Novinka

Jaký byl Halloween 2019

Jaký byl Halloween 2019

Víkendovou oslavu prastarého keltského svátku Halloween si nenechalo ujít 6 000 návštěvníků! Děkujeme!

Víkendovou oslavu prastarého keltského svátku Halloween si nenechalo ujít 6 000 návštěvníků! Máme velkou radost, že nápaditá výzdoba našich zahradníků a bohatý doprovodný program se vám rok od roku víc a víc líbí.

A co všechno jste si mohli užít? Tradičně hlavní oslavy proběhly v sobotu. Od půl jedné začalo na nádvoří zámku Lešná dlabání dýňových lampiček. K dispozici bylo více jak 100 dýní, v 15.00 hod. nezůstala ani jedna. U hlavního a sezónního vstupu si všichni zájemci mohli od 14.00 hod. zakoupit halloweenský lampion, v 15.00 odstartovala u tropické haly první dětská prohlídka s čarodějnicemi. Trio čarodějnic ve třech hodinových prohlídkách prošlo s dětmi 6 stanovišť, nechyběla ani ochutnávka čarovného lektvaru.

To hlavní strašení vypuklo úderem půl šesté. Od restaurace Neapolitáno po pavilon žiraf jsme pro vás připravili 10 stanovišť. Sedm jsme nasvítili a označili, tři byla naším překvapením. Tak třeba stanoviště číslo 1 u restaurace Neapolitáno nabídlo ochutnávku smažených červů, sarančat a cvrčků, stanoviště číslo 7 u Tyrolu zase věštění budoucnosti. U dětí vítězilo číslo 2 u rejnoků s hádáním předmětů ukrytých v láhvi a číslo 4 na louce před pavilonem žiraf s poznáváním koření podle vůně. V celé horní části areálu se navíc pohybovalo 18 strašidel - od mrtvých nevěst a jeptišek, vlkodlaka, upírů, Beetlejuice až po Smrtku. Podle výskotů a výkřiků bylo poznat, že se nám to strašení docela podařilo :)

V neděli opět ve 13.00 hod. "přiletěly" k tropické hale tři čarodějnice na dětské prohlídky. Halloween si užila i naše zvířata. U tapírů čabrakových, surikat, hyen, slonů, lvů, medvědů, tygrů a papoušků kea jsme postupně během neděle umístili vydlabané i plné dýně. A věřte nám, že bylo na co se dívat a hlavně co fotit :)

Letošní halloweenskou výzdobu si můžete užít ještě tento týden. Pokud nám to počasí dovolí, necháme ji do neděle 10. listopadu.

Tak za rok na oslavě Haloweenu v Zoo Zleen zase na viděnou! 

4.11. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci