Novinka

Zámek Lešná zve na rozšířený okruh

Zámek Lešná zve na rozšířený okruh

Během prázdnin můžete každý den zavítat na rozšířený prohlídkový okruh zámku Lešná! Tato speciální prohlídka je vždy ve 13.00 hod.

Rozšířený prohlídkový okruh zámku Lešná je otevřen vždy jen během července a srpna. Jeho hlavní ozdobou je apartmán hraběnky Ilony Seilernové. 

Nejprve zavítáte do 11 místností základního okruhu, poté po schodišti vystoupáte do prvního patra, ve kterém se původně nacházely soukromé pokoje hraběcí rodiny. Prohlédnete si krásný intarzovaný světlík, který zajišťuje přirozené osvětlení schodiště, poté vstoupíte do pracovny hraběte Josefa Karla Seilerna, zakladatele zlínské zoo. Naši průvodci Vám přiblíží život pana hraběte i jeho cestu kolem světa. Tu podnikl společně se svou manželkou hraběnkou Terezií Lažanskou v letech 1929-1930. V obrazové galerii můžete díky desítkám fotografií "projít" historií zlínské zoo. Černobílé fotografie ukazují historickou podobu jednotlivých expozic a míst, barevné pak jejich současný vzhled. A pak již zamíříte do jedinečného apartmá hraběnky Ilony Seilernové, nevlastní sestry Josefa Karla Seilerna. Její životní příběh by vydal na samostatné knižní zpracování, přijďte si jej poslechnout!

Rozšířený prohlídkový okruh trvá 80 minut. Hezkou vzpomínkou na návštěvu zámku Lešná může být i průvodce zámkem Lešná. Zakoupíte jej v zooshopech v areálu nebo na našem e-shopu.

Těší se na vás průvodci zámku Lešná.

4.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Omezení přístupu k výběhu slonů

V souvislosti s výstavbou nového záchranného centra pro lvy dojde ke krátkému omezení přístupu k výběhu slonů v Karibuni.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zvířata a tropické teploty

Tropické teploty zvládají zvířata ve zlínské zoo bez problémů. Nabízíme jim i různé osvěžení, třeba tygři a sloni dostávají zmrzlinu. A pamatujeme také na návštěvníky.

Objevte nové věci

Aligátoři opět v letní expozici

Letní expozice aligátorů amerických poblíž zámku Lešná opět ožila. Těšit se můžete na samce Vincenta, na konci července jej doplní 2 samice.

Objevte nové věci

Máme mládě tygra ussurijského!

Slavíme velký chovatelský úspěch, tygřice Samba odchovává své první mládě. Díky projekční obrazovce u expozice tygrů jej uvidíte i vy.

Objevte nové věci