Novinka

Obchodní akademie a puštík

Obchodní akademie a puštík

OA Zlín nás podpoří originálním způsobem. Každý km, který studenti i veřejnost od 1. do 31.3. zaznamenají v aplikaci Strava, přispěje ke zdolání trasy 11 000 km a k daru 11 000 Kč pro puštíka.

S originálním nápadem, jak pomoc zlínské zoo a zároveň rozhýbat studenty i širší veřejnost, přichází Obchodní akademie Tomáše Bati a VOŠE Zlín. Prvního března rozběhne projekt pojmenovaný „Pomáháme pohybem aneb Strava nejen pro puštíka“. Každý kilometr jakéhokoliv pohybu zaznamenaný od 1. do 31. března 2021 ve speciální aplikaci Strava přispěje ke zdolání cílové mety 11 000 km a k finančnímu daru 11 000 Kč pro puštíka tečkovaného.

Princip projektu je jednoduchý. Stačí se zaregistrovat v aplikaci Strava (návod na www.oazlin.cz) a udávat absolvované kilometry. Výzva nemá žádné pohybové mantinely, účastníci tak mohou chodit, klusat, běhat nebo jít třeba jen vyvenčit psíka. Počítá se každý kilometr pro zdolání cílové mety. „Pevně věříme, že společně našlapeme alespoň 11 000 km, což je vzdušná vzdálenost do Indonésie, jedné z domovin puštíka tečkovaného ve volné přírodě. Naši studenti si puštíka tečkovaného nedávno zvolili jako maskota školy, a protože doba nahrává výzvám, rozhodli jsme se rozhýbat celou školu a zároveň podpořit chov této asijské sovy ve zlínské zoo,“ přiblížil projekt ředitel Obchodní akademie Zlín doc. RNDr. Aleš Ruda, Ph.D. Všechny podrobné informace zájemci objeví na webu obchodní akademie, budou zde také průběžně zveřejňovány dosažené výsledky.

Zlínská zoo projekt Obchodní akademie Zlín velmi přivítala. „Nápad rozhýbat studenty i veřejnost, zapojit sponzory a známé osobnosti a společně tak „vyšlapat“ finanční dar pro zlínskou zoo je skvělý a naprosto originální. Moc všem organizátorům děkujeme. Věříme, že se nebude jednat jen o jeden měsíc, ale že jsme na začátku hezké spolupráce a dlouhodobější podpory,“ uvedla Romana Bujáčková, vedoucí marketingu Zoo Zlín. Podle ní má celý projekt navíc inspirativní charakter. „Možná tento nápad osloví další školy nejen ve Zlínském kraji, možná se připojí také sportovní kluby nebo centra pro volnočasové aktivity. Pohyb je důležitou součástí našeho života, touto akcí tak mohou všichni pomoct nejen puštíkovi ve zlínské zoo, ale také sami sobě,“ doplnila Romana Bujáčková.

Puštíci tečkovaní jsou středně velké sovy, které obývají řídké lesy, okraje lesů nebo pobřežní mangrovy jihovýchodní Asie. Jsou to noční ptáci. Aktivita začíná od soumraku, kdy se často ozývají typickým houkáním. Na jejich jídelníčku dominují hlodavci, menší ptáci a hmyz. V kolekci zlínské zoo se poprvé objevili v roce 2017. První mládě se podařilo odchovat o rok později, byl to první odchov puštíků tečkovaných v zoo mimo asijský kontinent. Na tento odchov se podařilo navázat i v následujících letech, zlínská zoo se tak pyšní již celkem 7 odchovanými mláďaty.

25.02. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci

Zoo Zlín je ekonomickým tygrem mezi zoologickými zahradami

A to doslova. Dokážeme si totiž pokrýt 91 % našich nákladů. Naše soběstačnost tak patří mezi ty nejvyšší v rámci světových zoo.

Objevte nové věci