Novinka

Zveme vás na virtuální návštěvu Karibuni

Zveme vás na virtuální návštěvu Karibuni

Máme pro vás dárek :) Poprvé v historii jsme nechali zpracovat virtuální podobu připravované expozice. Zveme vás na první celkovou ochutnávku Karibuni!

Stále častěji přicházejí dotazy, jak vlastně bude vypadat Karibuni, největší projekt v historii zoologických zahrad České republiky a jeden z největších současných projektů evropských zoo.

Karibuni se v našich rozvojových plánech poprvé objevilo v roce 2015. Základní kámen byl položen v listopadu 2017, I. etapu, která se celá točila kolem slonů, jsme dokončili na podzim 2022. Sloni získali prostor o rozloze 4,5 ha, nyní je to nejmodernější zařízení pro slony v evropských zoo.

II. etapa bude nejzásadnější částí projektu, zpřístupní Karibuni vám, návštěvníkům. Jsme na ni připraveni, během několika týdnů dokončíme kompletní projektovou dokumentaci. Usilovně pracujeme i na finančním zajištění II. etapy, abychom mohli postupně budovat expozice pro hrochy, lvy a výběhy afrických kopytníků, které propojíme se současnými výběhy slonů. Součástí II. etapy bude také restaurace s kapacitou 360 hostů a dva kempy se zážitkovým ubytováním v bungalovech pro více než 200 osob. Jen si to představte. Sedíte na terase bungalovu, popíjíte kávu a pozorujete stádo slonů…

Abyste nemuseli spoléhat na vaši fantazii, máme pro vás dárek. Poprvé v historii zoo jsme nechali zpracovat virtuální podobu připravované expozice.

Zveme vás na první ochutnávku Karibuni, projektu, který propojí svět zvířat a lidí.

 

23.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci