Novinka

4NATURE slaví úspěch

4NATURE slaví úspěch

Máme další důvod k radosti. Zakoupením vstupenky 4NATURE návštěvníci přispěli na vybrané projekty ochrany volně žijících zvířat částkou více jak půl milionu Kč. Děkujeme!

Projekt finanční sbírky 4NATURE určené na ochranu zvířat ve volné přírodě slaví ve zlínské zoo skutečný úspěch. Zakoupením vstupenky 4NATURE, která obsahuje dvoukorunový příspěvek na ochranu volně žijících zvířat, návštěvníci věnovali na vybrané projekty již přes půl milionu Kč. Zlínská zoo je navíc jedinou českou zoo, kde lidé sami mohou rozhodnout o výši příspěvku na ochranářský projekt.

Za vstupenky 4NATURE návštěvníci obdrží žetony, které pak prostřednictvím zábavných pokladniček umístěných u obou vstupů do zoo věnují na „svůj“ projekt ochrany zvířat v divočině. „O přízeň se ucházejí tři naše projekty - podpora vzácné saoly v Laosu, pomoc ohroženým zvířatům na Sumatře a vytvoření záchranného centra v Ekvádoru,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský. Z trojice ochranářských programů je prozatím nejvíce podporovaným projekt v Ekvádoru, následuje Sumatra a nejmenší podporu zaznamenal projekt saola v Laosu. Rozdíly však nejsou nijak závratné.

Prototypy pokladniček vyvinula regionální firma podle zadání zahrady. Mají výraznou grafiku, cinkají, blikají. „Možná působí trochu „pouťově“, ale návštěvníky rozhodně upoutaly. Lidem se hodně líbí pozorovat cestu žetonu přes průhlednou stěnu. Trasa totiž není předem daná a je dílem náhody, kudy se žeton vydá do sběrné nádoby, umístěné ve spodní části pokladničky,“ doplnil Roman Horský. Zoo má k dispozici šest pokladničkových modulů rozdělených do dvou sestav. Jedna sestava je umístěna u hlavního vstupu, druhá u sezónního.

28.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci