Novinka

Na jaře do Zoo Zlín!

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Areál zahrady, především okolí zámku Lešná, rozzářily tisíce květů narcisů, tulipánů a hyacintů, rozkvetly také bílé magnolie, krokusy nebo zlatý déšť. Slonice a téměř dvouletý sloní sameček Zyqarri si již užívají rozlehlý travnatý výběh v Karibuni. Pokud nevládne „aprílové“ počasí, uvidíte celé stádo v Karibuni každý den od 11 hodin. Rušno je také u klokanů rudokrkých, z bezpečí máminých vaků vykukují letošní mláďata. V bývalém pavilonu slonů na vás čekají tapíři čabrakoví - samice Nadira se svým tříměsíčním potomkem jménem Coffee. V jihoamerické oblasti zavítejte k největší expozici jaguárů v Evropě nebo k expozici Jihoamerické pampy, kde uvidíte hned tři mláďata kapybar. V Zátoce rejnoků čekají na pohlazení a také nakrmení mořští rejnoci.

Zavítat můžete i do zámku Lešná. Interiéry patří mezi nejkrásnější v celé České republice, prohlídka zabere 40 minut. Během víkendů a státních svátků je otevřen od 10.00 do 16.00 hod., v pracovních dnech je prohlídka pro veřejnost vždy ve 13.00 (kromě pondělí).

12.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Vítej Akabo!

Přinášíme vám záběry příjezdu, stěhování a také prvních momentů samce jaguára Akaba v novém domově. Nenechte si ujít naše video.

Objevte nové věci

Máme nového samce jaguára!

V pátek 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a je nádherný!

Objevte nové věci

Pokračujeme v záchraně vzácných látkových tapet v zámku Lešná

Letos opet pokračujeme v restaurování látkových tapet v zámku Lešná, které pocházejí z konce 19. století. Tentokrát se záchrana týká místnosti pojmenované Kulečníková herna.

Objevte nové věci