Novinka

Branami zoo prošel 700 000. návštěvník!

Branami zoo prošel 700 000. návštěvník!

V neděli 16.10. v 14.58 ředitel Roman Horský poprvé v historii zoo přivítal 700 000. návštěvníka! Stal se jím pan Šimon Pachl z Hluku u Uherského Hradiště se svou rodinou.

Zlínská zoo letos zažívá nejúspěšnější návštěvní sezónu. V neděli 16. října v 14.58 ředitel zoo Roman Horský přivítal 700 000. návštěvníka letošního roku. Událo se tak poprvé ve více než sedmdesátileté historii zahrady. Jubilejním návštěvníkem se stal pan Šimon Pachl s rodinou – manželkou Michaelou a dětmi Maruškou a Šimonkem, kteří do zoo přijeli z Hluku u Uherského Hradiště.

Pro zlínskou zoo je to naprosto mimořádný úspěch, proto dárky pro 700 000. návštěvníka byly mimořádné. Rodina Pachlova získala zážitkový den s návštěvou expozice lemurů kata a s přenocováním v zoo, roční kartu Zoo Zlín Family, vajíčko nandu Darwinova se speciálním polepem a také velkou plyšovou žirafu a plyšové slůně. Partner zoo, zlínský hotel Baltaci Atrium, věnoval rodině luxusní víkendový pobyt s polopenzí.

Pachlovi měli ze všech dárků velkou radost. „Zlínskou zoo opravdu milujeme, několik roků máme roční kartu a do zoo často a moc rádi jezdíme. Je zkrátka nádherná. A dnes jsme si řekli, že když je tak pěkně, uděláme si k vám výlet. Že očekáváte 700 000. návštěvníka, to jsme vůbec netušili. O to větší je to pro nás překvapení. Moc vám za všechny ty nádherné dárky děkujeme.“ popsal své první dojmy pan Pachl. Jak ale vzápětí prozradil, velký podíl na získání titulu 700 000. návštěvníka měla dcerka Maruška. „Při příjezdu do zoo Maruška i Šimonek chtěli nejprve do vašeho zooshopu. Vůbec se mi nechtělo, přemlouval jsem je, ať jdeme za zvířátky, a pak se do obchodu vrátíme, ale nakonec jsme s manželkou prosbám dětí podlehli. Nějakou chvíli trvalo, než si dárky vybrali. A vlastně právě to rozhodlo, že jsme prošli turniketem ve ten správný čas. Na dnešní den nikdy nezapomeneme, budete mít v nás ty nejvěrnější návštěvníky,“ dodal Šimon Pachl.

Zlínská zoo dlouhodobě patří mezi nejnavštěvovanějších turistické cíle České republiky, v roce 2021 obsadila dokonce třetí příčku. „700 000 návštěvníků je pro nás naprosto fantastický úspěch. Máme velkou radost, že se to událo právě v roce 2022, kdy zřizovatel zoo, statutární město Zlín, slaví 700 let od první zmínky o městě. Je to krásné propojení. Brzy také prozradíme naše výjimečné překvapení a poděkování obyvatelům města Zlína, které jsme slíbili v případě dosažení návštěvnosti 700 000 osob,“ uvedl ředitel Roman Horský. A zmínil také ještě jednu zajímavost. „600 000. návštěvníka jsme poprvé přivítali v roce 2015, konkrétně to bylo 25. října v 14.55 hod. Za sedm let, 16. října 2022 v 14.58 prošel branami 700 000. návštěvník. Uvidíme, jaká čísla nám budoucnost přichystá. Věřím však, že postupně budované Karibuni a další novinky nám v dosažení nových návštěvních úspěchů pomohou,“ doplnil Roman Horský.

18.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci