Novinka

Získali jsme vzácné tamaríny pestré

Získali jsme vzácné tamaríny pestré

Naši kolekci primátů obohatil velmi vzácný druh. Poprvé v českých zoo u nás můžete obdivovat tamaríny pestré. Objevíte je v tropické hale Yucatan.

Naši kolekci primátů obohatil velmi vzácný druh. Poprvé v českých zoo můžete u nás obdivovat tamaríny pestré. Dvě samičky, které pocházejí z německé Zoo Magdeburg, objevíte v prostorné voliéře v tropické hale Yucatan. Ve volné přírodě patří tento druh tamarínů k nejohroženějším primátům amazonského pralesa.

Jak už jeho druhové jméno napovídá, v bujné vegetaci tropické haly Yucatan je opravdu nejde přehlédnout. Tamarín pestrý má tmavou hlavu a krk, přední část těla včetně končetin je bílá, zbývající část těla, zadní nohy a ocas jsou hnědé. Na jídelníčku dominuje ovoce, hmyz, nektar. U nás si pochutnávají na banánech, hroznech, jalbkách, hruškách, různé zelenině, červech a sarančatech.

Tamaríni žijí v malých skupinách do 14 jedinců. V každé skupině se však rozmnožuje výhradně dominantní samice. Po březosti 140 dní přivádí na svět většinou dvojčata. Péči o potomky zajišťuje samec a ostatní dospělí členové skupiny, matce je přináší pouze ke kojení. První tři týdny se mláďata živí výhradně mateřským mlékem, poté již postupně ochutnávají potravu dospělých. Ve věku dvou měsíců se začínají osamostaňovat.

 

7.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslava 2. narozenin Zyqarriho a 20 let chovu slonů

V neděli 4. června Vás zveme na velkou oslavu dvaceti let chovu slonů afrických a druhých narozenin prvního mláděte slona afrického v ČR!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci