Novinka

4Nature-pomáháme v Ekvádoru

4Nature-pomáháme v Ekvádoru

Díky sbírce 4Nature pomáháme rozšířit záchranné centrum v Ekvádoru. Děkujeme za Vaši podporu!

Projekt finanční sbírky 4NATURE určené na ochranu zvířat ve volné přírodě přinesl v roce 2018 téměř 950 000 Kč. Zvolením vstupného 4NATURE, které obsahuje dvoukorunový příspěvek na ochranu zvířat v divočině, lidé nejvíce podpořili rozšíření záchranného centra v Ekvádoru. Díky předané finanční částce z této sbírky se v ekvádorské Zoologico el Pantanal již rozběhla výstavba nové části záchranného centra. Zlínská zoo je jedinou českou zoo, kde návštěvníci rozhodují o výši příspěvku na konkrétní ochranářský projekt.

„Velmi nás těší, že z 10 návštěvníků si 8 osob vybralo právě vstupné 4NATURE s příspěvkem na ochranu zvířat. Nejvyšší částku, téměř 415 000 Kč, lidé věnovali na projekt záchranného centra v Ekvádoru,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský. Zoo touto částkou podpořila rozšíření centra v zoologické zahradě Zoologico el Pantanal, které se zaměřuje na zraněná nebo zachráněná zvířata místní fauny. „Ekvádorská zoo jen v roce 2018 poskytla útočiště 65 jedincům, např. kotulům, mravenečníkům čtyřprstým, papouškům, želvám nebo vačicím. 29 zvířat přišlo do zoo s nějakým zraněním, 36 zvířat pocházelo z ilegálního obchodu. Nové zařízení nejen podstatně zvýší kapacitu centra, ale rozšíří i možnosti ekvádorských kolegů v souvislosti s návratem zachráněných zvířat zpět do volné přírody,“ doplnil ředitel Horský. Výstavba nového zařízení se rozběhla v dubnu 2019, dokončení ZOO el Pantanal plánuje během 5 měsíců. „Nová budova bude sloužit jako záchranné centrum pro ptáky a malé a středně velké savce. Zastřený pavilon o délce 30 metrů a šířce 12 metrů bude rozdělen do několika samostatných částí. Ekvádorská zoo nás bude průběžně informovat nejen o průběhu výstavby, ale následně také o pohybu zvířat v rámci tohoto zařízení,“ přiblížil ředitel Roman Horský.

Ve sbírce 4NATURE zlínská zoo pokračuje i v roce 2019. O přízeň se opět ucházejí stejné projekty – ochrana saoly v Laosu, ochrana kriticky ohrožené pižmovky bělokřídlé na Sumatře a podpora záchranného centra v ekvádorské Zoologico el Pantanal.

Přiložené fotografie ukazují průběh výstavby budovy pro rozšíření záchranného centra v ZOO el Pantanal.

13.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci