Novinka

Zoo Zlín je druhá nejoblíbenější česká zoo

Zoo Zlín je druhá nejoblíbenější česká zoo

Slavíme velký úspěch. V roce 2022 jsme opět obhájili pozici druhé nejnavštěvovanější zoo, v celostátním měřítku nám návštěvnost téměř 800 000 přinesla krásné šesté místo!

Počet návštěvníků ve výši 798 514 osob znamenal pro Zoo Zlín nový návštěvnický rekord a nejúspěšnější rok ve více než sedmdesátileté historii zoo. Návštěvnost zlínské zoo meziročně vzrostla o téměř 30 %, pozici druhé nejoblíbenější zoo nepřetržitě držíme od roku 2011. 

Úspěch v rámci zoologických zahrad i turistických destinací považuje ředitel zoo Roman Horský za skvělý výsledek. „Je to pro nás odměna za všechny ty roky, kdy postupně budujeme areál, který se odlišuje od tradičního pojetí zoologické zahrady. Děkuji našim návštěvníkům za stálou přízeň a zájem, děkuji zřizovateli, statutárnímu městu Zlín, za dlouholetou podporu našich investičních projektů. Moje poděkování za pomoc patří také zástupcům Zlínského kraje, našim sponzorům a všem, kteří Zoo Zlín pomáhají. Přilákat tak velký počet návštěvníků považuji za mimořádný úspěch nejen pro zlínskou zoo, ale také pro město Zlín a Zlínský kraj,“ zdůraznil ředitel Roman Horský.

Rekordní návštěvnost uplynulého roku se projevila i ve vysoké soběstačnosti, tj. schopnosti pokrýt vlastními příjmy provozní výdaje. „Provozní soběstačnost zoo včetně sponzorských darů za rok 2022 činila 86,9 % (hodnocena dle metodiky Unie českých a slovenských zoo). Je jednou z nejvyšších v rámci českých a slovenských zoo a naprosto výjimečná i při srovnání s evropskými a světovými zahradami,“ přiblížil ředitel Roman Horský.

Přehled 50 nejvyhledávanějších turistických míst ČR najdete zde.

19.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Hledáme papouška!

Chceme všechny poprosit o pomoc! Hledáme papouška aru hyacintového.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návštěva velvyslankyně Malajsie

Na konci května Zoo Zlín hostila vzácnou návštěvu. Ředitel Roman Horský zde přivítal velvyslankyni Malajsie v České republice Její Excelenci paní Suzilah Binti Moho Sidek.

Objevte nové věci

Mláďata klokanů už mají jméno

Šest mláďat klokanů rudokrkých v pondělí 3. června pokřtili ministr životního prostředí Petr Hladík a hosté 64. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Objevte nové věci

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci