Novinka

Sameček hyeny Bakari

Sameček hyeny Bakari

Bakari. Tak se od čtvrtku 30 května oficiálně jmenuje sameček hyeny skvrnité ve zlínské zoo. A má známé kmotry.

Bakari. Tak se od čtvrtku 30 května oficiálně jmenuje sameček hyeny skvrnité ve zlínské zoo. Kmotrem malé hyeny se stali zpěvačka Šárka Marková, moderátor a tanečník Jan Onder a náměstek primátora města Zlína Miroslav Adámek. Slavnostní křest si nenechali ujít i další významní hosté zlínského dětského filmového festivalu – Dana Morávková, Roman Vojtek, Honza Čenský, Martin Hrdinka nebo prezident českých kouzelníků Jirka Hadaš.

Křtiny proběhly přímo u expozice hyen v etiopské oblasti zoo. Mládě hyeny zastoupili plyšoví „dvojníci“. Připíjelo se dětským šampaňským a sameček hyeny získal jméno Bakari, které mu zůstane po celý život. Ve svahilštině to znamená "ten, který má úspěch".

Zlín film festival a ZOO Zlín patří již neodmyslitelně k sobě. Každoročně přijíždějí do zoo hvězdy festivalu, aby se staly kmotry některého ze zdejších mláďat. Letošní kmotři mladého samečka hyeny skvrnité se shodli na společném přání.  „Přejeme mláděti, aby vyrůstalo ve zdraví a dobře se mu dařilo. Ať je jeho život hodně dlouhý,“ uvedli kmotři.

Zatímco se připíjelo na zdraví malé hyeny, vyhlížel Bakari ze svého výběhu jen velmi opatrně. Svým kmotrům se ale nakonec pořádně předvedl i se starší sestrou a oběma rodiči. Bakari se narodil v prosinci 2018. Matkou je čtrnáctiletá samice Gilly, pro kterou je to již třetí úspěšně odchované mládě. Kromě nich návštěvníci ve výběhu v etiopské oblasti zoo uvidí také devítiletého samce Zoltána a tříletou samičku Tesy, která se ve zlínské zoo narodila v březnu 2016.

 

31.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Máme novou lvici!

Přinášíme skvělou zprávu. Zveme Vás na první setkání s naší novou lvicí! Získali jsme ji z francouzské zoo Planete Sauvage a jmenuje se Kwale.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Novinky u tygrů

Přijďte se podívat na náš nový pár tygrů ussurijských - čtyřletou tygřici Sambu a dvanáctiletého tygra Youriho.

Objevte nové věci

Rekordní počet mláďat želvy ostruhaté

Máme velkou radost! Ze 24 vajec želv ostruhatých, o které chovatelé pečovali v inkubátorech, se již vylíhlo 20 želviček. I zbývající 4 vejce jsou oplozena, počet malých želv se tak brzy navýší.

Objevte nové věci

Vzácný odchov dvou druhů pelikánů

Hlásíme významné chovatelské úspěchy - 2 mláďata pelikánů australských a 1 mládě pelikánů skvrnozobých! Máme velkou radost.

Objevte nové věci