Novinka

Poprvé v Karibuni v pátek 21.8.

Poprvé v Karibuni v pátek 21.8.

Slonice Kali, Zola a Ula si užívají nový rozlehlý výběh a my Vám v pátek 21. srpna poprvé umožníme přístup k tomuto výběhu! Bude to úplně jiný pohled na slony, mrkněte na naši pozvánku.

Všechny tři slonice si již každý den užívají nový rozlehlý výběh v Karibuni. Po několikaměsíční usilovné práci našich chovatelů, kterým pomáhal i kolega ze Zoo Rhenen Con Mul, se konečně podařilo slonice Kali, Zolu a Ulu zvyknout na průchod koridorem, který spojuje stávající expozici s novým výběhem. Slonice tráví v tříhektarovém travnatém výběhu většinou podvečerní hodiny a celou noc. A my máme velkou radost, že Vás v pátek 21. srpna můžeme pozvat na první ochutnávku Karibuni a nabídnout zcela nový pohled na slony. 

Zmiňovaný výběh v Karibuni jsme kompletně dokončili v loňském roce. S výstavbou výběhu nám velmi výrazně pomohl Zlínský kraj, bez jehož příspěvku ve výši 10 milionů Kč bychom výběh nikdy nedokončili. Od letošního jara pak chovatelé postupně zvykali slonice na průchod koridorem. Největší výzvou byl přechod přes můstek nad potokem, který je součástí koridoru. Minulý týden konečně přišla ta chvíle, kdy si chovatelé s úlevou oddychli. „Přes naše veškeré možné pobídky, přes pomoc kolegy Cona Mula ze Zoo Rhenen Ula dlouho s můstkem „bojovala". Nakonec jsme ponechali vše pouze na ní a toto rozhodnutí se ukázalo jako správné," řekl ředitel zoo Roman Horský.

Nic už tak nebránilo zpřístupnit nový výběh i návštěvníkům. „Máme opravdu velkou radost, že v pátek 21. srpna všechny pozveme na první „ochutnávku“ Karibuni. Pro přístup do Karibuni bude sloužit stejný koridor, jaký používají sloni. Nejdříve jím přejdou sloni do nového výběhu, pak koridor zpřístupníme pro návštěvníky. Koridor bude pro lidi otevřen vždy od 13.00 do 17.00 hod., pokud samozřejmě nebude nutné z provozních důvodů řešit případnou úpravu. Přístup k novému výběhu bude přehledně značen, návštěvníkům také prostřednictvím tabulí představíme celý projekt Karibuni," přiblížil ředitel Roman Horský.

Zlínská zoo původně plánovala pouštět slonice do výběhu pouze v noci, nakonec se však rozhodla vše změnit. „Lidé nás během uzavření zoo neskutečně podpořili, svou přízeň nám svojí návštěvou, příspěvky i sponzorskými dary vyjadřují neustále. Všem chceme poděkovat právě zpřístupněním Karibuni. Uvidět slony v takřka nekonečném výběhu, uvidět je v jezírku při sprchování nebo při krmení v přístřešku bude určitě mimořádný zážitek,“ doplnil ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

A tady je naše aktuální pozvánka!

18.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během Velikonoc k nám zavítalo 35 000 návštěvníků!

Děkujeme za Vaši fantastickou přízeň! Od čtvrtku 28. března do pondělí 1.4. si návštěvu zlínské zoo nenechalo ujít 35 190 návštěvníků.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Máme tři mláďata vyder obrovských!

Tři mláďata vyder obrovských, která se narodila letos na konci ledna, už uvidíte v tropické hale Yucatan. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Opět jsme odchovali čáje chocholaté

Máme velkou radost! Podařilo se nám navázat na loňský úspěch a opětovně odchovat 2 mláďata čáje chocholaté.

Objevte nové věci

Odchov supa chocholatého je světovým úspěchem!

Máme velkou radost. Po 8 letech chovu slavíme první úspěšný odchov supa chocholatého. Ve světě se za uplynulý rok podařilo odchovat pouze 5 mláďat tohoto afrického supa.

Objevte nové věci