Novinka

Cena hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná

Cena hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná

Zoo Zlín získala prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná!

Jubilejní 20. ročník soutěže „Stavba roku Zlínského kraje 2021“, která se koná pod záštitou hejtmana Radima Holiše, přinesl zlínské zoo mimořádný úspěch. Za generální opravu střechy zámku Lešná, která probíhala od podzimu 2018 do září 2021, Zoo Zlín získala prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje.

Vyhlášení výsledků a slavnostní předání ceny proběhlo v červnu v holešovském zámku. „Zámek Lešná je unikátní nejen svým umístěním v areálu zoo, ale i tím, že jde o jedno z nejmladších šlechtických sídel u nás. Samotná střecha zámku je velmi členitá a přístup ke všem místům jako jsou úžlabí či věžičky vyžadoval obrovské stavařské umění a úsilí. Klobouk dolů před výsledkem a všemi machry, kteří se o rekonstrukci zasloužili! Je to pečlivá a mistrovská práce, která teď zdobí zámek v nejkrásnější zoologické zahradě, jakou znám,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Radost z dosaženého úspěchu vyjádřil i ředitel zoo Roman Horský. „Je to pro nás mimořádná událost a velké ocenění nejen našeho úsilí, ale především skvěle odvedené práce zaměstnanců společnosti Teslice. Zajistit opravu střechy památkově chráněného objektu bylo mimořádně náročné, stojí za ní spolupráce desítek odborníků nejrůznějších profesí, od řemeslných mistrů přes dodavatelské firmy až po pracovníky Památkového úřadu. Všem za jejich úsilí a nasazení ještě jednou moc děkuji,“ uvedl Roman Horský.

Památkově chráněný zámek Lešná je architektonickou chloubou zlínské zoo. Jeho výstavba byla dokončena v roce 1893, generální oprava střechy proběhla poprvé po téměř 130 letech od jeho dokončení. Vyžádala si celkové náklady ve výši 39,6 milionů Kč. Zřizovatel zoo, statutární město Zlín, přispěl částkou 35,3 milionů Kč, Zlínský kraj poskytl dotaci ve výši 3,8 milionů Kč. Zoo Zlín uhradila půl milionu Kč. „Děkuji městu Zlínu a Zlínskému kraji za pomoc a finanční podporu. Bez jejich vstřícnosti bychom takto náročnou opravu nezvládli. Velmi si této pomoci vážíme,“ zdůraznil ředitel Horský.

13.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci