Novinka

Kivi umí překvapit

Kivi umí překvapit

Od slavnostního otevření nové expozice pro kivi a papoušky kea neuplynul ani týden a Gery, jak se náš sameček kivi jmenuje, všechny překvapil. Do venkovní expozice zamířil i během dopoledne.

V pátek 21. července jsme slavnostně otevřeli novou expozici pro kivi, flétnáky, papoušky kea a kakariki. Neuplynul ani týden a Gery, jak se náš sameček kivi jmenuje, všechny překvapil. Na procházku do venkovní expozice zamířil i během dopoledne. Proto i když třeba panuje chladnější počasí a obloha je zatažená, neváhejte a vydejte se do zlínské zoo. Budete mít velkou šanci uvidět Geryho i během dopoledních hodin.

Nelétavý novozélandský kivi je pták se soumračnou a noční aktivitou. Některé zoo proto zvolí pro kiviho obrácený „režim“, tzn. že ve dne mu dělají noc a v noci den, aby jej návštěvníci mohli uvidět. My jsme se však rozhodli neměnit jeho přirozený způsob života. Proto jsme i u expozice umístili obrazovku s přímým přenosem z kamery umístěné v jeho „noře“ ve vnitřní ubikaci. Připravujeme také pravidelné záznamy jeho večerní nebo noční aktivity, které budeme opět promítat na obrazovce. V plánu máme i speciální večerní nebo ranní vedené prohlídky, abychom Vám umožnili setkání s tímto velmi vzácným obyvatelem zlínské zoo.

Sledujte proto náš web nebo facebook, o dění u kivi a kea Vás budeme pravidelně informovat.

28.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Mimořádný a úspěšný rok 2021

Rok 2021 byl pro Zoo Zlín rokem mimořádným a výjimečným. Přinesl sice ekonomické problémy, na druhé straně však obrovskou podporu návštěvníků a narození prvního afrického slůněte v České republice.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mládě chvostana bělolícího

Rodina chvostanů bělolících se rozrostla o dalšího člena. V tropické hale při troše štěstí uvidíte samičku Oliv s dvouměsíčním mládětem, které vozí na svých zádech.

Objevte nové věci

Šťastný nový rok 2022

Všem našim návštěvníkům děkujeme za přízeň a přejeme šťastný nový rok 2022!

Objevte nové věci

Prosincový ZooZoom

V prosincovém ZooZoomu vás pozveme na světelnou vánoční výzdobu areálu a také přinášíme informace o dění v zoo za uplynulé4 měsíce.

Objevte nové věci