Open Nav

Sameček hyeny Bakari

Úvod Novinky Sameček hyeny Bakari

Bakari. Tak se od čtvrtku 30 května oficiálně jmenuje sameček hyeny skvrnité ve zlínské zoo. Kmotrem malé hyeny se stali zpěvačka Šárka Marková, moderátor a tanečník Jan Onder a náměstek primátora města Zlína Miroslav Adámek. Slavnostní křest si nenechali ujít i další významní hosté zlínského dětského filmového festivalu – Dana Morávková, Roman Vojtek, Honza Čenský, Martin Hrdinka nebo prezident českých kouzelníků Jirka Hadaš.

Křtiny proběhly přímo u expozice hyen v etiopské oblasti zoo. Mládě hyeny zastoupili plyšoví „dvojníci“. Připíjelo se dětským šampaňským a sameček hyeny získal jméno Bakari, které mu zůstane po celý život. Ve svahilštině to znamená "ten, který má úspěch".

Zlín film festival a ZOO Zlín patří již neodmyslitelně k sobě. Každoročně přijíždějí do zoo hvězdy festivalu, aby se staly kmotry některého ze zdejších mláďat. Letošní kmotři mladého samečka hyeny skvrnité se shodli na společném přání.  „Přejeme mláděti, aby vyrůstalo ve zdraví a dobře se mu dařilo. Ať je jeho život hodně dlouhý,“ uvedli kmotři.

Zatímco se připíjelo na zdraví malé hyeny, vyhlížel Bakari ze svého výběhu jen velmi opatrně. Svým kmotrům se ale nakonec pořádně předvedl i se starší sestrou a oběma rodiči. Bakari se narodil v prosinci 2018. Matkou je čtrnáctiletá samice Gilly, pro kterou je to již třetí úspěšně odchované mládě. Kromě nich návštěvníci ve výběhu v etiopské oblasti zoo uvidí také devítiletého samce Zoltána a tříletou samičku Tesy, která se ve zlínské zoo narodila v březnu 2016.

 

Sameček hyeny Bakari Sameček hyeny Bakari Sameček hyeny Bakari Sameček hyeny Bakari Sameček hyeny Bakari Sameček hyeny Bakari Sameček hyeny Bakari Sameček hyeny Bakari Sameček hyeny Bakari

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín