Novinka

Získali jsme vzácné tamaríny pestré

Získali jsme vzácné tamaríny pestré

Naši kolekci primátů obohatil velmi vzácný druh. Poprvé v českých zoo u nás můžete obdivovat tamaríny pestré. Objevíte je v tropické hale Yucatan.

Naši kolekci primátů obohatil velmi vzácný druh. Poprvé v českých zoo můžete u nás obdivovat tamaríny pestré. Dvě samičky, které pocházejí z německé Zoo Magdeburg, objevíte v prostorné voliéře v tropické hale Yucatan. Ve volné přírodě patří tento druh tamarínů k nejohroženějším primátům amazonského pralesa.

Jak už jeho druhové jméno napovídá, v bujné vegetaci tropické haly Yucatan je opravdu nejde přehlédnout. Tamarín pestrý má tmavou hlavu a krk, přední část těla včetně končetin je bílá, zbývající část těla, zadní nohy a ocas jsou hnědé. Na jídelníčku dominuje ovoce, hmyz, nektar. U nás si pochutnávají na banánech, hroznech, jalbkách, hruškách, různé zelenině, červech a sarančatech.

Tamaríni žijí v malých skupinách do 14 jedinců. V každé skupině se však rozmnožuje výhradně dominantní samice. Po březosti 140 dní přivádí na svět většinou dvojčata. Péči o potomky zajišťuje samec a ostatní dospělí členové skupiny, matce je přináší pouze ke kojení. První tři týdny se mláďata živí výhradně mateřským mlékem, poté již postupně ochutnávají potravu dospělých. Ve věku dvou měsíců se začínají osamostaňovat.

 

7.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Hledáme papouška!

Chceme všechny poprosit o pomoc! Hledáme papouška aru hyacintového.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návštěva velvyslankyně Malajsie

Na konci května Zoo Zlín hostila vzácnou návštěvu. Ředitel Roman Horský zde přivítal velvyslankyni Malajsie v České republice Její Excelenci paní Suzilah Binti Moho Sidek.

Objevte nové věci

Mláďata klokanů už mají jméno

Šest mláďat klokanů rudokrkých v pondělí 3. června pokřtili ministr životního prostředí Petr Hladík a hosté 64. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Objevte nové věci

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci