Novinka

Jaký byl Halloween 2019

Jaký byl Halloween 2019

Víkendovou oslavu prastarého keltského svátku Halloween si nenechalo ujít 6 000 návštěvníků! Děkujeme!

Víkendovou oslavu prastarého keltského svátku Halloween si nenechalo ujít 6 000 návštěvníků! Máme velkou radost, že nápaditá výzdoba našich zahradníků a bohatý doprovodný program se vám rok od roku víc a víc líbí.

A co všechno jste si mohli užít? Tradičně hlavní oslavy proběhly v sobotu. Od půl jedné začalo na nádvoří zámku Lešná dlabání dýňových lampiček. K dispozici bylo více jak 100 dýní, v 15.00 hod. nezůstala ani jedna. U hlavního a sezónního vstupu si všichni zájemci mohli od 14.00 hod. zakoupit halloweenský lampion, v 15.00 odstartovala u tropické haly první dětská prohlídka s čarodějnicemi. Trio čarodějnic ve třech hodinových prohlídkách prošlo s dětmi 6 stanovišť, nechyběla ani ochutnávka čarovného lektvaru.

To hlavní strašení vypuklo úderem půl šesté. Od restaurace Neapolitáno po pavilon žiraf jsme pro vás připravili 10 stanovišť. Sedm jsme nasvítili a označili, tři byla naším překvapením. Tak třeba stanoviště číslo 1 u restaurace Neapolitáno nabídlo ochutnávku smažených červů, sarančat a cvrčků, stanoviště číslo 7 u Tyrolu zase věštění budoucnosti. U dětí vítězilo číslo 2 u rejnoků s hádáním předmětů ukrytých v láhvi a číslo 4 na louce před pavilonem žiraf s poznáváním koření podle vůně. V celé horní části areálu se navíc pohybovalo 18 strašidel - od mrtvých nevěst a jeptišek, vlkodlaka, upírů, Beetlejuice až po Smrtku. Podle výskotů a výkřiků bylo poznat, že se nám to strašení docela podařilo :)

V neděli opět ve 13.00 hod. "přiletěly" k tropické hale tři čarodějnice na dětské prohlídky. Halloween si užila i naše zvířata. U tapírů čabrakových, surikat, hyen, slonů, lvů, medvědů, tygrů a papoušků kea jsme postupně během neděle umístili vydlabané i plné dýně. A věřte nám, že bylo na co se dívat a hlavně co fotit :)

Letošní halloweenskou výzdobu si můžete užít ještě tento týden. Pokud nám to počasí dovolí, necháme ji do neděle 10. listopadu.

Tak za rok na oslavě Haloweenu v Zoo Zleen zase na viděnou! 

4.11. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci

Zoo Zlín je ekonomickým tygrem mezi zoologickými zahradami

A to doslova. Dokážeme si totiž pokrýt 91 % našich nákladů. Naše soběstačnost tak patří mezi ty nejvyšší v rámci světových zoo.

Objevte nové věci