Austrálie

Co najdete v této oblasti?

Austrálie

Když Evropané v 17. století Austrálii objevili, moc se jim tento kontinent nezamlouval. Působil pustě a nevlídně, i australská příroda své objevitele zklamala. Ani v nejpustějších oblastech se lidé nesetkali s velkými zvířaty jako jsou tygři, sloni nebo žirafy. Ve zlínské zoo Vám ale ukážeme, že zdání klame a že australský kontinent má své nezaměnitelné kouzlo.

Kivi a kea

Rok otevření: 2017

Expozice věnovaná fauně Nového Zélandu představí kivi hnědé a papoušky nestor kea. Kivi chováme jako první a jediná česká zoo. Kromě zlínské zoo je uvidíte pouze v 7 evropských zahradách. Náš chovný pár tvoří sameček Gery a samička Maia. Kivi patří mezi ptáky se soumračnou a noční aktivitou. Nechtěli jsme měnit jeho způsob života, tzn. převrátit jim den v noc. Proto jsme u expozici nainstalovali obrazovku, na kterou přenášíme živý záznam z kamery umístěné v odpočinkové "noře". V červnu, červenci a srpnu nabízíme také speciální ranní prohlídky, během kterých uvidíte kivi přímo ve venkovní části expozice.

Stezka běžce emu

Rok otevření: 2003

Originální průchozí expozice vám nabídne setkání na "dosah ruky" s typickými zástupci australské fauny - klokany rudokrkými, emu hnědými a husicí kuří. Všichni společně žijí ve velkém výběhu, který díky červené barvě písečného podkladu věrně napodobuje „rudé srdce Austrálie“. Klokaní skupina se každoročně rozrůstá o řadu mláďat. Kromě typicky zabarvených klokánků u nás přicházejí na svět i bílá mláďata.
 
UPOZORNĚNÍ:
Vstup do průchozích a interaktivních expozic v areálu Zoo Zlín je na vlastní nebezpečí. 

Klokan rudokrký

Hustá srst jej výborně chrání před mrazem. Kromě Austrálie a Tasmánie divoká populace žije také ve Velké Británii.

Více informací

Průchozí expozice pelikánů australských

Rok otevření: 2020

Přírodní jezírko půlkruhovitého tvaru, nápaditě pojaté ostrůvky, pestrá výsadba a hlavně pěšina procházející v těsné blízkosti jezírka. To je nová podoba expozice pelikánů australských. Mohutný zobák těchto pelikánů, který je nejdelším zobákem v celé ptačí říši, tak můžete obdivovat opravdu z bezprostřední blízkosti. Součástí expozice jsou i dvě dřevěné lavičky ve tvaru krokodýla. Tito majestátní plazi tak už tu nejsou jen díky originální australské značce.

UPOZORNĚNÍ:
Vstup do průchozích a interaktivních expozic v areálu Zoo Zlín je na vlastní nebezpečí. 

Dingové novoguinejští

Rok otevření: 2012

Dingy novoguinejské chová zlínská zoo jako jediná zoo v kontinentální Evropě. Patří mezi nejvzácnější živočišné druhy na světě, vědci je objevili až v 50. letech 20. století. Mají řadu unikátních vlastností, z nichž tu nejtypičtější vystihuje anglický název - "singing dog" neboli zpívající pes. Hlasový projev těchto zvířat skutečně připomíná zpěv. V prostorném výběhu uvidíte samce Sepíka a samičku Bismarck.

SEKCE ASIE Prozkoumejte východ
OBLAST AMERIKA Prozkoumejte západ

ZÁŽITEK

ZOO OPĚT OTEVŘENA

Areál Zoo Zlín je již otevřen na 100 % své kapacity. Pro návštěvu zoo nepotřebujete očkování, žádné testy nebo potvrzení o bezinfekčnosti.