Open Nav

Asie

Úvod Zvířata Expozice Asie

„Asie Zoo Zlín“ je krásnou a kouzelnou částí zoo. Mnohá místa zde přímo lákají k zastavení a odpočinku. Exotickou atmosféru podtrhuje řada originálních prvků – nepálské modlitební zvony, praporky štěstí, sochy Budhy nebo prostředí japonské zahrady Mu-Shin.

Hala-Bala

Rok otevření: 2013

Tropickou jihovýchodní Asii přibližuje expozice tapírů čabrakových a vzácně chovaných gibonů stříbrných. Tapíři mohou využívat vnitřní ubikaci s bazénem a dva rozlehlé venkovní výběhy. Celé expozici dominuje přírodní jezírko. Svou rozlohou 300 m2 představuje největší vodní plochu pro tapíry v evropských zoo. Svůj nový domov tu našel pár tapírů - samice Nadira a samec Baru. V srpnu 2016 se narodil jejich první potomek, samička. V červenci 2018 přišlo na svět druhé mládě, tentokrát sameček.

Přírodní jezírko je také domovem pro pelikány bílé a morčáky velké.

Symbolický je i název samotné expozice. Pojmenování HALA-BALA neznamená, že je celá expozice připravena „halabala“, ale je odvozen od názvu dvou skutečných rezervací v jižním Thajsku, kde se tapíři čabrakoví a giboni stříbrní ještě vyskytují.

Pandy červené

Rok otevření: 2011
 
Expozice věrně napodobuje podmínky vysokohorského prostředí, které pandy červené obývají ve volné přírodě – předhůří Himálaje. Dominují v ní mohutné vápencové kameny, ve výběhu a blízkém okolí jich bylo zabudováno zhruba 70 tun. V členitém terénu pandy mají k dispozici borovicové parkusy, kromě toho mohou šplhat do koruny vzrostlého habru, který je součástí výběhu.
 
Působivou atmosféru expozice dotváří unikátní koutek věnovaný buddhismu. Objevíte zde typické modlitební mlýnky, tibetské modlitební praporky či meditační koutek se sochou Buddhy.

Tygři ussurijští

Rok otevření: 2001

Prostorná přírodní expozice představuje největší kočkovité šelmy světa v jejich přirozeném prostředí. Pocit divočiny navozují vedle husté vegetace i umělé skály s vodopádem a protékající potůček. I když jsou tygři mohutná zvířata a jejich srst vypadá nápadně, v pestrém prostředí se vám tygřice Tanja lehce ztratí. Vyplatí se proto být trpělivý a pečlivě celý prostorný výběh prozkoumat. Umožní vám to i vyvýšená dřevěná vyhlídka, jejíž součástí je i expozice pro veverky šedobřiché.

Asijská voliéra

Rok otevření: 2001
 
Klikatá pěšinka, která vede průchozí voliérou, vám nabídne nezapomenutelné zážitky v království asijských opeřenců. Přírodní atmosféru dotváří vodopád, protékající potůček nebo jezírka s lekníny. Přirozená vegetace poskytuje ptákům ideální podmínky pro hnízdění. 
 
Ve voliéře uvidíte několik druhů asijských opeřenců. Nejvzácnější obyvatelé voliéry jsou nesyti indomalajští. V evropských zoo je uvidíte jen výjimečně. Ve volné přírodě patří k ohroženým druhům. K těm nejnápadnějším patří ústřičníci velcí, nepřehlédnete ani pižmovky bělokřídlé.
 
UPOZORNĚNÍ:
Vstup do průchozích a interaktivních expozic v areálu Zoo Zlín je na vlastní nebezpečí.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín