Novinka

Dejme lvům novou šanci

Dejme lvům novou šanci

Záchranné centrum pro lvy. Náš nový a průlomový projekt, který rozběhneme na začátku roku 2024. Přidáte se?

Věděli jste, že zatímco české zoo chovají 54 lvů, v soukromém držení je evidováno neuvěřitelných 165 lvů??? Tito lvi v útlém věku často sloužili jako „mazlíčci“ pro fotografování, někteří nyní přežívají v naprosto nevyhovujících podmínkách, další jsou chování nelegálně. I kdyby je stát chtěl majitelům odebrat, není v České republice zařízení, kam je umístit …

Proto jsme se rozhodli postavit PRVNÍ ZÁCHRANNÉ CENTRUM PRO LVY v České republice. S rozběhem nám pomůže Ministerstvo životního prostředí, město Zlín a Zlínský kraj, ale bez Vaší podpory se tentokrát neobejdeme. Když spojíme naše síly, dokážeme společně v roce 2025 otevřít nový domov pro zabavené lvy.

Věříme, že se přidáte!  Možnosti jsou hodně zajímavé! Podrobnosti najdete na https://shop.zoozlin.eu/kategorie/8-dejme-lvum-novou-sanci.


DĚKUJEME, ŽE S VÁMI DÁME LVŮM NOVOU ŠANCI!

Vaše Zoo Zlín 

 

29.11. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci

Zoo Zlín je ekonomickým tygrem mezi zoologickými zahradami

A to doslova. Dokážeme si totiž pokrýt 91 % našich nákladů. Naše soběstačnost tak patří mezi ty nejvyšší v rámci světových zoo.

Objevte nové věci