Novinka

Novinky u tygrů

Novinky u tygrů

Přijďte se podívat na náš nový pár tygrů ussurijských - čtyřletou tygřici Sambu a dvanáctiletého tygra Youriho.

Tygři ussurijští patří mezi nejvyhledávanější obyvatele zlínské zoo. V prostorném výběhu je uvidíte každý den, ať padají sněhové vločky nebo hřeje sluníčko. Dlouho jste ve výběhu mohli pozorovat devatenáctiletou tygřici Tanju a její čtyřletou dceru Sambu. V lednu letošního roku se vše změnilo, Sambě poprvé dělal doprovod tygří samec jménem Youri.

Dvanáctiletého samce jsme na konci roku 2022 získali z francouzské Zoo La Palmyra. Nějaký čas zůstal v chovatelském zázemí. Zdejší vnitřní ubikace jsou navzájem odděleny, samec se tak mohl postupně seznamovat s našimi samicemi. V lednu jsme Youriho a Sambu poprvé spojili nejprve ve vnitřním, později také ve venkovním výběhu. Vše proběhlo bez problémů, po několika společných dnech chovatelé pozorovali i páření. Čas ukáže, jak moc bylo úspěšné.

Do venkovního výběhu nyní tygři chodí ve střídavém režimu. Tygřici Sambu uvidíte pokaždé, ať už s její matkou Tanjou nebo ve společnosti samce Youriho.  Přijďte se podívat!

16.03. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Máme novou lvici!

Přinášíme skvělou zprávu. Zveme Vás na první setkání s naší novou lvicí! Získali jsme ji z francouzské zoo Planete Sauvage a jmenuje se Kwale.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Rekordní počet mláďat želvy ostruhaté

Máme velkou radost! Ze 24 vajec želv ostruhatých, o které chovatelé pečovali v inkubátorech, se již vylíhlo 20 želviček. I zbývající 4 vejce jsou oplozena, počet malých želv se tak brzy navýší.

Objevte nové věci

Vzácný odchov dvou druhů pelikánů

Hlásíme významné chovatelské úspěchy - 2 mláďata pelikánů australských a 1 mládě pelikánů skvrnozobých! Máme velkou radost.

Objevte nové věci

Zoo Zlín si dokáže na sebe vydělat

Rok 2022 byl pro zlínskou zoo mimořádný i po ekonomické stránce. Rekordní návštěvnost ve výši téměř 800 000 návštěvníků přinesla také rekordní vlastní příjmy zoo.

Objevte nové věci