Novinka

4Nature-pomáháme v Ekvádoru

4Nature-pomáháme v Ekvádoru

Díky sbírce 4Nature pomáháme rozšířit záchranné centrum v Ekvádoru. Děkujeme za Vaši podporu!

Projekt finanční sbírky 4NATURE určené na ochranu zvířat ve volné přírodě přinesl v roce 2018 téměř 950 000 Kč. Zvolením vstupného 4NATURE, které obsahuje dvoukorunový příspěvek na ochranu zvířat v divočině, lidé nejvíce podpořili rozšíření záchranného centra v Ekvádoru. Díky předané finanční částce z této sbírky se v ekvádorské Zoologico el Pantanal již rozběhla výstavba nové části záchranného centra. Zlínská zoo je jedinou českou zoo, kde návštěvníci rozhodují o výši příspěvku na konkrétní ochranářský projekt.

„Velmi nás těší, že z 10 návštěvníků si 8 osob vybralo právě vstupné 4NATURE s příspěvkem na ochranu zvířat. Nejvyšší částku, téměř 415 000 Kč, lidé věnovali na projekt záchranného centra v Ekvádoru,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský. Zoo touto částkou podpořila rozšíření centra v zoologické zahradě Zoologico el Pantanal, které se zaměřuje na zraněná nebo zachráněná zvířata místní fauny. „Ekvádorská zoo jen v roce 2018 poskytla útočiště 65 jedincům, např. kotulům, mravenečníkům čtyřprstým, papouškům, želvám nebo vačicím. 29 zvířat přišlo do zoo s nějakým zraněním, 36 zvířat pocházelo z ilegálního obchodu. Nové zařízení nejen podstatně zvýší kapacitu centra, ale rozšíří i možnosti ekvádorských kolegů v souvislosti s návratem zachráněných zvířat zpět do volné přírody,“ doplnil ředitel Horský. Výstavba nového zařízení se rozběhla v dubnu 2019, dokončení ZOO el Pantanal plánuje během 5 měsíců. „Nová budova bude sloužit jako záchranné centrum pro ptáky a malé a středně velké savce. Zastřený pavilon o délce 30 metrů a šířce 12 metrů bude rozdělen do několika samostatných částí. Ekvádorská zoo nás bude průběžně informovat nejen o průběhu výstavby, ale následně také o pohybu zvířat v rámci tohoto zařízení,“ přiblížil ředitel Roman Horský.

Ve sbírce 4NATURE zlínská zoo pokračuje i v roce 2019. O přízeň se opět ucházejí stejné projekty – ochrana saoly v Laosu, ochrana kriticky ohrožené pižmovky bělokřídlé na Sumatře a podpora záchranného centra v ekvádorské Zoologico el Pantanal.

Přiložené fotografie ukazují průběh výstavby budovy pro rozšíření záchranného centra v ZOO el Pantanal.

13.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Máme novou lvici!

Přinášíme skvělou zprávu. Zveme Vás na první setkání s naší novou lvicí! Získali jsme ji z francouzské zoo Planete Sauvage a jmenuje se Kwale.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Novinky u tygrů

Přijďte se podívat na náš nový pár tygrů ussurijských - čtyřletou tygřici Sambu a dvanáctiletého tygra Youriho.

Objevte nové věci

Rekordní počet mláďat želvy ostruhaté

Máme velkou radost! Ze 24 vajec želv ostruhatých, o které chovatelé pečovali v inkubátorech, se již vylíhlo 20 želviček. I zbývající 4 vejce jsou oplozena, počet malých želv se tak brzy navýší.

Objevte nové věci

Vzácný odchov dvou druhů pelikánů

Hlásíme významné chovatelské úspěchy - 2 mláďata pelikánů australských a 1 mládě pelikánů skvrnozobých! Máme velkou radost.

Objevte nové věci