Novinka

Sameček hyeny Bakari

Sameček hyeny Bakari

Bakari. Tak se od čtvrtku 30 května oficiálně jmenuje sameček hyeny skvrnité ve zlínské zoo. A má známé kmotry.

Bakari. Tak se od čtvrtku 30 května oficiálně jmenuje sameček hyeny skvrnité ve zlínské zoo. Kmotrem malé hyeny se stali zpěvačka Šárka Marková, moderátor a tanečník Jan Onder a náměstek primátora města Zlína Miroslav Adámek. Slavnostní křest si nenechali ujít i další významní hosté zlínského dětského filmového festivalu – Dana Morávková, Roman Vojtek, Honza Čenský, Martin Hrdinka nebo prezident českých kouzelníků Jirka Hadaš.

Křtiny proběhly přímo u expozice hyen v etiopské oblasti zoo. Mládě hyeny zastoupili plyšoví „dvojníci“. Připíjelo se dětským šampaňským a sameček hyeny získal jméno Bakari, které mu zůstane po celý život. Ve svahilštině to znamená "ten, který má úspěch".

Zlín film festival a ZOO Zlín patří již neodmyslitelně k sobě. Každoročně přijíždějí do zoo hvězdy festivalu, aby se staly kmotry některého ze zdejších mláďat. Letošní kmotři mladého samečka hyeny skvrnité se shodli na společném přání.  „Přejeme mláděti, aby vyrůstalo ve zdraví a dobře se mu dařilo. Ať je jeho život hodně dlouhý,“ uvedli kmotři.

Zatímco se připíjelo na zdraví malé hyeny, vyhlížel Bakari ze svého výběhu jen velmi opatrně. Svým kmotrům se ale nakonec pořádně předvedl i se starší sestrou a oběma rodiči. Bakari se narodil v prosinci 2018. Matkou je čtrnáctiletá samice Gilly, pro kterou je to již třetí úspěšně odchované mládě. Kromě nich návštěvníci ve výběhu v etiopské oblasti zoo uvidí také devítiletého samce Zoltána a tříletou samičku Tesy, která se ve zlínské zoo narodila v březnu 2016.

 

31.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Dvě první místa v soutěži Bílý slon

Zoo Zlín získala dvě první místa v soutěži Bílý slon - za odchov dvojzoborožců indických v kategorii Ptáci a za pavilon slonů afrických v Karibuni v kategorii Stavba roku. Slavíme!

Objevte nové věci

Odborníci nesouhlasí se změnami v zákoně o zoologických zahradách

V Senátu v pátek 3. května proběhl kulatý stůl k novele zákona o zoologických zahradách, kterou připravuje ministerstvo životního prostředí. S novelou zákona odborníci nesouhlasí.

Objevte nové věci

Květen v Zoo Zlín

Květen je ve zlínské zoo nádherný, přijeďte se podívat! Areál rozzářily stovky kvetoucích rostlin a keřů, během víkendů nabízíme také komentované krmení.

Objevte nové věci