Novinka

První pár kamišů v ČR

První pár kamišů v ČR

Zoo Zlín již brzy sestaví první chovný pár kamišů růžkatých v rámci Unie českých a slovenských zoo. Tyto robustní ptáky z tropických bažinatých oblastí Jižní Ameriky chovají v Evropě pouze 3 zoo.

Již brzy chovnou kolekci zlínské zoo rozšíří trojice kamišů růžkatých, robustních ptáků z bažinatých tropických oblastí Jižní Ameriky. Jedná se o vzácně chovaný ptačí druh, v Evropě jej návštěvníci uvidí pouze ve třech zoo.

Zoo Zlín tak vůbec poprvé sestaví chovný pár kamišů růžkatých v rámci Unie českých a slovenských zoo. Samec a dvě samice k nám přicestují z ekvádorské Zoo El Pantanal, se kterou již několik let spolupracujeme. Zoo El Pantal funguje také jako záchytné centrum pro zraněná a zabavená zvířata místní fauny. Zlínská zoo zde díky sbírce 4Nature podpořila výstavbu moderního zařízení pro umístění ptáků, malých a středně velkých zvířat. Naše podpora bude pokračovat i v následujících letech, příspěvek z finanční sbírky 4Nature pomůže s realizací veterinární kliniky a kanceláří pro zaměstnance centra. 

Do tohoto nového ptačího druhu vkládáme velké naděje. Pokud se nám podaří kamiše rozmnožit, rádi bychom přizvali další partnerské zoo ke spolupráci. Společně bychom se snažili vytvořit dostatečnou záložní populaci kamišů růžkatých v lidské péči a následně prostřednictvím Zoo El Pantanal posílit volně žijící populaci v Ekvádoru. Ve volné přírodě kamiše růžkaté ohrožuje především vysoušení bažin a s tím spojená likvidace vhodného životního prostředí, místy je také loví pro maso.

4.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Slavíme další chovatelský úspěch. V tropické hale Yucatan můžete obdivovat čtyři mláďata největších vyder na světě.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mimořádný odchov marabu menšího

Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch světového významu. Tím je odchov mláděte marabu menšího, vzácně chovaného čápa z jihovýchodní Asie.

Objevte nové věci

Cena hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná

Zoo Zlín získala prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná!

Objevte nové věci

Opět startuje komentované krmení

Po téměř tříleté pauze (covidová omezení) znovu rozbíháme oblíbené komentované krmení! Od 1.7. se na vás každý den těší naši komentátoři hned na 8 stanovištích. A nebudou chybět i jaguáři!

Objevte nové věci