Novinka

Pohádkový zámek Lešná

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Prohlídka zámku Vám zabere 45 minut. Navštívíte 11 dobově zařízených pokojů, prohlédnete si nádherné dřevěné obložení stěn a stropů, hedvábné tapety, korbely z hradu Lukova, sbírky uměleckých předmětů z celého světa včetně egyptské mumie. V zámecké jídelně na vás čeká jedinečná kolekce stříbrného nádobí, v Sále předků pak portrétní galerie nejvýznamnějších představitelů hraběcího rodu Seilernů, bývalých majitelů zámku. Zavítáte také do dámského salonku, hraběcí ložnice a dokonce uvidíte i koupelnu s vířivkou.

Vzhledem k obrovskému zájmu jsme na zámku ještě ponechali i velikonoční výzdobu. Až do konce dubna tak můžete kromě jarních aranžmá obdivovat i stovky nejrůznějších vajíček a kraslic.

Pro návštěvu zoo a zámku Lešná doporučujeme zakoupit zvýhodněné společné vstupenky (informace o cenách najdete zde)

Těšíme se na Vás!
Průvodci zámku Lešná 

12.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci

Zoo Zlín je ekonomickým tygrem mezi zoologickými zahradami

A to doslova. Dokážeme si totiž pokrýt 91 % našich nákladů. Naše soběstačnost tak patří mezi ty nejvyšší v rámci světových zoo.

Objevte nové věci