Novinka

Akce pro obyvatele Zlínského kraje slavila úspěch

Akce pro obyvatele Zlínského kraje slavila úspěch

Zájem o speciální akci pro obyvatele Zlínského kraje byl mimořádný. Za 7 dní k nám zavítalo 34 000 návštěvníků. Děkujeme!

Druhý listopadový týden přinesl zlínské zoo rekordní počet návštěvníků v tomto ročním období. Díky vstupnému pro obyvatele Zlínského kraje ve výši 20 Kč si od pondělí 7.  do neděle 13. listopadu našlo do zoo cestu 33 860 návštěvníků. Zoo Zlín tuto akci připravila v souvislosti s překonáním návštěvnosti 700 000 osob a také jako „dárek“ k 700. výročí města Zlína, zřizovatele zoologické zahrady.

„Tušili jsme, že akce vyvolá velký zájem, ale skutečnost předčila všechna naše očekávání.  Jsme opravdu rádi, že se lidé rozhodli k nám zavítat. Podle dotazů a reakcí bylo zřejmé, že řada návštěvníků u nás dlouho nebyla, třeba proto, že si to nemohli finančně dovolit. Často jsme také potkávali třígenerační rodinné skupinky, bylo hezké pozorovat, jak především zástupci nejstarší generace jsou příjemně překvapeni z proměny zlínské zoo,“ přiblížil ředitel zoo Roman Horský. Podle jeho hodnocení zahrada a zaměstnanci nebývalý listopadový nápor zvládli na výbornou. „Celý letošní rok je po návštěvnické stránce opravdu mimořádný a my všem lidem děkujeme za tak fantastickou podporu a zájem o návštěvu. Je to pro nás nejlepší ocenění úsilí a práce všech 90 zaměstnanců. Když jsme 15. října vítali 700 000. návštěvníka, ani ve snu nás nenapadlo, že o měsíc později budeme mít takřka na dosah hranici 800 000 osob. To je skvělý úspěch, všem velmi, ale skutečně velmi děkujeme za přízeň,“ doplnil ředitel Horský. Jak dále dodal, do hranice 800 000 návštěvníků schází něco málo přes 20 000 lidí. „V závěru roku chystáme ještě několik oblíbených akcí. Poslední listopadový víkend to budou adventní dílny, 11. prosince společně rozsvítíme vánoční strom a světelnou výzdobu zoo. A na Štědrý den všem dětem připravíme náš tradiční vánoční dárek. Tak uvidíme, jaké překvapení pro nás nachystají naši skvělí návštěvníci,“ s úsměvem prohlásil ředitel Roman Horský.

Areál Zoo Zlín je od listopadu otevřen od 8.30 do 16.00 hod. Pro návštěvu zoo mohou lidé využít zvýhodněné elektronické vstupenky, k dispozici jsou také pokladny na hlavním vstupu. Občerstvení zajistí restaurace Limpopo, během víkendů budou v provozu i další restaurace v areálu zoo.

14.11. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rozsvícení vánočního stromu a světelné výzdoby

V neděli 11. prosince oficiálně přivítáme ve zlínské zoo letošní Vánoce! Těšit se můžete na Mikuláše, anděla a čerty, vánoční program, naše voňavé překvapení a společné rozsvícení vánočního stromu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Sloni si již užívají nový pavilon v Karibuni

Máme velký důvod k radosti. Trojice slonic s osmnáctiměsíčním slůnětem na výbornou zvládla přesun do dokončeného chovného zařízení v Karibuni! Přinášíme první fotografie.

Objevte nové věci

Návštěva japonského velvyslance

V sobotu 15. října zlínská zoo hostila velmi vzácnou návštěvu. Ředitel zoo Roman Horský zde přivítal velvyslance Japonska Jeho Excelenci pana Suzukiho a tajemníka velvyslance pana Itó.

Objevte nové věci

Branami zoo prošel 700 000. návštěvník!

V neděli 16.10. v 14.58 ředitel Roman Horský poprvé v historii zoo přivítal 700 000. návštěvníka! Stal se jím pan Šimon Pachl z Hluku u Uherského Hradiště se svou rodinou.

Objevte nové věci