Okolí zámku

Co najdete v této oblasti?

Okolí zámku

Čtveřice zoogeografických oblastí však nepokrývá celou plochu areálu zlínské zoo. Na mapě proto najdete ještě pátou oblast - okolí zámku. Kromě pohádkového zámku Lešná nebo historicky nejstarší stavby v areálu Tyrolského domu zde na Vás čeká vyhledávaná Zátoka rejnoků, letní expozice aligátorů, nový společenský prostor U Supa nebo nejvzácnější dřeviny.

Zátoka rejnoků

Rok otevření: 2014

Svým pojetím a rozlohou nemá v celé Evropě obdoby. Mořské rejnoky druhu siba ománská nejen uvidíte v prostorném bazénu, ale můžete si je pohladit a dokonce i nakrmit. V pavilonu jsme umístili i menší akvária s bezobratlými živočichy (krevety, sasanky, koráli, ježovky) a mořskými rybkami. 

Expozice je unikátní i díky technologii přípravy a udržování kvality mořské vody. Pod pavilonem se ukrývá nejnáročnější technologie, jakou kdy zlínská zoo realizovala. Jsou zde také umístěny záložní nádrže s mořskou vodou. Slouží pro doplňování nebo výměnu vody v bazénu. V případě potřeby je lze využít pro karanténu.

Pokud chcete rejnoky nakrmit, stačí si v pavilonu zakoupit za 40 Kč kelímek s krmnou dávkou. Ta je složena z krevet, kousků ryb nebo olihní. 

UPOZORNĚNÍ:
Vstup do průchozích a interaktivních expozic v areálu Zoo Zlín je na vlastní nebezpečí. 

Siba ománská

Tento druh mořských rejnoků jsme rozmnožili jako první v celé Evropě!

Více informací

Aligátoři američtí

Rok otevření: 2019

Historickou zámeckou nádrž jsme v roce 2019 přeměnili na letní expozici aligátorů. Jejich celoroční expozice, velký skleník, je totiž umístěna v chovatelském zázemí. Od června do září však můžete tyto majestátní plazy obdivovat v blízkosti zámku Lešná.

V rámci úprav celého prostoru jsme u expozice zabudovali čtyři podzemní nádrže o celkovém objemu 45 m3. Je do nich svedena dešťová voda ze střechy zámku, kterou využíváme pro provoz nádrže a pro zálivku rostlin.

Pobřeží tučňáků

Rok otevření: 1998

Celá expozice tučňáků Humboldtových prošla v roce 2015 výraznou proměnou. Upravili jsme ji tak, aby co nejvíce připomínala skalnaté pobřeží Peru a Chile v Jižní Americe, které je jejich domovinou. Dva propojené bazény, přírodní vzhled, členitý prostor, různé dutiny a pukliny v kamenném obložení expozice poskytují tučňákům ideální podmínky.

Naši tučňáci mají jedno naprosté specifikum. Jsou to jediní středoevropští tučňáci, kteří sem tam plavou ve slané vodě. V nedaleké Zátoce rejnoků pravidelně jednou za 14 dní měníme část mořské vody. A přesně tato voda putuje k tučňákům do bazénu.

Společenský prostor U Supa

Rok otevření: 2023

V parku poblíž zámku Lešná vznikl nový zastřešený společenský prostor U Supa pro pořádní firemních setkání, workshopů, teambuildingů, společenských akcí, rodinných oslav, svateb i školních výletů. 

Nabízí kapacitu 80 míst, moderní a designové vybavení, audio projekci, ozvučení a sociální zázemí. V případě potřeby je možné celý prostor uzavřít stahovatelnými roletami. S pronájmem prostoru je možné také využít doprovodný program v podobě prohlídek zámku Lešná, projížďky vláčkem, prohlídky zoo s průvodcem nebo návštěvy Stezky korunami stromů a dětského lanového centra Lanáček.

O občerstvení se stará profesionální personál, nabídka cateringu je opravdu rozmanitá, k dispozici je také venkovní gril.

Informace k pronájmu U Supa:
Romana Mikešová, ved. marketingu, mikesova@zoozlin.eu

 

OBLAST AMERIKA Prozkoumejte západ
SEKCE BOTANIKA Zeleň a její zvláštnosti

ZÁŽITEK

ZOO OPĚT OTEVŘENA

Areál Zoo Zlín je již otevřen na 100 % své kapacity. Pro návštěvu zoo nepotřebujete očkování, žádné testy nebo potvrzení o bezinfekčnosti.