Novinka

Zámek Lešná otevřen!

Zámek Lešná otevřen!

Do zámku Lešná můžete zavítat již každý den kromě pondělí. Od úterý do pátku nabízíme prohlídky v 11.00, 13.00 a 15.00 hod., během víkendů pak každou půlhodinu. A máme několik novinek!

Do zámku Lešná můžete zavítat již každý den kromě pondělí. Od úterý do pátku nabízíme prohlídky v 11.00, 13.00 a 15.00 hod., během víkendů pak každou půlhodinu. Připravili jsme opět několik novinek. Tou nejvýznamnější je rozšíření návštěvnické trasy o prohlídku 2. nadzemního podlaží, kde je od letošní sezóny otevřena pracovna hraběte Josefa Karla Seilerna. Ten na začátku 20. století založil v zámeckém parku soukromou zoologickou zahradu, na kterou po druhé světové válce navázala ZOO Zlín. Návštěvníci uvidí také historické fotografie původních majitelů zámku, hraběcí rodiny Seilern-Aspang, a nahlédnou do nově zrekonstruovaných pokojů, ze kterých je výhled na nádvoří zámku a novou letní expozici pro aligátory.

Nové překvapení nabízí zámek Lešná i pro školáky. „Loni byly velmi úspěšné prohlídky zámku s výukou etikety. Program byl primárně pro školy, v září jsme však téma etikety využili i při speciálních dětských prohlídkách pro veřejnost. Letos jsme pro děti z prvního stupně připravili zábavnou pátrací hru Zámecká šifra. S žádostí o rezervaci tohoto programu se již ozvaly desítky škol. Během prázdnin dětskou Zámeckou šifru nabídneme také veřejnosti,“ uvedla Romana Bujáčková ze ZOO Zlín.

Zámecká šifra je pro všechny, kteří se bojí, že by děti klasický historický výklad nebavil. Malí návštěvníci společně s průvodcem pátrají v bohatě vyzdobených zámeckých interiérech po nápovědách a hledají klíč, který jim otevře dveře zpět do zoologické zahrady. Děti poznají historii a největší zajímavosti zámku zábavnou formou, na konci je čeká třpytivá odměna. Trase vede také do patra, do nově otevřené pracovny hraběte Josefa Seilerna.

25.03. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

800 000. návštěvník Zoo Zlín

Přepisujeme historické tabulky návštěvnosti! Ve čtvrtek 25. 12. 2025 v 10.14 ředitel zoo Roman Horský přivítal 800 000. návštěvníka - pana Josefa Doležala z Klečůvky u Zlína.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2026!

Milí naši návštěvníci, přejeme vám kouzelné Vánoce a ať Vám nový rok 2026 přinese spoustu vzácných okamžiků!

Objevte nové věci

Vánoční Zoo Zlín

Zveme vás na vánoční návštěvu! Od 20.12. prodlužujeme otvírací dobu do 16.30. Pro děti chystáme hezký dárek, od Štědrého dne až do 4. ledna budou mít vstup do Zoo Zlín pouze za 1 Kč.

Objevte nové věci

Máme novou samici žirafy Rothschildovy

Tento týden jsme získali krásný vánoční dárek - samici žirafy Rothschildovy jménem Ema. Přijeďte se na Emu podívat!

Objevte nové věci