Novinka

Na jaře do Zoo Zlín!

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Areál zahrady, především okolí zámku Lešná, rozzářily tisíce květů narcisů, tulipánů a hyacintů, rozkvetly také bílé magnolie, krokusy nebo zlatý déšť. Slonice a téměř dvouletý sloní sameček Zyqarri si již užívají rozlehlý travnatý výběh v Karibuni. Pokud nevládne „aprílové“ počasí, uvidíte celé stádo v Karibuni každý den od 11 hodin. Rušno je také u klokanů rudokrkých, z bezpečí máminých vaků vykukují letošní mláďata. V bývalém pavilonu slonů na vás čekají tapíři čabrakoví - samice Nadira se svým tříměsíčním potomkem jménem Coffee. V jihoamerické oblasti zavítejte k největší expozici jaguárů v Evropě nebo k expozici Jihoamerické pampy, kde uvidíte hned tři mláďata kapybar. V Zátoce rejnoků čekají na pohlazení a také nakrmení mořští rejnoci.

Zavítat můžete i do zámku Lešná. Interiéry patří mezi nejkrásnější v celé České republice, prohlídka zabere 40 minut. Během víkendů a státních svátků je otevřen od 10.00 do 16.00 hod., v pracovních dnech je prohlídka pro veřejnost vždy ve 13.00 (kromě pondělí).

12.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslava 2. narozenin Zyqarriho a 20 let chovu slonů

V neděli 4. června Vás zveme na velkou oslavu dvaceti let chovu slonů afrických a druhých narozenin prvního mláděte slona afrického v ČR!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Máme novou lvici!

Přinášíme skvělou zprávu. Zveme Vás na první setkání s naší novou lvicí! Získali jsme ji z francouzské zoo Planete Sauvage a jmenuje se Kwale.

Objevte nové věci