Novinka

Zveme vás na virtuální návštěvu Karibuni

Zveme vás na virtuální návštěvu Karibuni

Máme pro vás dárek :) Poprvé v historii jsme nechali zpracovat virtuální podobu připravované expozice. Zveme vás na první celkovou ochutnávku Karibuni!

Stále častěji přicházejí dotazy, jak vlastně bude vypadat Karibuni, největší projekt v historii zoologických zahrad České republiky a jeden z největších současných projektů evropských zoo.

Karibuni se v našich rozvojových plánech poprvé objevilo v roce 2015. Základní kámen byl položen v listopadu 2017, I. etapu, která se celá točila kolem slonů, jsme dokončili na podzim 2022. Sloni získali prostor o rozloze 4,5 ha, nyní je to nejmodernější zařízení pro slony v evropských zoo.

II. etapa bude nejzásadnější částí projektu, zpřístupní Karibuni vám, návštěvníkům. Jsme na ni připraveni, během několika týdnů dokončíme kompletní projektovou dokumentaci. Usilovně pracujeme i na finančním zajištění II. etapy, abychom mohli postupně budovat expozice pro hrochy, lvy a výběhy afrických kopytníků, které propojíme se současnými výběhy slonů. Součástí II. etapy bude také restaurace s kapacitou 360 hostů a dva kempy se zážitkovým ubytováním v bungalovech pro více než 200 osob. Jen si to představte. Sedíte na terase bungalovu, popíjíte kávu a pozorujete stádo slonů…

Abyste nemuseli spoléhat na vaši fantazii, máme pro vás dárek. Poprvé v historii zoo jsme nechali zpracovat virtuální podobu připravované expozice.

Zveme vás na první ochutnávku Karibuni, projektu, který propojí svět zvířat a lidí.

 

23.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Omezení přístupu k výběhu slonů

V souvislosti s výstavbou nového záchranného centra pro lvy dojde ke krátkému omezení přístupu k výběhu slonů v Karibuni.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zvířata a tropické teploty

Tropické teploty zvládají zvířata ve zlínské zoo bez problémů. Nabízíme jim i různé osvěžení, třeba tygři a sloni dostávají zmrzlinu. A pamatujeme také na návštěvníky.

Objevte nové věci

Aligátoři opět v letní expozici

Letní expozice aligátorů amerických poblíž zámku Lešná opět ožila. Těšit se můžete na samce Vincenta, na konci července jej doplní 2 samice.

Objevte nové věci

Máme mládě tygra ussurijského!

Slavíme velký chovatelský úspěch, tygřice Samba odchovává své první mládě. Díky projekční obrazovce u expozice tygrů jej uvidíte i vy.

Objevte nové věci