Novinka

Získali jsme vzácné tamaríny pestré

Získali jsme vzácné tamaríny pestré

Naši kolekci primátů obohatil velmi vzácný druh. Poprvé v českých zoo u nás můžete obdivovat tamaríny pestré. Objevíte je v tropické hale Yucatan.

Naši kolekci primátů obohatil velmi vzácný druh. Poprvé v českých zoo můžete u nás obdivovat tamaríny pestré. Dvě samičky, které pocházejí z německé Zoo Magdeburg, objevíte v prostorné voliéře v tropické hale Yucatan. Ve volné přírodě patří tento druh tamarínů k nejohroženějším primátům amazonského pralesa.

Jak už jeho druhové jméno napovídá, v bujné vegetaci tropické haly Yucatan je opravdu nejde přehlédnout. Tamarín pestrý má tmavou hlavu a krk, přední část těla včetně končetin je bílá, zbývající část těla, zadní nohy a ocas jsou hnědé. Na jídelníčku dominuje ovoce, hmyz, nektar. U nás si pochutnávají na banánech, hroznech, jalbkách, hruškách, různé zelenině, červech a sarančatech.

Tamaríni žijí v malých skupinách do 14 jedinců. V každé skupině se však rozmnožuje výhradně dominantní samice. Po březosti 140 dní přivádí na svět většinou dvojčata. Péči o potomky zajišťuje samec a ostatní dospělí členové skupiny, matce je přináší pouze ke kojení. První tři týdny se mláďata živí výhradně mateřským mlékem, poté již postupně ochutnávají potravu dospělých. Ve věku dvou měsíců se začínají osamostaňovat.

 

7.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Máme novou lvici!

Přinášíme skvělou zprávu. Zveme Vás na první setkání s naší novou lvicí! Získali jsme ji z francouzské zoo Planete Sauvage a jmenuje se Kwale.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Novinky u tygrů

Přijďte se podívat na náš nový pár tygrů ussurijských - čtyřletou tygřici Sambu a dvanáctiletého tygra Youriho.

Objevte nové věci

Rekordní počet mláďat želvy ostruhaté

Máme velkou radost! Ze 24 vajec želv ostruhatých, o které chovatelé pečovali v inkubátorech, se již vylíhlo 20 želviček. I zbývající 4 vejce jsou oplozena, počet malých želv se tak brzy navýší.

Objevte nové věci

Vzácný odchov dvou druhů pelikánů

Hlásíme významné chovatelské úspěchy - 2 mláďata pelikánů australských a 1 mládě pelikánů skvrnozobých! Máme velkou radost.

Objevte nové věci