Novinka

Sameček hyeny Bakari

Sameček hyeny Bakari

Bakari. Tak se od čtvrtku 30 května oficiálně jmenuje sameček hyeny skvrnité ve zlínské zoo. A má známé kmotry.

Bakari. Tak se od čtvrtku 30 května oficiálně jmenuje sameček hyeny skvrnité ve zlínské zoo. Kmotrem malé hyeny se stali zpěvačka Šárka Marková, moderátor a tanečník Jan Onder a náměstek primátora města Zlína Miroslav Adámek. Slavnostní křest si nenechali ujít i další významní hosté zlínského dětského filmového festivalu – Dana Morávková, Roman Vojtek, Honza Čenský, Martin Hrdinka nebo prezident českých kouzelníků Jirka Hadaš.

Křtiny proběhly přímo u expozice hyen v etiopské oblasti zoo. Mládě hyeny zastoupili plyšoví „dvojníci“. Připíjelo se dětským šampaňským a sameček hyeny získal jméno Bakari, které mu zůstane po celý život. Ve svahilštině to znamená "ten, který má úspěch".

Zlín film festival a ZOO Zlín patří již neodmyslitelně k sobě. Každoročně přijíždějí do zoo hvězdy festivalu, aby se staly kmotry některého ze zdejších mláďat. Letošní kmotři mladého samečka hyeny skvrnité se shodli na společném přání.  „Přejeme mláděti, aby vyrůstalo ve zdraví a dobře se mu dařilo. Ať je jeho život hodně dlouhý,“ uvedli kmotři.

Zatímco se připíjelo na zdraví malé hyeny, vyhlížel Bakari ze svého výběhu jen velmi opatrně. Svým kmotrům se ale nakonec pořádně předvedl i se starší sestrou a oběma rodiči. Bakari se narodil v prosinci 2018. Matkou je čtrnáctiletá samice Gilly, pro kterou je to již třetí úspěšně odchované mládě. Kromě nich návštěvníci ve výběhu v etiopské oblasti zoo uvidí také devítiletého samce Zoltána a tříletou samičku Tesy, která se ve zlínské zoo narodila v březnu 2016.

 

31.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Zoo Zlín je třetím nejnavštěvovanějším turistickým místem ČR za rok 2021!

Slavíme obrovský úspěch! Zlínská zoo se v roce 2021 zařadila mezi trojici nejoblíbenějších turistických cílů České republiky! Do zoo zavítalo téměř 624 000 osob, o 20 % více než v roce 2020.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zveme Vás na Den Japonska!

V neděli 26. června si v japonské zahradě Mu-Shin nenechejte ujít Den Japonska. Těšit se můžete na čajový obřad, ochutnávku sushi a také na zábavné dílny pro děti i dospělé.

Objevte nové věci

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

V neděli 19. června jsme uspořádali oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. A byla to oslava jaksepatří!

Objevte nové věci

Mláďata lemurů kata mají slavné kmotry

Maggie, Homer, Happy a Heroe. Tak se od konce května jmenují čtyři mláďata lemura kata, která pokřtili oblíbení čeští herci Roman Vojtek, Martin Hrdinka, Honza Šťastný a Vladimír Polívka.

Objevte nové věci