Open Nav

Získali jsme vzácné tamaríny pestré

Úvod Novinky Získali jsme vzácné tamaríny pestré

Naši kolekci primátů obohatil velmi vzácný druh. Poprvé v českých zoo můžete u nás obdivovat tamaríny pestré. Dvě samičky, které pocházejí z německé Zoo Magdeburg, objevíte v prostorné voliéře v tropické hale Yucatan. Ve volné přírodě patří tento druh tamarínů k nejohroženějším primátům amazonského pralesa.

Jak už jeho druhové jméno napovídá, v bujné vegetaci tropické haly Yucatan je opravdu nejde přehlédnout. Tamarín pestrý má tmavou hlavu a krk, přední část těla včetně končetin je bílá, zbývající část těla, zadní nohy a ocas jsou hnědé. Na jídelníčku dominuje ovoce, hmyz, nektar. U nás si pochutnávají na banánech, hroznech, jalbkách, hruškách, různé zelenině, červech a sarančatech.

Tamaríni žijí v malých skupinách do 14 jedinců. V každé skupině se však rozmnožuje výhradně dominantní samice. Po březosti 140 dní přivádí na svět většinou dvojčata. Péči o potomky zajišťuje samec a ostatní dospělí členové skupiny, matce je přináší pouze ke kojení. První tři týdny se mláďata živí výhradně mateřským mlékem, poté již postupně ochutnávají potravu dospělých. Ve věku dvou měsíců se začínají osamostaňovat.

 

Získali jsme vzácné tamaríny pestré

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín