Novinka

První pár kamišů v ČR

První pár kamišů v ČR

Zoo Zlín již brzy sestaví první chovný pár kamišů růžkatých v rámci Unie českých a slovenských zoo. Tyto robustní ptáky z tropických bažinatých oblastí Jižní Ameriky chovají v Evropě pouze 3 zoo.

Již brzy chovnou kolekci zlínské zoo rozšíří trojice kamišů růžkatých, robustních ptáků z bažinatých tropických oblastí Jižní Ameriky. Jedná se o vzácně chovaný ptačí druh, v Evropě jej návštěvníci uvidí pouze ve třech zoo.

Zoo Zlín tak vůbec poprvé sestaví chovný pár kamišů růžkatých v rámci Unie českých a slovenských zoo. Samec a dvě samice k nám přicestují z ekvádorské Zoo El Pantanal, se kterou již několik let spolupracujeme. Zoo El Pantal funguje také jako záchytné centrum pro zraněná a zabavená zvířata místní fauny. Zlínská zoo zde díky sbírce 4Nature podpořila výstavbu moderního zařízení pro umístění ptáků, malých a středně velkých zvířat. Naše podpora bude pokračovat i v následujících letech, příspěvek z finanční sbírky 4Nature pomůže s realizací veterinární kliniky a kanceláří pro zaměstnance centra. 

Do tohoto nového ptačího druhu vkládáme velké naděje. Pokud se nám podaří kamiše rozmnožit, rádi bychom přizvali další partnerské zoo ke spolupráci. Společně bychom se snažili vytvořit dostatečnou záložní populaci kamišů růžkatých v lidské péči a následně prostřednictvím Zoo El Pantanal posílit volně žijící populaci v Ekvádoru. Ve volné přírodě kamiše růžkaté ohrožuje především vysoušení bažin a s tím spojená likvidace vhodného životního prostředí, místy je také loví pro maso.

4.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Vítej Akabo!

Přinášíme vám záběry příjezdu, stěhování a také prvních momentů samce jaguára Akaba v novém domově. Nenechte si ujít naše video.

Objevte nové věci

Máme nového samce jaguára!

V pátek 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a je nádherný!

Objevte nové věci

Pokračujeme v záchraně vzácných látkových tapet v zámku Lešná

Letos opet pokračujeme v restaurování látkových tapet v zámku Lešná, které pocházejí z konce 19. století. Tentokrát se záchrana týká místnosti pojmenované Kulečníková herna.

Objevte nové věci