Novinka

Den bez palmového oleje

Den bez palmového oleje

Na 1. února připadá Den bez palmového oleje. Tato surovina je všudepřítomná, přesto svým osobním přístupem můžeme ušetřit přírodu i vlastní peníze. Co tak zkusit 28denní výzvu bez "palmáče"?

Na 1. února připadá Den bez palmového oleje. Tato surovina je všudepřítomná, ale pokud člověk alespoň trochu chce, může svým přístupem ušetřit přírodu i vlastní peníze. Co tak zkusit 28denní výzvu bez "palmáče"? 

Intenzivní pěstování palmy olejné přináší obrovské odlesňování tropických deštných lesů v jihovýchodní Asii, Africe i Jižní Americe. Ničí životní prostředí zvířat, rostlin a místních obyvatel. Dnes se s palmovým olejem setkáme v každém druhém výrobku - od potravin přes mycí i dekorativní kosmetiku, drogerii, svíčky, krmiva pro hospodářská zvířata i domácí mazlíčky až po technická maziva. Pokud však člověk alespoň trochu chce, dokáže naprostou většinu zmiňovaných výrobků najít i bez palmového oleje.

Je to na každém z nás. Zkusme alespoň jeden den bez palmového oleje. Nebo ještě lépe, vyzkoušejme 28denní únorovou výzvu - http://www.stoppalmovemuoleji.cz/vyzva28. Podrobné informace najdete také na webu Koalice proti palmovému oleji.  

Doporučujeme únorové číslo časopisu Koktejl, ve kterém najde velmi zajímavý článek o cestě palmového oleje ze své původní africké domoviny do celého světa a pak zase zpátky.

V krátkém videu Vám známé české tváře ukáží  zbytečnost a zbytnost palmového oleje a že "zodpovědnost za planetu začíná doma".

 

1.02. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Mimořádný a úspěšný rok 2021

Rok 2021 byl pro Zoo Zlín rokem mimořádným a výjimečným. Přinesl sice ekonomické problémy, na druhé straně však obrovskou podporu návštěvníků a narození prvního afrického slůněte v České republice.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mládě chvostana bělolícího

Rodina chvostanů bělolících se rozrostla o dalšího člena. V tropické hale při troše štěstí uvidíte samičku Oliv s dvouměsíčním mládětem, které vozí na svých zádech.

Objevte nové věci

Prosincový ZooZoom

V prosincovém ZooZoomu vás pozveme na světelnou vánoční výzdobu areálu a také přinášíme informace o dění v zoo za uplynulé4 měsíce.

Objevte nové věci

Rozvoj Karibuni

Další rozvoj Karibuni ve zlínské zoo, to bylo hlavním předmětem setkání zástupců Zoo Zlín, zřizovatele zoo města Zlína a Zlínského kraje.

Objevte nové věci