Novinka

Ohlédnutí za Halloweenem

Ohlédnutí za Halloweenem

Oslavy Halloweenu ve zlínské zoo si nenechalo ujít téměř 22 000 návštěvníků! Děkujeme za vaši přízeň a zájem, za vaše krásné vzkazy a hodnocení!

Zábavná a nápaditá halloweenská výzdoba z dílny našich zahradníků, pestrý doprovodný program, ve kterém nechybělo třeba dlabání dýní, Škola čar a kouzel, dětské halloweenské prohlídky zámku Lešná nebo strašidelná noční stezka s 25 strašidly, a také, až na jeden den, příjemné počasí. To vše přispělo k mimořádné návštěvnosti zlínské zoo v závěru října. Od čtvrtku 26. do neděle 29. října si k nám našlo cestu 21 595 návštěvníků. Děkujeme!!!

Hitem letošního Halloweenu se staly dětské halloweenské prohlídky zámku. Speciální prohlídku s upírem, Bílou paní a čarodějnicí si od čtvrtku do neděle nenechalo ujít 1 290 malých i velkých návštěvníků. Děti v zámku poznávaly čarovné bylinky, zachraňovaly miminka netopýrů před zlým obřím pavoukem, skládaly halloweenské puzzle. Za odvahu a statečnost si každý malý účastník odnesl milý dárek na památku.

První oslavy Halloweenu jsme uspořádali v roce 2014. Právě v tomto roce náš tým zahradníků poprvé připravil nápaditá a zábavná aranžmá, která bavila malé i velké návštěvníky. Další rok jsme přidali dětské prohlídky s čarodějnicemi, pak stanoviště s úkoly, velký rej nejrůznějších strašidel, zkrátka každý následující rok jsme nabídli nějaké nové překvapení. Zájem o Halloween byl rok od roku větší, proto z původních víkendových tu máme nyní již několikadenní oslavy Halloweenu. A máme velkou radost, že se vám náš Halloween líbí a že vás baví.

Halloweenskou výzdobu si u nás můžete užít ještě do pondělí 6. listopadu. A současně vás všechny zveme na Halloween 2024. Do diářů zapište termín 26.-30. října 2024. Bude to jubilejní 10. ročník, máte se na co těšit!

30.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Vítej Akabo!

Přinášíme vám záběry příjezdu, stěhování a také prvních momentů samce jaguára Akaba v novém domově. Nenechte si ujít naše video.

Objevte nové věci

Máme nového samce jaguára!

V pátek 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a je nádherný!

Objevte nové věci

Pokračujeme v záchraně vzácných látkových tapet v zámku Lešná

Letos opet pokračujeme v restaurování látkových tapet v zámku Lešná, které pocházejí z konce 19. století. Tentokrát se záchrana týká místnosti pojmenované Kulečníková herna.

Objevte nové věci