Novinka

Akce pro obyvatele Zlínského kraje slavila úspěch

Akce pro obyvatele Zlínského kraje slavila úspěch

Zájem o speciální akci pro obyvatele Zlínského kraje byl mimořádný. Za 7 dní k nám zavítalo 34 000 návštěvníků. Děkujeme!

Druhý listopadový týden přinesl zlínské zoo rekordní počet návštěvníků v tomto ročním období. Díky vstupnému pro obyvatele Zlínského kraje ve výši 20 Kč si od pondělí 7.  do neděle 13. listopadu našlo do zoo cestu 33 860 návštěvníků. Zoo Zlín tuto akci připravila v souvislosti s překonáním návštěvnosti 700 000 osob a také jako „dárek“ k 700. výročí města Zlína, zřizovatele zoologické zahrady.

„Tušili jsme, že akce vyvolá velký zájem, ale skutečnost předčila všechna naše očekávání.  Jsme opravdu rádi, že se lidé rozhodli k nám zavítat. Podle dotazů a reakcí bylo zřejmé, že řada návštěvníků u nás dlouho nebyla, třeba proto, že si to nemohli finančně dovolit. Často jsme také potkávali třígenerační rodinné skupinky, bylo hezké pozorovat, jak především zástupci nejstarší generace jsou příjemně překvapeni z proměny zlínské zoo,“ přiblížil ředitel zoo Roman Horský. Podle jeho hodnocení zahrada a zaměstnanci nebývalý listopadový nápor zvládli na výbornou. „Celý letošní rok je po návštěvnické stránce opravdu mimořádný a my všem lidem děkujeme za tak fantastickou podporu a zájem o návštěvu. Je to pro nás nejlepší ocenění úsilí a práce všech 90 zaměstnanců. Když jsme 15. října vítali 700 000. návštěvníka, ani ve snu nás nenapadlo, že o měsíc později budeme mít takřka na dosah hranici 800 000 osob. To je skvělý úspěch, všem velmi, ale skutečně velmi děkujeme za přízeň,“ doplnil ředitel Horský. Jak dále dodal, do hranice 800 000 návštěvníků schází něco málo přes 20 000 lidí. „V závěru roku chystáme ještě několik oblíbených akcí. Poslední listopadový víkend to budou adventní dílny, 11. prosince společně rozsvítíme vánoční strom a světelnou výzdobu zoo. A na Štědrý den všem dětem připravíme náš tradiční vánoční dárek. Tak uvidíme, jaké překvapení pro nás nachystají naši skvělí návštěvníci,“ s úsměvem prohlásil ředitel Roman Horský.

Areál Zoo Zlín je od listopadu otevřen od 8.30 do 16.00 hod. Pro návštěvu zoo mohou lidé využít zvýhodněné elektronické vstupenky, k dispozici jsou také pokladny na hlavním vstupu. Občerstvení zajistí restaurace Limpopo, během víkendů budou v provozu i další restaurace v areálu zoo.

14.11. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci