Novinka

4NATURE slaví úspěch

4NATURE slaví úspěch

Máme další důvod k radosti. Zakoupením vstupenky 4NATURE návštěvníci přispěli na vybrané projekty ochrany volně žijících zvířat částkou více jak půl milionu Kč. Děkujeme!

Projekt finanční sbírky 4NATURE určené na ochranu zvířat ve volné přírodě slaví ve zlínské zoo skutečný úspěch. Zakoupením vstupenky 4NATURE, která obsahuje dvoukorunový příspěvek na ochranu volně žijících zvířat, návštěvníci věnovali na vybrané projekty již přes půl milionu Kč. Zlínská zoo je navíc jedinou českou zoo, kde lidé sami mohou rozhodnout o výši příspěvku na ochranářský projekt.

Za vstupenky 4NATURE návštěvníci obdrží žetony, které pak prostřednictvím zábavných pokladniček umístěných u obou vstupů do zoo věnují na „svůj“ projekt ochrany zvířat v divočině. „O přízeň se ucházejí tři naše projekty - podpora vzácné saoly v Laosu, pomoc ohroženým zvířatům na Sumatře a vytvoření záchranného centra v Ekvádoru,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský. Z trojice ochranářských programů je prozatím nejvíce podporovaným projekt v Ekvádoru, následuje Sumatra a nejmenší podporu zaznamenal projekt saola v Laosu. Rozdíly však nejsou nijak závratné.

Prototypy pokladniček vyvinula regionální firma podle zadání zahrady. Mají výraznou grafiku, cinkají, blikají. „Možná působí trochu „pouťově“, ale návštěvníky rozhodně upoutaly. Lidem se hodně líbí pozorovat cestu žetonu přes průhlednou stěnu. Trasa totiž není předem daná a je dílem náhody, kudy se žeton vydá do sběrné nádoby, umístěné ve spodní části pokladničky,“ doplnil Roman Horský. Zoo má k dispozici šest pokladničkových modulů rozdělených do dvou sestav. Jedna sestava je umístěna u hlavního vstupu, druhá u sezónního.

28.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Zoo Zlín je třetím nejnavštěvovanějším turistickým místem ČR za rok 2021!

Slavíme obrovský úspěch! Zlínská zoo se v roce 2021 zařadila mezi trojici nejoblíbenějších turistických cílů České republiky! Do zoo zavítalo téměř 624 000 osob, o 20 % více než v roce 2020.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zveme Vás na Den Japonska!

V neděli 26. června si v japonské zahradě Mu-Shin nenechejte ujít Den Japonska. Těšit se můžete na čajový obřad, ochutnávku sushi a také na zábavné dílny pro děti i dospělé.

Objevte nové věci

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

V neděli 19. června jsme uspořádali oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. A byla to oslava jaksepatří!

Objevte nové věci

Mláďata lemurů kata mají slavné kmotry

Maggie, Homer, Happy a Heroe. Tak se od konce května jmenují čtyři mláďata lemura kata, která pokřtili oblíbení čeští herci Roman Vojtek, Martin Hrdinka, Honza Šťastný a Vladimír Polívka.

Objevte nové věci