie.

Objevte nové věci

Akce pro obyvatele Zlínského kraje slavila úspěch

Zájem o speciální akci pro obyvatele Zlínského kraje byl mimořádný. Za 7 dní k nám zavítalo 34 000 návštěvníků. Děkujeme!

Objevte nové věci

Návštěva japonského velvyslance

V sobotu 15. října zlínská zoo hostila velmi vzácnou návštěvu. Ředitel zoo Roman Horský zde přivítal velvyslance Japonska Jeho Excelenci pana Suzukiho a tajemníka velvyslance pana Itó.

Objevte nové věci