Novinka

Získali jsme vzácné tamaríny pestré

Získali jsme vzácné tamaríny pestré

Naši kolekci primátů obohatil velmi vzácný druh. Poprvé v českých zoo u nás můžete obdivovat tamaríny pestré. Objevíte je v tropické hale Yucatan.

Naši kolekci primátů obohatil velmi vzácný druh. Poprvé v českých zoo můžete u nás obdivovat tamaríny pestré. Dvě samičky, které pocházejí z německé Zoo Magdeburg, objevíte v prostorné voliéře v tropické hale Yucatan. Ve volné přírodě patří tento druh tamarínů k nejohroženějším primátům amazonského pralesa.

Jak už jeho druhové jméno napovídá, v bujné vegetaci tropické haly Yucatan je opravdu nejde přehlédnout. Tamarín pestrý má tmavou hlavu a krk, přední část těla včetně končetin je bílá, zbývající část těla, zadní nohy a ocas jsou hnědé. Na jídelníčku dominuje ovoce, hmyz, nektar. U nás si pochutnávají na banánech, hroznech, jalbkách, hruškách, různé zelenině, červech a sarančatech.

Tamaríni žijí v malých skupinách do 14 jedinců. V každé skupině se však rozmnožuje výhradně dominantní samice. Po březosti 140 dní přivádí na svět většinou dvojčata. Péči o potomky zajišťuje samec a ostatní dospělí členové skupiny, matce je přináší pouze ke kojení. První tři týdny se mláďata živí výhradně mateřským mlékem, poté již postupně ochutnávají potravu dospělých. Ve věku dvou měsíců se začínají osamostaňovat.

 

7.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci