Novinka

První pár kamišů v ČR

První pár kamišů v ČR

Zoo Zlín již brzy sestaví první chovný pár kamišů růžkatých v rámci Unie českých a slovenských zoo. Tyto robustní ptáky z tropických bažinatých oblastí Jižní Ameriky chovají v Evropě pouze 3 zoo.

Již brzy chovnou kolekci zlínské zoo rozšíří trojice kamišů růžkatých, robustních ptáků z bažinatých tropických oblastí Jižní Ameriky. Jedná se o vzácně chovaný ptačí druh, v Evropě jej návštěvníci uvidí pouze ve třech zoo.

Zoo Zlín tak vůbec poprvé sestaví chovný pár kamišů růžkatých v rámci Unie českých a slovenských zoo. Samec a dvě samice k nám přicestují z ekvádorské Zoo El Pantanal, se kterou již několik let spolupracujeme. Zoo El Pantal funguje také jako záchytné centrum pro zraněná a zabavená zvířata místní fauny. Zlínská zoo zde díky sbírce 4Nature podpořila výstavbu moderního zařízení pro umístění ptáků, malých a středně velkých zvířat. Naše podpora bude pokračovat i v následujících letech, příspěvek z finanční sbírky 4Nature pomůže s realizací veterinární kliniky a kanceláří pro zaměstnance centra. 

Do tohoto nového ptačího druhu vkládáme velké naděje. Pokud se nám podaří kamiše rozmnožit, rádi bychom přizvali další partnerské zoo ke spolupráci. Společně bychom se snažili vytvořit dostatečnou záložní populaci kamišů růžkatých v lidské péči a následně prostřednictvím Zoo El Pantanal posílit volně žijící populaci v Ekvádoru. Ve volné přírodě kamiše růžkaté ohrožuje především vysoušení bažin a s tím spojená likvidace vhodného životního prostředí, místy je také loví pro maso.

4.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci