Novinka

Zoo Zlín je druhá nejoblíbenější česká zoo

Zoo Zlín je druhá nejoblíbenější česká zoo

Slavíme velký úspěch. V roce 2022 jsme opět obhájili pozici druhé nejnavštěvovanější zoo, v celostátním měřítku nám návštěvnost téměř 800 000 přinesla krásné šesté místo!

Počet návštěvníků ve výši 798 514 osob znamenal pro Zoo Zlín nový návštěvnický rekord a nejúspěšnější rok ve více než sedmdesátileté historii zoo. Návštěvnost zlínské zoo meziročně vzrostla o téměř 30 %, pozici druhé nejoblíbenější zoo nepřetržitě držíme od roku 2011. 

Úspěch v rámci zoologických zahrad i turistických destinací považuje ředitel zoo Roman Horský za skvělý výsledek. „Je to pro nás odměna za všechny ty roky, kdy postupně budujeme areál, který se odlišuje od tradičního pojetí zoologické zahrady. Děkuji našim návštěvníkům za stálou přízeň a zájem, děkuji zřizovateli, statutárnímu městu Zlín, za dlouholetou podporu našich investičních projektů. Moje poděkování za pomoc patří také zástupcům Zlínského kraje, našim sponzorům a všem, kteří Zoo Zlín pomáhají. Přilákat tak velký počet návštěvníků považuji za mimořádný úspěch nejen pro zlínskou zoo, ale také pro město Zlín a Zlínský kraj,“ zdůraznil ředitel Roman Horský.

Rekordní návštěvnost uplynulého roku se projevila i ve vysoké soběstačnosti, tj. schopnosti pokrýt vlastními příjmy provozní výdaje. „Provozní soběstačnost zoo včetně sponzorských darů za rok 2022 činila 86,9 % (hodnocena dle metodiky Unie českých a slovenských zoo). Je jednou z nejvyšších v rámci českých a slovenských zoo a naprosto výjimečná i při srovnání s evropskými a světovými zahradami,“ přiblížil ředitel Roman Horský.

Přehled 50 nejvyhledávanějších turistických míst ČR najdete zde.

19.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci