Open Nav

4NATURE slaví úspěch

Úvod Novinky 4NATURE slaví úspěch

Projekt finanční sbírky 4NATURE určené na ochranu zvířat ve volné přírodě slaví ve zlínské zoo skutečný úspěch. Zakoupením vstupenky 4NATURE, která obsahuje dvoukorunový příspěvek na ochranu volně žijících zvířat, návštěvníci věnovali na vybrané projekty již přes půl milionu Kč. Zlínská zoo je navíc jedinou českou zoo, kde lidé sami mohou rozhodnout o výši příspěvku na ochranářský projekt.

Za vstupenky 4NATURE návštěvníci obdrží žetony, které pak prostřednictvím zábavných pokladniček umístěných u obou vstupů do zoo věnují na „svůj“ projekt ochrany zvířat v divočině. „O přízeň se ucházejí tři naše projekty - podpora vzácné saoly v Laosu, pomoc ohroženým zvířatům na Sumatře a vytvoření záchranného centra v Ekvádoru,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský. Z trojice ochranářských programů je prozatím nejvíce podporovaným projekt v Ekvádoru, následuje Sumatra a nejmenší podporu zaznamenal projekt saola v Laosu. Rozdíly však nejsou nijak závratné.

Prototypy pokladniček vyvinula regionální firma podle zadání zahrady. Mají výraznou grafiku, cinkají, blikají. „Možná působí trochu „pouťově“, ale návštěvníky rozhodně upoutaly. Lidem se hodně líbí pozorovat cestu žetonu přes průhlednou stěnu. Trasa totiž není předem daná a je dílem náhody, kudy se žeton vydá do sběrné nádoby, umístěné ve spodní části pokladničky,“ doplnil Roman Horský. Zoo má k dispozici šest pokladničkových modulů rozdělených do dvou sestav. Jedna sestava je umístěna u hlavního vstupu, druhá u sezónního.

4NATURE slaví úspěch 4NATURE slaví úspěch 4NATURE slaví úspěch

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín