Rok otevření: 2013
Tropickou jihovýchodní Asii přibližuje expozice tapírů čabrakových a vzácně chovaných gibonů stříbrných. Tapíři mohou využívat vnitřní ubikaci s bazénem a dva rozlehlé venkovní výběhy. Celé expozici dominuje přírodní jezírko. Svou rozlohou 300 m2 představuje největší vodní plochu pro tapíry v evropských zoo. Svůj nový domov tu našel pár tapírů - samice Nadira a samec Baru. V srpnu 2016 se narodil jejich první potomek, od tohoto roku pravidelně odchováváme mláďata. Přírodní jezírko je také domovem pro pelikány bílé a morčáky velké.
Symbolický je i název samotné expozice. Pojmenování HALA-BALA neznamená, že je celá expozice připravena „halabala“, ale je odvozen od názvu dvou skutečných rezervací v jižním Thajsku, kde se tapíři čabrakoví a giboni stříbrní ještě vyskytují.
Rok otevření: 2019
V jednom z nejprostornějších výběhů celé zoo našli útočiště největší zástupci skupiny divokých turů gauři indičtí. Čtveřici těchto obrů jsme získali v roce 2019 z indické Zoo Mysore. Poprvé po 60 letech se tak do Evropy podařilo dovézt tento druh přímo z jejich domoviny. Gaury chová pouze 9 evropských zoo, populace čítá 34 jedinců. Získání mladých a nepříbuzných zvířat přímo z Indie tak bylo pro celý chovný program doslova klíčové.
Rok otevření: 2001
Pro největší kočkovité šelmy tygry ussurijské je nutností prostorná expozice a přirozené prostředí. Pocit divočiny kromě husté vegetace navozují také umělé skály s vodopádem a protékající potůček. I když jsou tygři mohutná zvířata a jejich srst vypadá nápadně, v pestrém prostředí se vám tygřice Tanja se svými dcerami Sambou a Umou lehce ztratí. Celý rozhlehlý výběh můžete shlédnout také z vyvýšené dřevěné vyhlídky, jejíž součástí je i expozice pro veverky šedobřiché.
Největší kočkovitá šelma planety. Dokáže skočit až 6 metrů do dálky a 5 metrů do výšky.
Více informacíAreál Zoo Zlín je již otevřen na 100 % své kapacity. Pro návštěvu zoo nepotřebujete očkování, žádné testy nebo potvrzení o bezinfekčnosti.