Novinka

Novinky u tygrů

Novinky u tygrů

Přijďte se podívat na náš nový pár tygrů ussurijských - čtyřletou tygřici Sambu a dvanáctiletého tygra Youriho.

Tygři ussurijští patří mezi nejvyhledávanější obyvatele zlínské zoo. V prostorném výběhu je uvidíte každý den, ať padají sněhové vločky nebo hřeje sluníčko. Dlouho jste ve výběhu mohli pozorovat devatenáctiletou tygřici Tanju a její čtyřletou dceru Sambu. V lednu letošního roku se vše změnilo, Sambě poprvé dělal doprovod tygří samec jménem Youri.

Dvanáctiletého samce jsme na konci roku 2022 získali z francouzské Zoo La Palmyra. Nějaký čas zůstal v chovatelském zázemí. Zdejší vnitřní ubikace jsou navzájem odděleny, samec se tak mohl postupně seznamovat s našimi samicemi. V lednu jsme Youriho a Sambu poprvé spojili nejprve ve vnitřním, později také ve venkovním výběhu. Vše proběhlo bez problémů, po několika společných dnech chovatelé pozorovali i páření. Čas ukáže, jak moc bylo úspěšné.

Do venkovního výběhu nyní tygři chodí ve střídavém režimu. Tygřici Sambu uvidíte pokaždé, ať už s její matkou Tanjou nebo ve společnosti samce Youriho.  Přijďte se podívat!

16.03. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci