Novinka

Kivi umí překvapit

Kivi umí překvapit

Od slavnostního otevření nové expozice pro kivi a papoušky kea neuplynul ani týden a Gery, jak se náš sameček kivi jmenuje, všechny překvapil. Do venkovní expozice zamířil i během dopoledne.

V pátek 21. července jsme slavnostně otevřeli novou expozici pro kivi, flétnáky, papoušky kea a kakariki. Neuplynul ani týden a Gery, jak se náš sameček kivi jmenuje, všechny překvapil. Na procházku do venkovní expozice zamířil i během dopoledne. Proto i když třeba panuje chladnější počasí a obloha je zatažená, neváhejte a vydejte se do zlínské zoo. Budete mít velkou šanci uvidět Geryho i během dopoledních hodin.

Nelétavý novozélandský kivi je pták se soumračnou a noční aktivitou. Některé zoo proto zvolí pro kiviho obrácený „režim“, tzn. že ve dne mu dělají noc a v noci den, aby jej návštěvníci mohli uvidět. My jsme se však rozhodli neměnit jeho přirozený způsob života. Proto jsme i u expozice umístili obrazovku s přímým přenosem z kamery umístěné v jeho „noře“ ve vnitřní ubikaci. Připravujeme také pravidelné záznamy jeho večerní nebo noční aktivity, které budeme opět promítat na obrazovce. V plánu máme i speciální večerní nebo ranní vedené prohlídky, abychom Vám umožnili setkání s tímto velmi vzácným obyvatelem zlínské zoo.

Sledujte proto náš web nebo facebook, o dění u kivi a kea Vás budeme pravidelně informovat.

28.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Sloní sameček má 6 měsíců

6. prosince bude mít náš sloní sameček přesně 6 měsíců! A to je už pořádný důvod k oslavě. Narozeninové překvapení jsme však nachystali i pro vás, naše fanoušky a návštěvníky.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mimořádná návštěvnost zoo

Milí návštěvníci, děkujeme za vaši fantastickou podporu! Do zoo letos zavítalo již 600 000 osob, máme velkou radost. Jste skvělí!

Objevte nové věci

Máme nového žirafího samce

Seznamte se! Toto je náš nový samec žirafy Rothschildovy. Jmenuje se Zulu, má tři roky a 4 metry na výšku. Uvidíte jej v pavilonu žiraf.

Objevte nové věci

Máme dvě mláďata dželad

Naše početná tlupa dželad se opět rozrostla, tentokrát o dvě mláďata. První se narodilo v polovině července, druhé 1. září. Přijeďte se podívat, malé dželady uvidíte jen ve zlínské zoo!

Objevte nové věci