Novinka

4NATURE slaví úspěch

4NATURE slaví úspěch

Máme další důvod k radosti. Zakoupením vstupenky 4NATURE návštěvníci přispěli na vybrané projekty ochrany volně žijících zvířat částkou více jak půl milionu Kč. Děkujeme!

Projekt finanční sbírky 4NATURE určené na ochranu zvířat ve volné přírodě slaví ve zlínské zoo skutečný úspěch. Zakoupením vstupenky 4NATURE, která obsahuje dvoukorunový příspěvek na ochranu volně žijících zvířat, návštěvníci věnovali na vybrané projekty již přes půl milionu Kč. Zlínská zoo je navíc jedinou českou zoo, kde lidé sami mohou rozhodnout o výši příspěvku na ochranářský projekt.

Za vstupenky 4NATURE návštěvníci obdrží žetony, které pak prostřednictvím zábavných pokladniček umístěných u obou vstupů do zoo věnují na „svůj“ projekt ochrany zvířat v divočině. „O přízeň se ucházejí tři naše projekty - podpora vzácné saoly v Laosu, pomoc ohroženým zvířatům na Sumatře a vytvoření záchranného centra v Ekvádoru,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský. Z trojice ochranářských programů je prozatím nejvíce podporovaným projekt v Ekvádoru, následuje Sumatra a nejmenší podporu zaznamenal projekt saola v Laosu. Rozdíly však nejsou nijak závratné.

Prototypy pokladniček vyvinula regionální firma podle zadání zahrady. Mají výraznou grafiku, cinkají, blikají. „Možná působí trochu „pouťově“, ale návštěvníky rozhodně upoutaly. Lidem se hodně líbí pozorovat cestu žetonu přes průhlednou stěnu. Trasa totiž není předem daná a je dílem náhody, kudy se žeton vydá do sběrné nádoby, umístěné ve spodní části pokladničky,“ doplnil Roman Horský. Zoo má k dispozici šest pokladničkových modulů rozdělených do dvou sestav. Jedna sestava je umístěna u hlavního vstupu, druhá u sezónního.

28.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Vítej Akabo!

Přinášíme vám záběry příjezdu, stěhování a také prvních momentů samce jaguára Akaba v novém domově. Nenechte si ujít naše video.

Objevte nové věci

Máme nového samce jaguára!

V pátek 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a je nádherný!

Objevte nové věci

Pokračujeme v záchraně vzácných látkových tapet v zámku Lešná

Letos opet pokračujeme v restaurování látkových tapet v zámku Lešná, které pocházejí z konce 19. století. Tentokrát se záchrana týká místnosti pojmenované Kulečníková herna.

Objevte nové věci