Novinka

Kivi umí překvapit

Kivi umí překvapit

Od slavnostního otevření nové expozice pro kivi a papoušky kea neuplynul ani týden a Gery, jak se náš sameček kivi jmenuje, všechny překvapil. Do venkovní expozice zamířil i během dopoledne.

V pátek 21. července jsme slavnostně otevřeli novou expozici pro kivi, flétnáky, papoušky kea a kakariki. Neuplynul ani týden a Gery, jak se náš sameček kivi jmenuje, všechny překvapil. Na procházku do venkovní expozice zamířil i během dopoledne. Proto i když třeba panuje chladnější počasí a obloha je zatažená, neváhejte a vydejte se do zlínské zoo. Budete mít velkou šanci uvidět Geryho i během dopoledních hodin.

Nelétavý novozélandský kivi je pták se soumračnou a noční aktivitou. Některé zoo proto zvolí pro kiviho obrácený „režim“, tzn. že ve dne mu dělají noc a v noci den, aby jej návštěvníci mohli uvidět. My jsme se však rozhodli neměnit jeho přirozený způsob života. Proto jsme i u expozice umístili obrazovku s přímým přenosem z kamery umístěné v jeho „noře“ ve vnitřní ubikaci. Připravujeme také pravidelné záznamy jeho večerní nebo noční aktivity, které budeme opět promítat na obrazovce. V plánu máme i speciální večerní nebo ranní vedené prohlídky, abychom Vám umožnili setkání s tímto velmi vzácným obyvatelem zlínské zoo.

Sledujte proto náš web nebo facebook, o dění u kivi a kea Vás budeme pravidelně informovat.

28.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Křest mláděte tapíra s Filmovým festivalem Zlín

V pondělí 5.6. se bude u nás slavit. Kvarteto herců Marek Lambora, Dana Morávková, Honza Čenský a Roman Vojtek pokřtí mládě tapíra čabrakového. Startujeme ve 13.00.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Oslava 2. narozenin Zyqarriho a 20 let chovu slonů

V neděli 4. června Vás zveme na velkou oslavu dvaceti let chovu slonů afrických a druhých narozenin prvního mláděte slona afrického v ČR!

Objevte nové věci

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci