Novinka

Na jaře do Zoo Zlín!

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Areál zahrady, především okolí zámku Lešná, rozzářily tisíce květů narcisů, tulipánů a hyacintů, rozkvetly také bílé magnolie, krokusy nebo zlatý déšť. Slonice a téměř dvouletý sloní sameček Zyqarri si již užívají rozlehlý travnatý výběh v Karibuni. Pokud nevládne „aprílové“ počasí, uvidíte celé stádo v Karibuni každý den od 11 hodin. Rušno je také u klokanů rudokrkých, z bezpečí máminých vaků vykukují letošní mláďata. V bývalém pavilonu slonů na vás čekají tapíři čabrakoví - samice Nadira se svým tříměsíčním potomkem jménem Coffee. V jihoamerické oblasti zavítejte k největší expozici jaguárů v Evropě nebo k expozici Jihoamerické pampy, kde uvidíte hned tři mláďata kapybar. V Zátoce rejnoků čekají na pohlazení a také nakrmení mořští rejnoci.

Zavítat můžete i do zámku Lešná. Interiéry patří mezi nejkrásnější v celé České republice, prohlídka zabere 40 minut. Během víkendů a státních svátků je otevřen od 10.00 do 16.00 hod., v pracovních dnech je prohlídka pro veřejnost vždy ve 13.00 (kromě pondělí).

12.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Hledáme papouška!

Chceme všechny poprosit o pomoc! Hledáme papouška aru hyacintového.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návštěva velvyslankyně Malajsie

Na konci května Zoo Zlín hostila vzácnou návštěvu. Ředitel Roman Horský zde přivítal velvyslankyni Malajsie v České republice Její Excelenci paní Suzilah Binti Moho Sidek.

Objevte nové věci

Mláďata klokanů už mají jméno

Šest mláďat klokanů rudokrkých v pondělí 3. června pokřtili ministr životního prostředí Petr Hladík a hosté 64. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Objevte nové věci

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci