Novinka

Páté místo v návštěvnosti v ČR

Páté místo v návštěvnosti v ČR

Zlínská zoo se v roce 2020 stala pátou nejnavštěvovanější turistickou destinací České republiky. Děkujeme našim návštěvníkům za dlouholetou přízeň a podporu!

Rok 2020 byl pro zlínskou zoo náročný, zahrada byla téměř čtyři měsíce uzavřena pro veřejnost. Na druhé straně však uplynulý rok přinesl také mnoho dobrého v podobě cenných chovatelských úspěchů nebo otevření nového výběhu B pro slony africké v Karibuni. Do zoo zavítalo celkem 506 230 návštěvníků, o čtvrtinu méně než v rekordním roce 2019. V celostátním měřítku však dosažená návštěvnost přinesla dosavadní nejlepší výsledek, Zoo Zlín se v roce 2020 stala pátou nejvyhledávanější destinací České republiky.

Zlínská zoo již několik let patří k turistickým cílům se stabilně velmi vysokou návštěvností. Od roku 2003 jsme nepřetržitě jedničkou Zlínského kraje, podesáté za sebou jsme také obhájili pozici druhé nejoblíbenější české zoo. Dlouhodobě se umísťujeme mezi desítkou nejnavštěvovanějších míst České republiky, z pátého místa za rok 2020 máme velkou radost! Naše velké poděkování patří především vám, našim návštěvníkům. Svou přízní, návštěvou ale i finanční podporou prostřednictvím sponzorských darů nebo nákupy na e-shopu jste nám dali najevo, jak moc máte zlínskou zoo rádi, jak moc je pro vás důležitá. Hluboce si této podpory a zájmu vážíme, je to pro nás největší ocenění naší snahy, práce a úsilí o rozvoj zlínské zoo. 

I když rok 2020 pro nás znamenal finanční ztrátu 16 milionů Kč, dokázali jsme pro vás připravit hned několik novinek. Otevřeli jsme nový výběh B pro slony africké v Karibuni, nabídli průchozí expozici pelikánů australských, africkou vyhlídku s možností krmení žiraf nebo letní expozici pro kapybary. Díky investičnímu úvěru můžeme letos opětovně rozběhnout dva projekty, které jsme v souvislosti s pandemii covidu museli pozastavit. Tím prvním je nová expozice Jaguar Trek, která vznikne ve svahu pod tropickou halou Yucatan a představí jaguáry, největší kočkovité šelmy Jižní Ameriky. Druhým je realizace chovného zařízení pro slony africké v rámci projektu Karibuni. Chystáme také novou expozici pro želvy a damany v africké oblasti zoo.

Přehled nejnavštěvovanějších turistických cílů ČR najdete zde.

26.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Slavíme další chovatelský úspěch. V tropické hale Yucatan můžete obdivovat čtyři mláďata největších vyder na světě.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mimořádný odchov marabu menšího

Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch světového významu. Tím je odchov mláděte marabu menšího, vzácně chovaného čápa z jihovýchodní Asie.

Objevte nové věci

Cena hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná

Zoo Zlín získala prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná!

Objevte nové věci

Opět startuje komentované krmení

Po téměř tříleté pauze (covidová omezení) znovu rozbíháme oblíbené komentované krmení! Od 1.7. se na vás každý den těší naši komentátoři hned na 8 stanovištích. A nebudou chybět i jaguáři!

Objevte nové věci