Novinka

Jaký byl Halloween 2019

Jaký byl Halloween 2019

Víkendovou oslavu prastarého keltského svátku Halloween si nenechalo ujít 6 000 návštěvníků! Děkujeme!

Víkendovou oslavu prastarého keltského svátku Halloween si nenechalo ujít 6 000 návštěvníků! Máme velkou radost, že nápaditá výzdoba našich zahradníků a bohatý doprovodný program se vám rok od roku víc a víc líbí.

A co všechno jste si mohli užít? Tradičně hlavní oslavy proběhly v sobotu. Od půl jedné začalo na nádvoří zámku Lešná dlabání dýňových lampiček. K dispozici bylo více jak 100 dýní, v 15.00 hod. nezůstala ani jedna. U hlavního a sezónního vstupu si všichni zájemci mohli od 14.00 hod. zakoupit halloweenský lampion, v 15.00 odstartovala u tropické haly první dětská prohlídka s čarodějnicemi. Trio čarodějnic ve třech hodinových prohlídkách prošlo s dětmi 6 stanovišť, nechyběla ani ochutnávka čarovného lektvaru.

To hlavní strašení vypuklo úderem půl šesté. Od restaurace Neapolitáno po pavilon žiraf jsme pro vás připravili 10 stanovišť. Sedm jsme nasvítili a označili, tři byla naším překvapením. Tak třeba stanoviště číslo 1 u restaurace Neapolitáno nabídlo ochutnávku smažených červů, sarančat a cvrčků, stanoviště číslo 7 u Tyrolu zase věštění budoucnosti. U dětí vítězilo číslo 2 u rejnoků s hádáním předmětů ukrytých v láhvi a číslo 4 na louce před pavilonem žiraf s poznáváním koření podle vůně. V celé horní části areálu se navíc pohybovalo 18 strašidel - od mrtvých nevěst a jeptišek, vlkodlaka, upírů, Beetlejuice až po Smrtku. Podle výskotů a výkřiků bylo poznat, že se nám to strašení docela podařilo :)

V neděli opět ve 13.00 hod. "přiletěly" k tropické hale tři čarodějnice na dětské prohlídky. Halloween si užila i naše zvířata. U tapírů čabrakových, surikat, hyen, slonů, lvů, medvědů, tygrů a papoušků kea jsme postupně během neděle umístili vydlabané i plné dýně. A věřte nám, že bylo na co se dívat a hlavně co fotit :)

Letošní halloweenskou výzdobu si můžete užít ještě tento týden. Pokud nám to počasí dovolí, necháme ji do neděle 10. listopadu.

Tak za rok na oslavě Haloweenu v Zoo Zleen zase na viděnou! 

4.11. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Zoo Zlín je třetím nejnavštěvovanějším turistickým místem ČR za rok 2021!

Slavíme obrovský úspěch! Zlínská zoo se v roce 2021 zařadila mezi trojici nejoblíbenějších turistických cílů České republiky! Do zoo zavítalo téměř 624 000 osob, o 20 % více než v roce 2020.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zveme Vás na Den Japonska!

V neděli 26. června si v japonské zahradě Mu-Shin nenechejte ujít Den Japonska. Těšit se můžete na čajový obřad, ochutnávku sushi a také na zábavné dílny pro děti i dospělé.

Objevte nové věci

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

V neděli 19. června jsme uspořádali oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. A byla to oslava jaksepatří!

Objevte nové věci

Mláďata lemurů kata mají slavné kmotry

Maggie, Homer, Happy a Heroe. Tak se od konce května jmenují čtyři mláďata lemura kata, která pokřtili oblíbení čeští herci Roman Vojtek, Martin Hrdinka, Honza Šťastný a Vladimír Polívka.

Objevte nové věci