Novinka

Branami zoo prošel 700 000. návštěvník!

Branami zoo prošel 700 000. návštěvník!

V neděli 16.10. v 14.58 ředitel Roman Horský poprvé v historii zoo přivítal 700 000. návštěvníka! Stal se jím pan Šimon Pachl z Hluku u Uherského Hradiště se svou rodinou.

Zlínská zoo letos zažívá nejúspěšnější návštěvní sezónu. V neděli 16. října v 14.58 ředitel zoo Roman Horský přivítal 700 000. návštěvníka letošního roku. Událo se tak poprvé ve více než sedmdesátileté historii zahrady. Jubilejním návštěvníkem se stal pan Šimon Pachl s rodinou – manželkou Michaelou a dětmi Maruškou a Šimonkem, kteří do zoo přijeli z Hluku u Uherského Hradiště.

Pro zlínskou zoo je to naprosto mimořádný úspěch, proto dárky pro 700 000. návštěvníka byly mimořádné. Rodina Pachlova získala zážitkový den s návštěvou expozice lemurů kata a s přenocováním v zoo, roční kartu Zoo Zlín Family, vajíčko nandu Darwinova se speciálním polepem a také velkou plyšovou žirafu a plyšové slůně. Partner zoo, zlínský hotel Baltaci Atrium, věnoval rodině luxusní víkendový pobyt s polopenzí.

Pachlovi měli ze všech dárků velkou radost. „Zlínskou zoo opravdu milujeme, několik roků máme roční kartu a do zoo často a moc rádi jezdíme. Je zkrátka nádherná. A dnes jsme si řekli, že když je tak pěkně, uděláme si k vám výlet. Že očekáváte 700 000. návštěvníka, to jsme vůbec netušili. O to větší je to pro nás překvapení. Moc vám za všechny ty nádherné dárky děkujeme.“ popsal své první dojmy pan Pachl. Jak ale vzápětí prozradil, velký podíl na získání titulu 700 000. návštěvníka měla dcerka Maruška. „Při příjezdu do zoo Maruška i Šimonek chtěli nejprve do vašeho zooshopu. Vůbec se mi nechtělo, přemlouval jsem je, ať jdeme za zvířátky, a pak se do obchodu vrátíme, ale nakonec jsme s manželkou prosbám dětí podlehli. Nějakou chvíli trvalo, než si dárky vybrali. A vlastně právě to rozhodlo, že jsme prošli turniketem ve ten správný čas. Na dnešní den nikdy nezapomeneme, budete mít v nás ty nejvěrnější návštěvníky,“ dodal Šimon Pachl.

Zlínská zoo dlouhodobě patří mezi nejnavštěvovanějších turistické cíle České republiky, v roce 2021 obsadila dokonce třetí příčku. „700 000 návštěvníků je pro nás naprosto fantastický úspěch. Máme velkou radost, že se to událo právě v roce 2022, kdy zřizovatel zoo, statutární město Zlín, slaví 700 let od první zmínky o městě. Je to krásné propojení. Brzy také prozradíme naše výjimečné překvapení a poděkování obyvatelům města Zlína, které jsme slíbili v případě dosažení návštěvnosti 700 000 osob,“ uvedl ředitel Roman Horský. A zmínil také ještě jednu zajímavost. „600 000. návštěvníka jsme poprvé přivítali v roce 2015, konkrétně to bylo 25. října v 14.55 hod. Za sedm let, 16. října 2022 v 14.58 prošel branami 700 000. návštěvník. Uvidíme, jaká čísla nám budoucnost přichystá. Věřím však, že postupně budované Karibuni a další novinky nám v dosažení nových návštěvních úspěchů pomohou,“ doplnil Roman Horský.

18.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rozsvícení vánočního stromu a světelné výzdoby

V neděli 11. prosince oficiálně přivítáme ve zlínské zoo letošní Vánoce! Těšit se můžete na Mikuláše, anděla a čerty, vánoční program, naše voňavé překvapení a společné rozsvícení vánočního stromu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Sloni si již užívají nový pavilon v Karibuni

Máme velký důvod k radosti. Trojice slonic s osmnáctiměsíčním slůnětem na výbornou zvládla přesun do dokončeného chovného zařízení v Karibuni! Přinášíme první fotografie.

Objevte nové věci

Akce pro obyvatele Zlínského kraje slavila úspěch

Zájem o speciální akci pro obyvatele Zlínského kraje byl mimořádný. Za 7 dní k nám zavítalo 34 000 návštěvníků. Děkujeme!

Objevte nové věci

Návštěva japonského velvyslance

V sobotu 15. října zlínská zoo hostila velmi vzácnou návštěvu. Ředitel zoo Roman Horský zde přivítal velvyslance Japonska Jeho Excelenci pana Suzukiho a tajemníka velvyslance pana Itó.

Objevte nové věci