Novinka

Kivi umí překvapit

Kivi umí překvapit

Od slavnostního otevření nové expozice pro kivi a papoušky kea neuplynul ani týden a Gery, jak se náš sameček kivi jmenuje, všechny překvapil. Do venkovní expozice zamířil i během dopoledne.

V pátek 21. července jsme slavnostně otevřeli novou expozici pro kivi, flétnáky, papoušky kea a kakariki. Neuplynul ani týden a Gery, jak se náš sameček kivi jmenuje, všechny překvapil. Na procházku do venkovní expozice zamířil i během dopoledne. Proto i když třeba panuje chladnější počasí a obloha je zatažená, neváhejte a vydejte se do zlínské zoo. Budete mít velkou šanci uvidět Geryho i během dopoledních hodin.

Nelétavý novozélandský kivi je pták se soumračnou a noční aktivitou. Některé zoo proto zvolí pro kiviho obrácený „režim“, tzn. že ve dne mu dělají noc a v noci den, aby jej návštěvníci mohli uvidět. My jsme se však rozhodli neměnit jeho přirozený způsob života. Proto jsme i u expozice umístili obrazovku s přímým přenosem z kamery umístěné v jeho „noře“ ve vnitřní ubikaci. Připravujeme také pravidelné záznamy jeho večerní nebo noční aktivity, které budeme opět promítat na obrazovce. V plánu máme i speciální večerní nebo ranní vedené prohlídky, abychom Vám umožnili setkání s tímto velmi vzácným obyvatelem zlínské zoo.

Sledujte proto náš web nebo facebook, o dění u kivi a kea Vás budeme pravidelně informovat.

28.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Dvě první místa v soutěži Bílý slon

Zoo Zlín získala dvě první místa v soutěži Bílý slon - za odchov dvojzoborožců indických v kategorii Ptáci a za pavilon slonů afrických v Karibuni v kategorii Stavba roku. Slavíme!

Objevte nové věci

Odborníci nesouhlasí se změnami v zákoně o zoologických zahradách

V Senátu v pátek 3. května proběhl kulatý stůl k novele zákona o zoologických zahradách, kterou připravuje ministerstvo životního prostředí. S novelou zákona odborníci nesouhlasí.

Objevte nové věci

Květen v Zoo Zlín

Květen je ve zlínské zoo nádherný, přijeďte se podívat! Areál rozzářily stovky kvetoucích rostlin a keřů, během víkendů nabízíme také komentované krmení.

Objevte nové věci