Novinka

První pár kamišů v ČR

První pár kamišů v ČR

Zoo Zlín již brzy sestaví první chovný pár kamišů růžkatých v rámci Unie českých a slovenských zoo. Tyto robustní ptáky z tropických bažinatých oblastí Jižní Ameriky chovají v Evropě pouze 3 zoo.

Již brzy chovnou kolekci zlínské zoo rozšíří trojice kamišů růžkatých, robustních ptáků z bažinatých tropických oblastí Jižní Ameriky. Jedná se o vzácně chovaný ptačí druh, v Evropě jej návštěvníci uvidí pouze ve třech zoo.

Zoo Zlín tak vůbec poprvé sestaví chovný pár kamišů růžkatých v rámci Unie českých a slovenských zoo. Samec a dvě samice k nám přicestují z ekvádorské Zoo El Pantanal, se kterou již několik let spolupracujeme. Zoo El Pantal funguje také jako záchytné centrum pro zraněná a zabavená zvířata místní fauny. Zlínská zoo zde díky sbírce 4Nature podpořila výstavbu moderního zařízení pro umístění ptáků, malých a středně velkých zvířat. Naše podpora bude pokračovat i v následujících letech, příspěvek z finanční sbírky 4Nature pomůže s realizací veterinární kliniky a kanceláří pro zaměstnance centra. 

Do tohoto nového ptačího druhu vkládáme velké naděje. Pokud se nám podaří kamiše rozmnožit, rádi bychom přizvali další partnerské zoo ke spolupráci. Společně bychom se snažili vytvořit dostatečnou záložní populaci kamišů růžkatých v lidské péči a následně prostřednictvím Zoo El Pantanal posílit volně žijící populaci v Ekvádoru. Ve volné přírodě kamiše růžkaté ohrožuje především vysoušení bažin a s tím spojená likvidace vhodného životního prostředí, místy je také loví pro maso.

4.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Zoo Zlín je třetím nejnavštěvovanějším turistickým místem ČR za rok 2021!

Slavíme obrovský úspěch! Zlínská zoo se v roce 2021 zařadila mezi trojici nejoblíbenějších turistických cílů České republiky! Do zoo zavítalo téměř 624 000 osob, o 20 % více než v roce 2020.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zveme Vás na Den Japonska!

V neděli 26. června si v japonské zahradě Mu-Shin nenechejte ujít Den Japonska. Těšit se můžete na čajový obřad, ochutnávku sushi a také na zábavné dílny pro děti i dospělé.

Objevte nové věci

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

V neděli 19. června jsme uspořádali oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. A byla to oslava jaksepatří!

Objevte nové věci

Mláďata lemurů kata mají slavné kmotry

Maggie, Homer, Happy a Heroe. Tak se od konce května jmenují čtyři mláďata lemura kata, která pokřtili oblíbení čeští herci Roman Vojtek, Martin Hrdinka, Honza Šťastný a Vladimír Polívka.

Objevte nové věci