Novinka

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Malé, ale šikovné. I tak by se daly popsat elektrovozíky, bez kterých bychom si náš běžný provoz zoo nedokázali ani představit. Areál naší zahrady má přibližně 50 ha a dostat se z jednoho konce zoo na druhý, rozhodně není otázkou pár minut. Díky elektrovozíkům to však možné je a proto je naši kolegové každý den využívají nejen pro přepravu osob. Díky jejich velikosti se snadno dostanou i na místa, kam by osobní automobil neprojel. Jsou tak ideálními a velmi tichými pomocníky při přepravě krmení, materiálu či nářadí ale také menších zvířat. 
Jejich největší výhodu však vidíme především v tom, že jejich používáním můžeme přispět ke snížení emisí z dopravy a zlepšení kvality ovzduší. Proto máme velkou radost, že díky zapojení do projektu Next Generation EU získáme příspěvek na nákup nových vozíků, které obnoví a doplní náš stávající vozový park. 

Předmětem projektu je nákup 10 ks elektrovozidel typu L6E, konkrétně jde o pracovní multifunkční užitkový elektromobil, určený především pro pracovní činnosti v rámci areálu ZOO Zlín. Projekt byl fyzicky zahájen v lednu 2024 a předpokládané ukončení je v dubnu 2025. Celková výše nákladů se předpokládá v objemu cca 3,4 mil Kč, z toho dotace činí 29,62 %.

26.01. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci

Zoo Zlín je ekonomickým tygrem mezi zoologickými zahradami

A to doslova. Dokážeme si totiž pokrýt 91 % našich nákladů. Naše soběstačnost tak patří mezi ty nejvyšší v rámci světových zoo.

Objevte nové věci

Rok 2023 je druhým nejúspěšnějším rokem v historii zoo

Rok 2023 byl pro nás mimořádně příznivý, zavítalo k nám více než 700 000 návštěvníků. Děkujeme za Vaši neutuchající přízeň!

Objevte nové věci