Open Nav

Austrálie

Úvod Zvířata Expozice Austrálie

Červený písek napodobující „rudé srdce Austrálie“, věrné repliky termitišť, aboriginské malby na pavilonech a budovách, hluboké tóny didgeridoo nesoucí se vzduchem... Během okamžiku vás ze střední Evropy „přeneseme“ až na daleký tajuplný kontinent protinožců.

Kivi a kea

Rok otevření: 2017

V červenci 2017 jsme otevřeli novou expozici pro kivi, papoušky nestory kea a další zástupce novozélandských ptáků. Poprvé v České republice a na Slovensku jste tak mohli uvidět "symbol" novozélandské ptačí fauny, vzácně chovaného nelétavého kivi hnědého. Expozici, která od podzimu 2016 vznikala v australské oblasti zoo poblíž dětského koutku, jsme rozdělili do dvou sekcí. První obývají flétnáci a papoušci nestor kea, druhá se stala domovem pro kivi a papoušky kakariki. Výstavba expozice si vyžádala částku přes 4 miliony Kč. Zřizovatel zoo, město Zlín, na její realizaci poskytlo dotaci ve výši 3,8 mil. Kč.

Kivi chováme jako první česká zoo. Kromě zlínské zoo je uvidíte pouze v 7 evropských zahradách. Náš sameček se jmenuje Gery a pochází z německé Zoo Frankfurt. Kivi patří mezi ptáky se soumračnou a noční aktivitou. Nechtěli jsme měnit jeho způsob života, tzn. převrátit mu den v noc. Proto jsme u expozici nainstalovali obrazovku, na kterou přenášíme živý záznam z kamery. V průběhu roku nabízíme také speciální ranní prohlídky expozice, které umožní vidět kiviho přímo v expozici.

Stezka běžce emu

Rok otevření: 2003

Průchozí expozice vám nabídne blízké setkání s klokany rudokrkými, emu hnědými a husicí kuří. Všichni žijí ve velkém výběhu, který díky červené barvě písečného podkladu věrně napodobuje „rudé srdce Austrálie“. Klokaní skupina se každoročně rozrůstá o řadu mláďat. Kromě typicky zabarvených klokánků u nás přicházejí na svět i bílá mláďata.
 
UPOZORNĚNÍ:
Vstup do průchozích a interaktivních expozic v areálu Zoo Zlín je na vlastní nebezpečí. 

Dingové novoguinejští

Rok otevření: 2012

Dingy novoguinejské chová zlínská zoo jako jediná zoo v kontinentální Evropě. Patří mezi nejvzácnější živočišné druhy na světě, přitom vědci je objevili až v 50. letech 20. století. Mají řadu unikátních vlastností, z nichž tu nejtypičtější vystihuje anglický název - "singing dog" neboli zpívající pes. Jejich hlasový projev skutečně připomíná zpěv. V prostorném výběhu uvidíte samce Sepíka a samičku Bismarck.

Labutě a pelikáni

Rok otevření: 2001

Přírodní jezírko půlkruhovitého tvaru prošlo v roce 2015 výraznou proměnou. Doplnily jej nápaditě pojaté ostrůvky a zbrusu nová výsadba. Tato expozice je už několikátým rokem věnována pelikánům australským, kterým v minulosti dělaly společnost i další ptačí druhy. Na jaře 2020 tato expozice prošla další značnou úpravou. Hlavní novinkou je především vznik průchozí expozice, která návštěvníkům umožní obdivovat naše pelikány z bezprostřední blízkosti. 

UPOZORNĚNÍ:
Vstup do průchozích a interaktivních expozic v areálu Zoo Zlín je na vlastní nebezpečí. 

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín